Piazzeta Národního divadla uvítá již 22. Dyzajn market
Banner

Piazzeta Národního divadla uvítá již 22. Dyzajn market

DM 200Předposlední březnový víkend se na piazzetě Národního divadla bude konat již 22. Dyzajn market. První letošní Dyzajn market má podtitul JARO. Vystavovat na něm tentokrát bude přes 180 českých i zahraničních designerů.

 

 

Návštěvníci se mohou těšit na oblečení, šperky, módní doplňky, hračky a oblečení pro děti, ale také na bytové doplňky. “Vybírali jsme z velkého množství přihlášených, proto jsme se snažili vybrat tak, aby byly zastoupeny všechny umělecké techniky a aby se návštěvníci mohli na Dyzajn marketu obléct od hlavy až k patě,” říká organizátorka Terezie Tunková.

Koho uvidíme
Mezi stálice Dyzajn marketu již tradičně patří Studio Malíská (porcelán), Black Mountain (sukně, šaty), ATOM RAT (oblečení), Haneri (autorský smalt), Rosallia (hračky), Skynet (steampunkový šperk), Krispol store (motýlky, šle), Akari (sukně), atelier MATE (origami šperky) a spoustu dalších. Na jarním Dyzajn marketu bude vystavovat také několik úplných nováčků, jako např. BUBAK design (tašky, kabelky), Projekt Bunt (šperky), ECHTKOVAR (nože a vývrtky), Kabinet (šperk) a třeba Paul Brun (pánské spodní prádlo).

DM Jaro

Dyzajn pro ty náročnější
Jarní Dyzajn market má něco připravené i pro náročnější návštěvníky. Již popáté totiž přináší limi-tovanou kolekci Dyzajn market DYZAJN. “Společně s 18 designery vytváříme limitovanou ko-lekci v jednotném vizuálu, kterou návštěvníci mohou zakoupit pouze o daném víkendu,” vysvětluje organizátorka. Jarní kolekce se nese v duchu probuzení, jara a zelené barvy. Pro Dyzajn market ji vytvořili designeři Skynet, SKOBA, Krasohledy, Brida, Projekt Bunt, Tulles by Tess, Natyris, Babibobik, Ušito, Rosallia, Magaela, Krispol Store, Kaa-wa, Black Mountain, Studio Malíská, Kartoons, Fraise a atelier MATE. V rámci akce se uskuteční také módní přehlídky, na molu se představí 10 předních designerů, jmenovitě Anna Jánská, Kertag, ATOM RAT, Akari, Projekt Bunt, Fraise, Bubak design, Krispol Store, Paul Brun a Socks in Box.

Doprovodný program
O skvělou hudbu se během celé akce postarají DJs Uroboros a hudebník Alasdair Bouch. Nej-menší návštěvníci se mohou těšit na divadelní spolek Buchty a loutky s jejich pohádkou Zlatá husa a také na kreativní workshopy v dětském koutku, které zajišťují Ponrepo dětem a Jarní dílnička Unlimited design.

O výborné jídlo a pití se budou starat například Cafe Buddha, La Genovese (VinCaffé), burgery Frank's / Perfect Planet, Upekla a dalších několik skvělých podniků, na své si přijdou vegetariáni i milovníci raw. Vstup na akci je bezbariérový a zdarma.

www.dyzajnmarket.comNejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

Pavel Nový: Karlova Studánka je perla a poklad

Novy perex
Karlovu Studánku navštívil držitel Českého lva, herec Pavel Nový, který  v pořadu S vámi mě baví svět… a ze mě (země) se zachvěla, zavzpomínal na českou komedii století S tebou mě baví svět. Jistě si každý z nás vybaví tři tatínky, jedoucí na...

Hledat

Chaty s osobností

Z archivu...

Čtěte také...

BUSKING PRO SLUNCE rozzářil Jungmannovo náměstí v Praze

Busking perexPřinášíme vám fotoreportáž z akce BUSKING PRO SLUNCE. Tato benefiční událost má za cíl podpořit Nadaci Slunce a pouliční umění v Praze, které je v ulicích bez povolení zakázané!

...

Literatura

Jan van Helsing: Kniha za milion

kniha za milion200Autor je znám svými kontraverzními názvy, postoji a senzacechtivými titulky. Umí věci vzít pořádně od podlahy a tady to vzal přímo od zlaté podlahy. Elity světa, vlastnící největší bohatství na světě, prý znají tato pravidla. Neml...

Divadlo

Sen noci svatojánské : Shakespeare by se nejspíš divil

sen noci svatojanskeV sobotu 13. října 2012 se ve zlínském Městském divadle uskutečnila premiéra komedie z pera mistra svého oboru Williama Shakespeara Sen noci svatojánské. Přicházející noc byla říjnová a ch...

Film

Dny Severu ukončilo finské drama

zaslouzim textSkandinávský dům již po šesté pořádal festival Dny Severu, který přibližuje kulturu skandinávských zemí pomocí filmových projekcí, besed a přednášek nebo setkání se spisovateli. Letošním ústředním tématem byly „hlasy menšin“ a ty zazněly ...