Michaela Horáčková Hořejší chystá kostýmy pro Bonnie & Clyde, hrdiny seriálu Terapie i novou vánoční pohádku

Michaela Horáčková Hořejší chystá kostýmy pro Bonnie & Clyde, hrdiny seriálu Terapie i novou vánoční pohádku

horejs200Nemnoho lidí dokáže obléknout komorní inscenaci, výpravnou operu, vánoční pohádku, seriál z období první republiky, teenagerovskou komedii, historické drama i muzikál s početným ansámblem. Originálně. Vkusně. Tak, aby kostým nerušil, neodváděl pozornost, ale stal se přirozenou součástí příběhu a postavy. Ženou, která tohle umění ovládá, je Michaela Horáčková Hořejší. Kostýmní výtvarnice a také scénografka – s obdivuhodnou bravurou zvládá obě profese, návrhy jednotlivých kostýmů i celého výtvarného pojetí divadelního představení či filmu.

 


Michaela Horáčková Hořejší, absolventka scénografie na divadelní fakultě JAMU, patří k respektovaným osobnostem svého oboru. Jak sama říká, nejradši má práci, která ji dokáže nadchnout, pohltit, přivést k zajímavým lidem a tématům. Momentálně je její práce k vidění v kriminálce Modré stíny, pro kterou navrhla kostýmy.

horejs14

Detektivní minisérii právě vysílá Česká televize a její kvality ve vzácné shodě oceňují diváci i kritici.
„V současné době připravuji třetí řadu seriálu Terapie pro HBO, pro Českou televizi vánoční pohádku Za devatero horami a druhou řadu seriálu Mazalové. Se Švandovým divadlem spolupracuji na inscenaci Úsměvy smutných mužů a s Hudebním divadlem Karlín na muzikálu Bonnie & Clyde. A pro O2 Arénu chystáme další koncert Michal Horáček uvádí – Petr Hapka žije! v režii Davida Drábka,“ shrnuje v krátkosti obdivuhodný výčet svých aktuálních pracovních aktivit Michaela Horáčková Hořejší.

horejs0


Aida (r. G. Baare), Kudykam (lyrikál Michala Horáčka), Liška Bystrouška – Příběhy krve (r. J. A. Pitínský), Smrt Hippodamie (r. J. A. Pitínský), Lucie aneb Větší než malé množství lásky (r. P. Novotný) … Tituly z repertoáru předních scén, na jejichž realizaci se Michaela Horáčková Hořejší podílela, výmluvně dokládají šíři jejího profesního záběru. Od roku 1998 byla u zrodu více než devadesáti inscenací v divadlech po celé České republice, na Slovensku a v Rakousku.

horejs3


Stejně pestrá je i filmografie Michaely Horáčkové Hořejší, coby kostýmní výtvarnice je podepsaná například pod filmy Post Coitum (r. J. Jakubisko), Rock Podvraťáků (r. K. Janák), Zoufalci (r. J. Rudolfová), Bobule (r. T. Bařina), Můj vysvlečenej deník (r. M. Dolenský) nebo Synova válka/Son´s war (r. S. Edel). V České televizi: Past na Ježíška (r. K. Janák), O království z nudlí a štěstí bez konce (r. M. Dolenský), seriál s pohádkovými motivy Mazalové (r. B. Hořínek), seriál První republika (r. B. A. Arichtev), Princezna a písař (r. K. Janák), Korunní princ (r. K. Janák), Modré stíny (r. V. Tauš) a další. Spolupracuje s TV Nova a TV Prima, participovala na videoklipech a mnoha reklamách.

horejs4


Michaela Horáčková Hořejší je autorkou uměleckých projektů a realizací, za zmínku stojí třeba Second Skin (2004) nebo Vivaldianno 2015 – Město zrcadel. A také sběratelkou! Vlastní rozsáhlou, pozoruhodnou sbírku prvorepublikových oděvů, která je pro ni, mimo jiné, cenným zdrojem inspirace. Podobně jako knihy, filmy, lidé nebo třeba sny…

horejs8

 

 

Oficiální stránky Michaely Horáčkové Hořejší: http://www.horackovahorejsi.cz/Nejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

Festivalové otázky pro: Albert Černý (Charlie Straight)

200 albertPřinášíme vám další rozhovor ze série festivalového ‚popovídání‘. Po koncertě Charlie Straight na Benátské noci se podařilo na chvilku odchytit frontmana a zpěváka Alberta Černého!

...

Hledat

Chaty s osobností

Čtěte také...

8. díl Prima Partičky přivítá Tomáše Krause

HML 3840Prima Partička vás prostě baví. Premiérový díl ve složení Michal Suchánek, Richard Genzer, Igor Chmela, Daniel Dangl, hudební mág Marián Čurko a Michal Novotný doplní moderátor Tomáš Kraus. Bavte se!


Literatura

Skřítkové podávají pomocnou ruku sobě i druhým

Skritkove perexPohádkový příběh Skřítkové psala autorka v posteli. Nebylo to však z pohodlnosti, ale z čiré nutnosti. Podstupovala totiž razantní chemo a radioterapii na oddělení JIP hematoonkologie Fakultní nemocnice Ostrava. Motivací pro její tvorbu b...

Divadlo

Zábava aneb chi-chi, cha-cha, che-che

ypsilonka 200Začali jsme slovy dnes již jistě klasické pohádky. V té se snažili princeznu rozveselit učením smíchu. A smích, to má být přece zábava. A zábavu a její smysl si vzali na paškál v divadle Ypsilon prostřednictvím jednoaktového absurdního dram...

Film

Autorem titulní písně k novému filmu o dopingu Fair Play režisérky Andrey Sedláčkové je Miro Žbirka

fairplay perexRežisérka Andrea Sedláčková dokončila v česko-slovensko-německé koprodukci film Fair Play o mladé atletce Anně, která se v normalizačním Československu dostane do státem řízeného dopingového programu. Dopingové skandály ve vr...