Do Prahy přijíždí ikona světového byznysu lord John Browne. Vystoupí na Pride Business Fóru

Do Prahy přijíždí ikona světového byznysu lord John Browne. Vystoupí na Pride Business Fóru

Email Tisk

pride business forum 200V rámci festivalu Prague Pride proběhne ve čtvrtek 13. srpna od 13.00 do 17.30 hodin již pátý ročník LGBT byznys akce Pride Business Forum, která se letos zaměří na téma, jak může diverzita pomoci firmám růst. Konference bude probíhat v hotelu Hilton Prague, Pobřežní 311/1, Praha 8. Hlavním řečníkem bude lord John Browne, bývalý generální ředitel British Petroleum (BP) a autor knihy The Glass Closet: Why Coming Out Is Good Business, kterou zde také představí. Fórum bude moderovat prominentní moderátor z ekonomické redakce BBC Evan Davis. Přednášek a diskuzí se zúčastní také přední představitelé úspěšných světových i českých společností, jako jsou IBM, EY, Ogilvy, Sodexo, Staropramen a další. Vstupné na akci je zdarma, pouze je nutné se předem zaregistrovat on-line na www.pridebusinessforum.cz.

Nejenom respektování, ale zejména aktivní podpora diverzity je klíčová pro další úspěch firmy. Různorodí zaměstnanci znamenají pro firmy i různorodější zdroje zkušeností a dovedností. Diverzita ve firmě představuje větší pestrost názorů, různé styly práce a řízení, znalost mnoha jazyků a kultur, a tím i širší možnosti komunikace. Diverzifikované týmy bývají kreativnější a dokáží lépe řešit problémy, protože jsou schopny se na něj podívat z různých úhlů a hledat kreativní postupy další práce. Obecně lze říci, že společnosti, které mají diverzifikovanější pracovní sílu, vybírají z větší skupiny talentů. Tím získávají i rozmanitější znalosti a kvalifikace, což mohou využít ve svůj prospěch.

Ojedinělá LGBT byznys konference v ČR

Pride Business Forum je každoroční summit během festivalu Prague Pride, jehož úkolem je pomoci firmám vytvářet více inkluzivní prostředí pro LGBT zaměstnance, dodavatele a zákazníky. Fórum přináší manažerům a byznys profesionálům ojedinělou příležitost ke sdílení zkušeností v otázkách diverzity ve firemním prostředí.

Letos bude během celého čtvrtečního odpoledne probíhat série panelových diskuzí moderovaná Evanem Davisem z ekonomické redakce BBC. Hlavním bodem programu bude rozhovor mezi lordem Johnem Browneem a Evanem Davisem o tom, proč je otevřená a inkluzivní firemní kultura směrem k LGBT zaměstnancům, dodavatelům a zákazníkům dobrá pro byznys. Ve spolupráci s evropskou Chartou diverzity v ČR se podařilo do programu zapojit i významné zástupce českého byznysu.

Další přednášky a diskuze budou zaměřeny například na způsoby, jak budovat otevřenou a inkluzivní firemní kulturu, jaká je úloha vedení firem ve vytváření rovných podmínek pro LGBT občany, jak vypadá aktuální situace v ČR a zahraničí na základě nedávných výzkumů a zazní rovněž autentické příběhy LGBT zaměstnanců a zaměstnankyň. Na závěr programu bude od 17:30 do 19:00 probíhat neformální networking, během kterého se účastníci – představitelé a představitelky světového byznysu, lokální manažeři a manažerky, LGBT profesionálové a profesionálky zejména z HR a marketingu – mohou blíže seznámit a diskutovat své zkušenosti.

Prestižní organizátoři a sponzoři

Organizačními sponzory Pride Business Fóra jsou organizace IBM, Hilton, Prague Pride a Švýcarská konfederace, organizujícími partnery jsou Workplace Pride a Byznys pro společnost, komunikačním partnerem je Ogilvy Public Relations, podporujícím řečníkem je EY a přáteli konference jsou společnosti moi-manufactures of Ideas a iManage Projects. Lord Browne a Evan Davis přijíždí na pozvání Prague Pride.

