Culturea přinese do Zlína degustaci vín, brazilské tance i bojové umění

Culturea přinese do Zlína degustaci vín, brazilské tance i bojové umění

Culturea 2015 200Multikulturní festival Culturea se letos uskuteční 28. a 29. dubna v prostorách zlínského zámku a jeho okolí. Již potřetí tak ve dvou dnech představí atmosféru dvou cizích a navzájem velmi odlišných zemí.  První den přenese návštěvníky do romantické a elegantní Francie a hned den na to je vtáhne do světa divoké a vášnivé Brazílie. A nutno říci, že obě země mají hodně co nabídnout!

 


Velká část francouzského dne bude věnována gastronomii. V poledne budou moci návštěvníci shlédnout přípravu tříchodového francouzského menu a v podvečer zase výrobu toho nejsladšího, co Francie nabízí – makronek. Tyto gastronomické zážitky budou samozřejmě vyváženy notnou dávkou kultury – bude možné shlédnout francouzskou komedii „Co jsme komu udělali“ nebo divadelní hru „Tlustý prase“. Celý den pak bude zakončen degustací vín od Jana Stávka a klavírním koncertem.

Hned druhý den oživí zlínský zámek a jeho okolí atmosféra Brazílie. Seznámí návštěvníky s přípravou brazilské kávy a čaje, které bude samozřejmě možné ochutnat. Temperament této země zažijí návštěvníci na vlastní kůži na workshopu samby pod vedením profesionálních tanečníků z TK Fortuna. V tanci, který je navíc ještě bojovým uměním i akrobacií, bude pokračovat olomoucké seskupení capoeiristů – Vem Camará Capoeira. V podvečer se pak do ulic Zlína vydá průvod, který vnese atmosféru Brazílie do celého města. Celý program vyvrcholí večerní afterparty v BLOK 12. Tu zahájí bubeníci ojedinělého seskupení Tam Tam Batucada a žonglérská skupina Magnis. V průběhu večera budou návštěvníci moci soutěžit o hodnotné ceny a hlavně si užít pořádnou dávku Brazílie!

Culturea 2015

Culturea samozřejmě nezapomíná ani na nejmladší návštěvníky festivalu. Proto bude dopolední program obou festivalových dnů věnován dětem. Rodiče tak budou moci přijít a své děti svěřit organizátorům festivalu. Ti se už postarají o jejich zábavu i bezpečí. Pro děti jsou připraveny pohybové hry, výtvarná dílna a také soutěže o hodnotné ceny.

Festival pořádají studenti Fakulty multimediálních komunikací pod záštitou výukového předmětu Komunikační agentura. V jeho rámci je letos realizováno celkem šest projektů, z nichž každý je svým způsobem originální. „Culturea je jedinečná právě v její pestrosti. Nejen, že každý rok nabízí návštěvníkům možnost poznání jiného koutu světa, ale zároveň její program není jednotvárný. Nabízíme pestrou paletu toho, co lidé můžou navštívit, ochutnat, zakusit, prostě prožít,“ říká hlavní manažerka projektu Zuzana Kleinová.

Přijměte tedy pozvání na netradiční festival, na kterém každý najde pro sebe to pravé – ať už zábavu, odpočinek nebo poznání.

Culturea 2015

 


Všechny důležité informace najdete na www.culturea.cz nebo na facebookové stránce festivalu.

Zdroj foto: www.facebook.com/CultureaNejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

EXPEDICE KAMBODŽA – OPEN FORUM V GALERII

kambodza1 200Druhá beseda v pořadí bude tentokrát v režii litvínovského fotografa Františka Haase s názvem Expedice Kambodža. Besedu můžete navštívit v úterý 24. května od 17 hodin.

...

Hledat

Chaty s osobností

Čtěte také...

DYZAJN MARKET DYZAJN NEJEN PRO NÁMOŘNÍKY


limit 200

Dyzajn market je prodejní výstava autorské tvorby českých návrhářů a designérů. Odehraje se 1. a 2. srpna na Střeleckém ostrově.

...

Literatura

Břetislav Kotyza : Útržky hovorů II

utr perexBásník Břetislav Kotyza, zlínský rodák, vystudoval obor průmyslový design. Od roku 1976 působil v ateliéru kresleného filmu ve Filmovém studiu Zlín. Vydal několik básnických knih. Jeho práce jsou zařazeny do současných básnických almanachů, naposledy ...

Divadlo

Scénický večer k poctě Jana Palacha na Nové scéně ND


doba 200Palachova stopa v československých dějinách nabízí lidem spoustu znepokojivých otázek: Do jaké míry má být člověk konformní s režimem, v němž žije? Jaké hodnoty stojí za to, aby pro ně obětoval život? Je normální spolupracovat s StB, kolaborovat a...

Film

Začne 22. ročník Festivalu francouzského filmu

FFF perexMezi 20. listopadem a 1. prosincem 2019 se uskuteční v pořadí již 22. FESTIVAL FRANCOUZSKÉHO FILMU. Kromě Prahy zavítá do dalších českých a moravských měst – do Brna, Českých Budějovic, Hradce Králové a Ostravy. Opět nabídne bohatý p...