Irské tance aneb kopytem sem, kopytem tam
Banner

Irské tance aneb kopytem sem, kopytem tam

irske tance 200Když se někoho zeptáte, co si představuje pod pojmem irský tanec, většina lidí řekne, že to jsou tanečnici, kteří stojí souvisle v jedné řadě a synchronně klapou nohama o podlahu. A mají velkou pravdu! Toto se dostalo do povědomí hlavně díky známým irským tanečním show jako je Lord of the dance a Riverdance, které jsou již 20 let úspěšně na scéně a jejich představení jsou do posledního místa vždy vyprodaná.

Před dvěma lety v Dublinu se dokonce konal pokus o vytvoření nejdelší taneční stepové řady irských tanečníků na světě, která byla následně zapsána do Guinnessovy knihy rekordů. Pokusu se tehdy zúčastnilo 1693 tanečníků ze 44 zemí, viz video:

Irské tance jsou zkrátka ohromující. Dneska mají různé rozdělení a mnoho stylů, které se mohou tančit. Vrcholoví tanečníci soutěží v rámci celého roku a cílem je pro ně každoroční světový šampionát. Nebo je můžete vidět v irských hospodách, ale kdo umí hledat, tak i v českých, na irských sessions. To jsou srazy hudebníků, kteří hrají irské melodie, a kdo má chuť k tanci, tak si může zatančit takzvané ceili nebo set dancing. Ceili a set dancing jsou především společenské tance a jsou určené pro všechny bez rozdílu, ať umíte tančit nebo ne.

Všechny tyto úžasné taneční styly vyučuje pražská taneční škola SonaSól, což ve volném překladu z irštiny znamená Veselá Kopýtka. Nejdůležitější pro tuto taneční skupinu je jejich motto “Irské tance pro radost” a v tomto duchu se snaží tanec vyučovat a šířit. To ale nesmí ubírat na jeho kvalitě. Na kurzech v SonaSól se nenaučí lidé jen tančit, ale dozví se zde spoustu informací z irské historie, kultury a současných tanečních trendů. Kromě toho si všichni lektoři pravidelně osvěžují vědomosti z oblasti fitness, které se snaží nenásilně aplikovat ve výuce a dbát tak na to, aby pro tanečníky byl pohyb co nejméně zatěžující.

Chtěli byste se také naučit tyto zajímavé taneční styly? Lektoři ze SonaSól jako každý školní rok nabízejí kurzy pro začátečníky, které jsou úplně pro každého bez ohledu na pohlaví a věk. Veselá Kopýtka nám pro vás nabídli 10% slevu právě na tyto kurzy, ale nebude to zadarmo. Mámu tu pro vás menší jednoduchý úkol.

irske tance letak

Pokud si nebudete jistí, můžete se podívat na první video, kde na začátku uvidíte postoj tanečníků, než začnou stepovat. Fotku prosím pošlete přímo do školy na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript do 30. 9. 2015 a do předmětu zprávy dejte: "Sleva irské tance pro radost", a pokud budete chtít, můžete jim do emailu i něco veselého napsat.

Více informací: www.sonasol.comSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

Velký rozhovor s nadějným umělcem Markem Hubáčkem nejen o Chicagu

hub 200S Markem Hubáčkem jsem se sešla v útulné zlínské kavárničce, abychom si popovídali o jejich velkém projektu s názvem From Czech to Chicago, který má na svědomí on s jeho kamarádem Martinem Vítkem. Rozhovor je o kampani, ale především o umě...

Hledat

Chaty s osobností

Čtěte také...

Oblíbený rodinný bejbypankový festival Kefír zamíří poprvé na zámek Kačina

Kefir 200Třetí ročník unikátního mezinárodního bejbypankového festivalu pod širým nebem Kefír se koná v sobotu 5. září od 10 hodin. Po loňském rekordním ročníku, který přilákal více než 7 500 návštěvníků všech generací, se Kefír ze středočeské Třebovle stěhuje...


Literatura

Zavzpomínejte společně s Janou Semelkovou na dětská léta

vajicko 200A máme je tu potřetí. Sourozenci Viktorka s Viktorem už jsou staří známí a taky hlavní hrdinové dvou předchozích knížek z dílny nakladatelství JaS – Pohádkový zvoneček a Pohádkový klásek.

...

Divadlo

Rozpustilé jeptišky z východočeské autodílny

jeptisky perexVětšina katolíků a především nekatolíků má ve svém povědomí pevně zafixováno, že jeptišky jsou vzorem serióznosti a kvůli dodržování přísné řehole ani nemají šanci zažít nějakou legraci. Dramatik Dan Goggin stejně jako staré...

Film

Klapka – letní filmová škola po čtyřicáté!

LFS perexJiž po čtyřicáté se během týdne na přelomu července a srpna stane z Uherského Hradiště, toho menšího ospalého městečka, centrum filmu. Bylo by však zbytečností hledat červený koberec a na něm se promenádující hvězdy. ...