Lord John Browne

Lord John Browne, předseda představenstva společnosti L1 Energy, první nezávislý předseda představenstva britské divize společnosti Huawei a bývalý generální ředitel koncernu BP, patří k nejprozíravějším manažerům na světě, který proslul svým strategickým uvažováním. Prostřednictvím řady rekordních fúzí vybudoval ropnou společnost a jako první postavil úspěšnou velkou ropnou společnost v Rusku. Dlouhodobě se angažuje v otázkách klimatických změn, lidských práv a transparentnosti podnikání.

Kromě knih Beyond Business (Víc než byznys) a Seven Elements That Changed the World (Sedm prvků, které změnily svět), jež se zabývají tématem vůdcovství, se velké pozornosti těší jeho nové dílo The Glass Closet: Why Coming Out is Good Business. Kniha popisuje homofobii, která se v korporátním světě stále vyskytuje, a její dopady na firemní kulturu, výkonnost a produkci.

pride business John Browne

Evan Davis

Evan Davis působí od září 2014 jako moderátor pořadu stanice BBC2 Newsnight o otázkách současnosti. Je dobře znám jako moderátor pořadu Today rozhlasové stanice BBC Radio 4 a reality show BBC2 Dragons Den (Dračí doupě) z podnikatelského prostředí. Každý týden také uvádí diskusní pořad The Bottom Line, který se věnuje podnikání.

Evan Davis působil jako ekonom na Institute for Fiscal Studies a v London Business School. Je autorem řady odborných prací, článků a fejetonů do novin a časopisů, jakož i knihy nazvané Public Spending (Veřejné výdaje).

pride business Evan davis 1

Co je to LGBT

LGBT je mezinárodní zkratka, která se používá pro označování leseb, gayů, bisexuálů a transgender osob.

Vstupné na akci je zdarma, pouze je nutné se předem zaregistrovat on-line na www.pridebusinessforum.cz.


 

Rozhovor

Francouzská klavíristka Justine Verdier: „Znám Dvořáka, Smetanu a Janáčka, už jsem hrála některé jejich skladby“

brick 200Nechte se tímto rozhovorem pozvat na vánoční závěrečný koncert "Festival Brikcius" - 3. ročník cyklu koncertů komorní hudby v Domě U Kamenného zvonu v Praze & Rok české hudby 2014 / VIOLONCELLO A KLAVÍR & PĚT JUBILANTŮ, který se koná ve čtvrtek 18....

Hledat

Chaty s osobností

Čtěte také...

První ročník sportovních her Roskiáda

roskiada (3)Historicky první sportovní hry pacientů s roztroušenou sklerózou (RS) se konají ve dnech 15.–17. 9. 2017 ve Sportovním centru v Nymburku. Tato akce je součástí celoročních oslav 25. VÝROČÍ ZALOŽENÍ UNIE ROSKA. Tato událost je...


Literatura

Broukobol pro milovníky proudů slov

broukobol 200V nakladatelství Argo vyšla loni kniha Broukobol lákající jak barevným až psychedelickým přebalem s Johnem Lennonem, tak jeho osobnostní.

 

...

Divadlo

Prohlídky s herci, výklad pro neslyšící i jízda na popelářském voze. Švandovo divadlo zve na Den otevřených dveří v rytmu Popelářů

3 Miroslav Hruska perexOblíbený Den otevřených dveří proběhne ve Švandově divadle ve čtvrtek 10. září od 9 do 19 hodin. Prohlídkový den bude tentokrát laděn podle not muzikálu Popeláři s hudbou Romana Holého. Protož...

Film

LFŠ nabídne i dětský program, workshopy s Českou televizí nebo muzikálové večery

lfs 200Letní filmová škola Uherské Hradiště vypukne 22. července 2016 již po dvaačtyřicáté. Už nyní však zájemci naleznou na stránkách festivalu www.lfs.cz kromě informací o programových blocích a doprovodném programu i wor...