POZNÁVEJ SE - Interaktivní, zábavná a vzdělávací výstava pobaví děti i dospělé

POZNÁVEJ SE - Interaktivní, zábavná a vzdělávací výstava pobaví děti i dospělé

poznavej se200Už jste někdy četli Brailovým písmem? Hráli jste zvukové pexeso? Leželi jste někdy na loži fakíra? To je pouze zlomek toho, co nabízí putovní výstava libereckého iQparku POZNÁVEJ SE!.

 

V hlineckém Společenském domě jí můžete navštívit od 22. února až do 30. dubna. Nebudete zklamáni vy ani vaši potomci.
Exponáty pocházejí z libereckého zábavně – naučného centra iQpark. Putovní výstava je kombinací hry, zábavy i poučení a zahrnuje přes padesát interaktivních exponátů, které jsou určené k vyzkoušení, k vyřešení nebo k soutěžení, takže platí heslo DOTÝKAT SE EXPONÁTŮ PŘIKÁZÁNO!
Expozice však není jen hravá a zábavná, ale i poučná a naučná.
Můžete si ověřit, jak fungují lidské smysly – i to, jak někdy klamou. Zjistíte také nejrůznější údaje týkající se lidského těla, změříte si sílu stisku ruky, rychlost reakce, elektrický odpor svého těla nebo hloubku předklonu.
K vyzkoušení jsou zde připraveny např. pedalo, kladina, 3D otisk vlastního těla, vyzkoušíte rychlost své reakce… Užijí si milovníci různých hlavolamů, kvízů, optických a jiných klamů.

poznavej se


Máte-li chuť vyzkoušet si šikovnost, ověřit některé své znalosti, schopnosti a dovednosti, navštivte interaktivní putovní výstavu iQparku Liberec v Hlinsku.
Naučná výstava POZNÁVEJ SE! je určena malým i velkým návštěvníkům, přivítají ji ale i školy.
Výstavu pořádá MKK Hlinečan ve spolupráci s iQparkem Liberec.


Návštěvní doba: Po – Pá: 8 – 17, So, Ne, svátky: 9 – 17
Vstupné: Dospělí 80 Kč, Děti do 15 let, důchodci, ZTP 50 Kč, Rodinné vstupné (2 dospělí + 2 děti) 220 Kč.
Místo výstavy: Společenský dům (křižovatka Komenského a Čelakovského ul. čp.486)


 

Rozhovor

„Neřešte to sami,“ říká autor knihy Neradost Karel Novotný.

PEREXOVY OBRAZEK Neradost Karel NovotnyV knihkupectvích se nedávno objevila růžová knížka s neobvyklým názvem Neradost. Jejím autorem je Karel Novotný – marketér, konzultant a otec dvou dětí. Ve své literární prvotině se rozh...

Hledat

Chaty s osobností

Čtěte také...

Slova z pekla baví i zneklidňují zároveň

slova z peklaBaví vás, nebo štvou, neologismy, zdrobněliny a slangová slovní spojení? Určitě je i sami používáte. Tak si schválně všimněte, kolik jich dokážete vyprodukovat během jediné pětiminutové komunikace s kolegou či ...


Literatura

Pavlína Brzáková, Jaroslav Dušek: Tvarytmy

Tvarytmy 200Jaroslav Dušek v této knize předestírá mimo jiné, také velice zajímavý trend do budoucnosti. Je odvozený od toho, co přirozeně kolem sebe vidí a není tak úplně špatný. Líbilo se mi, že tato kniha mi přivodila úplně jiné myšlenky a vize ohledně b...

Divadlo

Anna Karenina ve společnosti drsných motorkářů

karenina 200Jedno z neméně slavných a nadčasových děl Lva Nikolajeviče Tolstého se rozhodli tvůrci nejnovější rock opery přenést do moderního prostředí motorkářského klubu.

...

Film

Městečko na dlani
ImageTragikomedie z válečných let vypráví o životě v městečku Rukapáně, kde pestrá sbírka postav řeší své každodenní starosti a hašteří se o to, kdo si koho vezme, zda bude víno na radnici zadarmo či zda bude ...