PODĚLTE SE O SVŮJ OLOMOUCKÝ PŘÍBĚH!
Banner

PODĚLTE SE O SVŮJ OLOMOUCKÝ PŘÍBĚH!

pribe 200Olomoucké Divadlo na cucky připravuje na úvod letošního ročníku festivalu  Divadelní Flora zcela jedinečnou podívanou. Do městské hry s názvem Tisíc a jedna Olomouc se může zapojit každý, kdo se podělí o své zážitky spjaté s konkrétními místy ve městě.

 

 

 

„Aktuálně jsme ve fázi sběru příběhů. Oslovujeme lidi na ulicích, historky nám také přichází mailem nebo přes sociální sítě. Olomoučané se nám svěřují se svými osobními zážitky, dost často ale vzpomínají také na historické události a proměny města. Zatím jsme zpracovali asi stovku námětů,“ uvedla Magdaléna Petráková, produkční divadla.


Díky podpoře Mezinárodního videgrádského fondu si mohlo Divadlo na cucky ke spolupráci přizvat maďarské komunitní divadlo KOMA Bázis, které se ve svých aktivitách soustředí především na panelová sídliště. Soubory společnými silami zpracují scénář, který by měl mít podobu mapy příběhů. „Vznikne trasa, po níž se účastníci akce budou pohybovat a na které jim budou jednotlivé příběhy představeny,“ doplňuje Magdaléna Petráková.

pribe 2

 

První olomoucká městská hra se uskuteční v den zahájení 19. Divadelní Flory, v pátek 8. května od 14:30 hod. Výchozí stanoviště bude v sídle Divadla na cucky ve Wurmově ulici. Pokud chcete svou vzpomínkou přispět i vy, máte poslední šanci. Své příběhy můžete zasílat do 30. března na emailovou adresu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Více informací naleznete na webu www.divadlonacucky.cz.Nejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

Nadační fond PRiorita: „Máme rádi filmy a myslíme si, že by bylo dobré, aby se na ně mohli dívat všichni.“

priorita rumlK rozhovoru jsme tentokrát přizvali pana Pavla Hronka z Nadačního fondu priorita. Tento nadační fond pomáhá neziskovým organizacím s médii a aktuálně se podílí na tvorbě audiokomentářů k filmům, o kterých se dozvíte více.

...

Hledat

Chaty s osobností

Z archivu...

Čtěte také...

S láskou ke kráse měníme svět. Herečka Zdeňka Žádníková a Dermacol otevřely nově vyzdobenou Dětskou pohotovost v Motole

Dermacol perexHerečka Zdeňka Žádníková a manželé Vladimír a Věra Komárovi, majitelé společnosti Dermacol, společně otevřeli nově upravené oddělení Dětské pohotovosti ve Fakultní nemocnici Motol. Na malé pacienty i jejich rodiče tu teď čekají vesele vyzdo...


Literatura

Zlatý sarkofág - napínavé pátrání po hrobce Alexandra Velikého

zlaty sarkofagNakladatelství BB/art přináší čtenářům dobrodružný román britského spisovatele Willa Adamse Zlatý sarkofág (The Alexander Cipher 2007, česky 2009), tentokrát v brožované...

Divadlo

Kočka na rozpálené plechové střeše
ImageLáska, hádky, chtivost, závist, nemoc, alkohol – život? Nadčasovou divadelní hru si tentokrát rozebralo Divadlo Šumperk pod režijním vedením Petra Štindla.
...

Film

Karel Zeman a jeho kouzelný svět

zeman09Česká animovaná tvorba měla ve svých počátcích - zejména v 50. letech - dva mezinárodně uznávané velikány: v Praze Jiřího Trnku a ve Zlíně Karla Zemana. Oba posloužili komunistickému režimu jako svého druhu výkladní skříň, když skrze ně mohl tvrdit, jak št...