KARPINA bude vrcholom unikátnej akcie Adrenalínové nebo!

KARPINA bude vrcholom unikátnej akcie Adrenalínové nebo!

Email Tisk

adrenalin 200Adrenalínové zoskoky padákom, kozmonaut a KARPINA!  Rocková kapela sa zase pridala k čomusi unikátnemu. Najväčšie hity zahrá na Kuchajde, nad ktorou sa otvorí „Adrenalínové nebo“. Nultý ročník medzinárodného podujatia ponúkne mnoho atraktívnych zážitkov od súťaže zoskokov padákmi, cez stretnutie s legendárnym kozmonautom, až po skvelý hudobný program. Akcia vyvrcholí koncertom KARPINY, ktorá to všetko zaklincuje piesňami ako „Nekromanca“, „Prievidza“ či „Paľo László“. Chalani z kapely milujú adrenalín, no len ako diváci podobných aktivít. Skákať s padákmi sa nechystajú, ale ostatným k tomu radi zaspievajú svoje skladby plné čierneho humoru!  Nenechajte si ujsť „Adrenalínové nebo“, KARPINA sa na  vás teší v sobotu 18. júna na bratislavskej Kuchajde!

Adrenalín a čierny humor! Bratislavská Kuchajda sa chystá na podujatie, ktoré v meste nemá obdoby. Na nadšencov nebezpečných športov sa na „Adrenalínové nebo“ príde pozrieť aj skupina KARPINA. S radosťou im k tomu zahrá hity plné recesie.

„Zahráme náš štandardný program s najväčšími hitmi ako „Nekromanca“, „Prievidza“, či „Paľo László“. Ponuku hrať na tomto unikátnom podujatí sme prijali veľmi radi. Sami síce adrenalínové šproty nepestujeme, ale samozrejme máme voči tomu rešpekt. Je do obdivuhodné a ja osobne sa rád pozerám na ľudí, ktorí ich robia. Avšak účastníkom žiadnej z disciplín, ktoré budú na Kuchajde predvádzané, by som naozaj nechcel byť,“ vraví s úsmevom spevák skupiny Peter Deák.
„Adrenalínové nebo“ je trojdňové medzinárodné podujatie, v rámci ktorého budú jednotlivci aj družstvá súťažiť v zoskoku padákmi. Záujemcovia si tiež môžu vyskúšať let balónom alebo vrtuľníkom a stretnúť legendárneho kozmonauta. Vyvrcholením však bude sobotný celodenný program, ktorý zakončí super koncert KARPINY.
„Sme Bratislavčania, to znamená, že vzťah k mestu aj ku Kuchajde máme veľmi pozitívny. Milujeme tiež hranie pod holým nebom. Vždy na konci zimy sa tešíme na letné open air podujatia a naopak, na konci leta sa za tešíme na koncertovanie v kluboch. My jednoducho radi hráme a je nám jedno, kde. Samozrejme, kontakt s publikom je pre nás veľmi dôležitý, to je dôvod, prečo to robíme. Je naozaj príjemné, ak naše pesničky spievajú fanúšikovia spolu s nami a keď dohráme, kričia názvy ďalších skladieb. To človeka napĺňa, keď robí hudbu. Priama odozva nás ženie ďalej, aby sme robili nové pesničky a texty, vymýšľali novú šou,“ dodáva Peter Deák.
Recesistických rockerov čaká v nasledujúcich mesiacoch podobných podujatí pod holým nebom niekoľko.
„KARPINA bude mať pracovné leto. Takmer každý týždeň budeme hrať na nejakom festivale. Veľmi sa na to tešíme. K tomu pripravujeme nové skladby, ktoré chceme predstaviť na jeseň,“ uzatvára Peter Deák.
„Adrenalínové nebo“ bude na Kuchajde v dňoch 16. – 18. júna. Unikátne medzinárodné podujatie privíta aj legendu – ruského kozmonauta Alexeja Archipoviča Leonova. Na vystúpenie rockerov so svojským zmyslom pre humor, ktorí hrajú spoločensky angažované skladby a paródie na popové hity, sa môžu návštevníci tešiť na záver medzinárodnej akcie. KARPINA zahrá v sobotu večer.
Skupina KARPINA vznikla v roku 1989. Pre jej angažované skladby ju v minulosti viackrát cenzurovali. Dnes kapelu tvoria spevák Peter Deák, basgitarista Peter Guláš, hráč na bicie Viktor Gieci  a gitaristi Viliam Štrba, Tomáš "Tomax" Gábriš"  a Martin "Big Boy" Struhár. Populárne sú najmä jej paródie ako „Prievidza“, či „Doktor Fico“. Viac sa o aktivitách kapely dozviete na: https://sk-sk.facebook.com/karpina

