Čeští biatlonisté v kalendáři pro rok 2015 odhalují tvrdou dřinu a zákulisí svých tréninků

Čeští biatlonisté v kalendáři pro rok 2015 odhalují tvrdou dřinu a zákulisí svých tréninků

biat 200Celoroční dřina, vytrvalost a vizualizace pohybu českých biatlonistů při tréninku. Tak by se dal charakterizovat kalendář na rok 2015, který již druhým rokem přináší značka sportovního a outdoorového oblečení Alpine Pro a který ukazuje špičky českého biatlonu v situacích, kdy se zrovna nedívají kamery ani sportovní fanoušci.

 

V kalendáři nazvaném příznačně „Biatlon 12 měsíců naplno“ odhalili nejen svá těla, ale i velkou houževnatost ostřílení olympionici Ondřej Moravec, Gabriela Soukalová, Jaroslav Soukup nebo Veronika Vítková, ale také biatlonističtí nováčci Adam Václavík a Lea Johanidesová. Vyfotit se nechal dokonce i šéftrenér české biatlonové reprezentace Ondřej Rybář, a to s kvalitním dalekohledem od firmy Meopta, který je nutnou pomůckou k upřesnění střelby.

biat

 

Cílem bylo vytvořit kompaktní kolekci minimalistických fotografií, kde hlavním estetickým prvkem je pohyb sám. A také ukázat, co předchází závodům, jak tvrdý je trénink a kolik celoročního úsilí a netušených věcí je za skvělými výsledky českých biatlonistů. „Souborem vzniklých fotografií jsme se snažili zachytit především pohybové procesy českých biatlonových reprezentantů při tréninku. Jde vlastně o studii dynamiky drah, které sportovci běžně vykonávají a jež na fotkách za použití bílého pudru vizualizujeme,“ popisuje vznik fotografií jejich autor, fotograf Jan Faukner.

biat 1

 

Každý měsíc zachycuje jednoho biatlonového reprezentanta při tréninku a vizuál vždy doprovází text, který odhaluje další zajímavé údaje z tréninkových plánů. „Fotografií momentů vítězství je mnoho, ale přitom právě dřina, soustavnost a promyšlený tréninkový plán jsou důležitou součástí úspěchu,“ říká spoluautor kalendáře, marketingový ředitel Alpine Pro Petr Billy.

biat 2

 

Kalendář mohou zájemci zakoupit exkluzivně na e-shopu www.alpinepro.cz za 449 Kč.  K dispozici bude také v Novém Městě na Moravě po dobu konání Světového poháru v biatlonu 5.– 8. února 2015.
Ti, jež zajímá, jak kalendář českých špiček biatlonu vznikal, mohou zhlédnout video zde:

Partnery kalendáře jsou Alpine Pro, Český svaz biatlonu, BMW, Viessmann a Meopta.

Zdroj foto: Jan Faukner pro Alpine Pro


 

Rozhovor

Redaktorka a autorka italské kuchařky Alice Rossi: „Ital by nikdy nezasedl s jídlem před televizi!“

Inspirato 200Redaktorka, PR manažerka, milovnice Itálie a maminka dcery Adiny – to je Alice Rossi. Sympatická světoběžnice má kromě jiného na svém kontě také kuchařku italských receptů. Publikace se jmenuje Ispirato da Italia a v roce 2014 ji vydalo nak...

Hledat

Chaty s osobností

Z archivu...

Čtěte také...

Zpěvačka Helena Vondráčková oslaví narozeniny v pražském Divadle Broadway

Neuvěhelena 200řitelné devětašedesáté narozeniny oslavila 24. června Helena Vondráčková. Jako každoročně připravuje i letos v létě „narozeninový“ koncert, který proběhne 15. července v pražském Divadle Broadway. Ještě předtím se však potká se svými skalními ...


Literatura

Jak pan Spejbl prášil: Proleťme se na kouli jako Baron Prášil

jak pan spejbl prasilNově vydaná kniha „Jak pan Spejbl Prášil“, kterou vydalo Nakladatelství Fragment, je dílem Mikiho Kirschnera a Heleny Štáchové. Kniha vznikla na základě ste...

Divadlo

Slam poetry: Básníci do ringu!

slam poetry plakatek200Již ve čtvrtek 7. února se po osmé v pražském klubu Rock Café uskuteční exhibice českého slamu. První letošní velká akce přivítá mistra loňského roku i zahraničního hosta. Startuje se úderem...

Film

Tereza Voříšková, Vojta Kotek & MENTAL POWER v novém spotu

MPPFZa tři týdny začne 11. ročník filmového festivalu MENTAL POWER PRAGUE FILM FESTIVAL 2017, na který zvou v novém spotu TEREZA VOŘÍŠKOVÁ, VOJTA KOTEK, HERCI A TÝM MENTAL POWER.

 

 

...