Irské tance aneb kopytem sem, kopytem tam
Banner

Irské tance aneb kopytem sem, kopytem tam

irske tance 200Když se někoho zeptáte, co si představuje pod pojmem irský tanec, většina lidí řekne, že to jsou tanečnici, kteří stojí souvisle v jedné řadě a synchronně klapou nohama o podlahu. A mají velkou pravdu! Toto se dostalo do povědomí hlavně díky známým irským tanečním show jako je Lord of the dance a Riverdance, které jsou již 20 let úspěšně na scéně a jejich představení jsou do posledního místa vždy vyprodaná.

Před dvěma lety v Dublinu se dokonce konal pokus o vytvoření nejdelší taneční stepové řady irských tanečníků na světě, která byla následně zapsána do Guinnessovy knihy rekordů. Pokusu se tehdy zúčastnilo 1693 tanečníků ze 44 zemí, viz video:

Irské tance jsou zkrátka ohromující. Dneska mají různé rozdělení a mnoho stylů, které se mohou tančit. Vrcholoví tanečníci soutěží v rámci celého roku a cílem je pro ně každoroční světový šampionát. Nebo je můžete vidět v irských hospodách, ale kdo umí hledat, tak i v českých, na irských sessions. To jsou srazy hudebníků, kteří hrají irské melodie, a kdo má chuť k tanci, tak si může zatančit takzvané ceili nebo set dancing. Ceili a set dancing jsou především společenské tance a jsou určené pro všechny bez rozdílu, ať umíte tančit nebo ne.

Všechny tyto úžasné taneční styly vyučuje pražská taneční škola SonaSól, což ve volném překladu z irštiny znamená Veselá Kopýtka. Nejdůležitější pro tuto taneční skupinu je jejich motto “Irské tance pro radost” a v tomto duchu se snaží tanec vyučovat a šířit. To ale nesmí ubírat na jeho kvalitě. Na kurzech v SonaSól se nenaučí lidé jen tančit, ale dozví se zde spoustu informací z irské historie, kultury a současných tanečních trendů. Kromě toho si všichni lektoři pravidelně osvěžují vědomosti z oblasti fitness, které se snaží nenásilně aplikovat ve výuce a dbát tak na to, aby pro tanečníky byl pohyb co nejméně zatěžující.

Chtěli byste se také naučit tyto zajímavé taneční styly? Lektoři ze SonaSól jako každý školní rok nabízejí kurzy pro začátečníky, které jsou úplně pro každého bez ohledu na pohlaví a věk. Veselá Kopýtka nám pro vás nabídli 10% slevu právě na tyto kurzy, ale nebude to zadarmo. Mámu tu pro vás menší jednoduchý úkol.

irske tance letak

Pokud si nebudete jistí, můžete se podívat na první video, kde na začátku uvidíte postoj tanečníků, než začnou stepovat. Fotku prosím pošlete přímo do školy na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript do 30. 9. 2015 a do předmětu zprávy dejte: "Sleva irské tance pro radost", a pokud budete chtít, můžete jim do emailu i něco veselého napsat.

Více informací: www.sonasol.comSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

Práce s dětmi musí procházet skrz duši!

200rozPři fotografování dětí je nejdůležitější navodit tu správnou a uvolněnou atmosféru. Díky tomu, že je sám tatínkem, je vůči dětské duši nesmírně vnímavý a citlivý. Ví, jak moc je pro dítě důležité, aby se cítilo dobře v cizím prostředí, jakým takový foto...

Hledat

Chaty s osobností

Z archivu...

Čtěte také...

Europoslankyně si vyzkoušela pražení fair trade kávy

Kava 200Europoslankyně Kateřina Konečná (KSČM) si v pondělí ve fairtradové pražírně v Kostelci nad Labem osobně vyzkoušela, jak se praží káva. Ještě předtím prodejem podpořila fair trade výrobky v obchodu Fair Bio na Sokolovské ulici v Praze.


Literatura

Nový Kick-Ass vás knokautuje na podlahu

kick ass 2 200Tak jsme se konečně dočkali i my pokračování úspěšného předchůdce komiksové bomby Kick-Ass: Nářez z roku 2010. Další díl nese jednoduchý název Kick-Ass: Nářez 2 a Mark Millar s Johne...

Divadlo

Ve zlínské Prodance zazpívá celé divadlo

prod200Sbor složený ze všech zaměstnanců Městského divadla Zlín či 160 jízdních kol na jevišti – takovými raritami se může pochlubit inscenace Prodaná nevěsta v režii Jana Antonína Pitínského, která bude mít na zlínské scéně premiéru 10. října. Nejznámější česká...

Film

The Circle – Sdílet znamená starat se

circle perex„Vědět je dobré. Vědět všechno je lepší.“ Svět je plný neomezených možností. Žádné války, žádné nemoci. Největší high-tech společnost The Circle nezná problém, který by nedokázala vyřešit. Její technologie mají moc změnit svět.