adrenalinNejnovější články:
Starší články:

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

KATEŘINA HAJŇUKOVÁ


redaktorka a editorka

    Narodila se koncem března 2000, je tedy znamení berana a jak říká, zcela odpovídá její tvrdohlavosti. Pochází z Karlových Varů, které moc ráda a v současnosti je studentkou čtyřletého gymnázia.

    S K21 spolupracuje od začátku července a říká, že je za to neskutečně ráda. "Editace mi otevřela nový svět, který pro mně mnoho znamená a dává mi mnoho možností."

    Mezi koníčky Kačka řadí poslouchání hudby, čtení, psaní různých příběhů, hraní na keyboard, jízdu na skateboardu a trávení času se svými přáteli. "Dalo by se říct, že mým velkým koníčkem je barvení vlasů. D§vod? Už čtyři roky si barvím své hnědé vlasy částečně na modro a nikdy bych svoje modro-hnědé vlasy nevyměnila."

    Mimo studia a editace se věnuje svému blogu. Blogerkou je už asi sedm let, při čemž svůj dosavadní blog má čtyři roky. Ve škole ji nejvíc baví psychologie, český jazyk a angličtina.

    "Ze všeho nejdůležitější je pro mě moje rodina, která mě vždy drží nad vodou. Motta a citáty jsou moje doména. Už jako malá jsem si sepisovala a opisovala motta z internetu nebo ráda prohledávala mamčiny sešity s citáty. Můj nejoblíbenější pochází od zpěváka Andyho Biersacka, který má skupinu Black Veil Brides, kterou miluji: "Každý na světě má sny. Drž je blízko svého srdce a nikdy nepouštěj..."

Toulavka

Anketa


Chat s osobností

Banner

Partneři

Hledat

Mimísek 28

Čtěte také...

Poruchy učení a vady řeči nesouvisejí s inteligencí

200spolKdyž bezelstní a natěšení prvňáčci nastoupí do školy, brzy zjistí, že je pro ně nachystána spousta nových úkolů a povinností. Začnou se učit psát a počítat, postupně louskají slova a věty, aby se z nich vyloupla celá souvětí, říkanky, pohádky.

...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Prázdniny s kouzelným deníkem

denik perexDesky knihy připomínající látkový pestrobarevný vzor přímo vybízejí k přidělení statusu – Dívčí deník. A tím by dozajista byl, kdyby se zápis vedl jako denní záznam. Události v knize jsou skutečným vyprávěním je...

Divadlo

Helen Mirren se opět představí jako královna Alžběta II. – tentokrát na divadelním jevišti a v přímém přenosu i v českých kinech

audience200Národní divadlo v Londýně nečekaně přidalo nový titul, kterým zakončíme letošní sezónu přímých přenosů světové činoherní špičky do českých kin NT Live. V nové produkci West End se slavná Helen Mirren

Film

Soudce, který spáchal těžký zločin. Nebo ne?

soudce 200Malé americké město, tam je soudce veleváženou osobou. Alespoň navenek, protože za dveřmi jeho domova už to tak zřejmé být nemusí. Jaké by to asi bylo, kdyby vás vychovával muž, u kterého není jasné, jestli je víc despota, nebo člověk, který chce za...