Kuklová, Laurinová a Šporcl promluvili o výchově dětí!

Kuklová, Laurinová a Šporcl promluvili o výchově dětí!

Email Tisk

Sovi pribeh 200Počasí bylo právě na to zalézt s pohádkovou knihou do peřin, ale v nové restauraci v proslulém pražském Mánesu bylo živo. Právě tam se totiž křtil knižní debut Kamily Ulčové „Soví příběh“, určený všem milovníkům dobrodružství, Vánoc a staré Prahy.

 


A když už se křtila knížka pro děti, přítomných slavných rodičů jsme se zeptali, jak jsou na tom jejich ratolesti se čtením. „Když jsem ještě svému synovi Románkovi nemohla číst, každý den jsem mu při uspávání rekapitulovala celý den. Vyprávěla jsem mu, co jsme zažili. Možná i proto začal mluvit velmi brzo,“ svěřila se nám herečka Michaela Kuklová.


Malý Roman ale nebyl ochuzený ani o klasické pohádky. „Ty jsem ale předělávala, protože mně ty ježibaby přišly moc drastické. Nedávno jsme si přečetli Malého prince nebo Honzíkovu cestu. A do to si pouštíme klasické večerníčky. Takže když dočteme knížku, pustíme si většinou večerníček na tabletu,“ prozradila herečka, která tak na sebe práskla, že svému synovi nic neupírá.
„S tabletem uměl ve dvou letech. Dneska se tomu nevyhneme. Musí se to ale korigovat. Jsem ale ráda, že než aby si hrál na tabletu, tak stále ještě upřednostňuje hru s hračkami,“ dodala herečka.

Sovi pribeh 1


To Sabina Laurinová tablet svým dcerkám upírá. „Ipad a telefon doma sice máme, ale doslova na něm sedím a máme ho na příděl. Vždycky jenom na chvilku. Pro děti je to droga a vydržely by u toho sedět celý den. U nás jsme ještě v situaci, kdy se mi to daří ukočírovat a knížka má větší hodnotu než Ipad,“ sdělila nám Laurinová, podle které je to dobou.


Herečka nám také prozradila, jaké knížky preferují její dcerky. „My čteme různé knížky. Když zrovna nehraju v divadle nebo nemám natáčení, tak si každý večer před uspáváním čteme,“ prozradila Laurinová.


Ta nám dokonce sdělila, jak uspávali její rodiče ji a co zaručeně uspí její dcerky. „Já jsem vyrůstala na pohádkách, které mi vyprávěli maminka s tatínkem, ale moje obě dcery mají rády vyprávění o tom, co jsem dělala, kdy jsem byla malá. Takže znají všechny moje vylomeniny. Vyprávím ale i vymyšlené příběhy,“ svěřila se nám Sabina.

Sovi pribeh 2


Na křtu pohádkové knížky Soví příběh dokonce promluvila i vlastních nesplněných snech. „Již řadu let nosím v hlavě jeden nápad na knížku. Už mám i název knih a doufám, že bych jednou tu knížku mohla napsat,“ dodala herečka, která si na to stále ještě neudělala čas. Neustále to odsouvám, že jsou důležitější věci. Ale asi bych do toho měla jít, protože by mi to udělalo radost,“ dodala.


To děti houslové virtuóza Pavla Šporcla jsou z tužšího kořínku. Ten svým dcerkám sice také každý večer před spaním četl pohádky, ale trošku z jiného soudku. „My jsme tak různě přeskakovali od Boženy Němcové přes Karla Jaromíra Erbena, až jsme došli ke Grimmům. A to i přestože ty pohádky nejsou zas tak pohádky. Dá se říct, že jsme děti strašili, ale občas jsme se snažili ty příběhy pozměnit, aby nebyly zas tak moc strašidelné,“ prozradil nám Šporcl.


A i když svým dcerkam nic nedaroval ani při čtení pohádek, tablety jim kategoricky nezakazuje. „Já si myslím, že ty mobily a teblety nedají úplně vymanit z našeho ani z těch dětských životů. K tomu světu to patří. Ale snažíme se dávat jasný řád, kdy si s ním mohou hrát. Naše obě dcery ale chodí do lidušky, takže toho času tolik nemají. Violetka chodí na housle a na zpěv a Sofinka začala baletit a chodí na klavír, takže tolik volného času nemají. A když mají, tak jim necháme zahrát si hru,“ vysvětlil nám Šporcl.

Sovi pribeh 3


Kamila Ulčová a její "Soví příběh" přináší nejen napínavé vánoční počtení, ale také poutavou sondu do pražské historie, kterou zhltne i největší odpůrce školního dějepisu.


žánr: dobrodružná pohádka
věk: 8+
na pultech od poloviny října
k nákupu výhodněji na eshopu www.sovipribeh.cz  www.sovipribeh.cz 
www.kamilaulcova.cz , https://www.facebook.com/SoviPribeh


 
Banner

Rozhovor

Herec Jan Kanyza uspěl i jako malíř a fotograf, který se našel ve Francii
jan kanyza perexVe filmech hrál detektivy i delikventy, což ale jeho obdivovatelkám pranic nevadilo.  Herec Jan Kanyza byl prostě  typ muže, který se ženám hodně líbil. A platí to i dodnes, i když už nehraje tolik, jak by si jeho ženské publiku...

Hledat

Chaty s osobností

Čtěte také...

Tvořivé Ústí aneb umělecký jarmark

200spV sobotu 7. prosince se v Muzeu města Ústí nad Labem koná první ročník uměleckého jarmarku Tvořivé Ústí. Návštěvníci tak budou mít jedinečnou možnost seznámit se nejen s tvorbou umělců a výtvarníků působících v Ústí nad Labem a okolí, ale také s umělci sam...


Literatura

Povinnost pro Paynovce: Mládí imrvére v hajzlu

Mladi imrvere v hajzlu200Fanoušci amerického spisovatele C. D. Payna a především Nicka Twispa by měli pořádně zbystřit, protože nedávno vyšla osmá kniha Mládí imrvére v hajzlu aneb Geny nezapřeš. Jestli stojí za to? Na to se ani nemusíte ...

Divadlo

CIRKUSOVÉ LEGENDY NA VYŠEHRADĚ

cirkus 200Nový cirkus a staré pověsti české v podání mladých studentů Cirqueonu a jejich pedagogů. Cirqueon ve spolupráci s Národní kulturní památkou Vyšehrad připravuje jedinečné cirkusové site specific představení Cirkusové legendy v prostorách katakomb ...

Film

Severský filmový podzim – Ptáci nad průlivem

ptaci 200I v pátek 10. listopadu jsem vyrazila na film v rámci festivalu Severský filmový podzim do pražského kina Lucerna. Tentokrát padl výběr na válečné drama Ptáci nad průlivem, který přibližuje osudy dánských Židů a pokusy o jejich záchranu před běsnícími nacisty.