Vyhlášení vítězů soutěže o nejhezčí básničku zakončilo osvětový projekt Nemoc nemá moc

Vyhlášení vítězů soutěže o nejhezčí básničku zakončilo osvětový projekt Nemoc nemá moc

Email Tisk

nemoc 20Revírní bratrská pokladna, zdravotní pojišťovna (RBP ZP), úspěšně zakončila preventivně vzdělávací projekt Nemoc nemá moc, jehož cílem bylo seznámit rodiče a děti s významem a přínosem očkování, rozptýlit jejich obavy a zároveň děti motivovat, aby se nebály vakcinace a návštěvy lékaře. Důležitou součást projektu proto tvořila série přednášek v mateřských a základních školách. Celkem se jich zúčastnilo téměř 500 dětí z Moravskoslezského kraje. RBP ZP nyní vyhlásila tři nejúspěšnější účastníky soutěže o nejhezčí básničku na téma boj s bacily, která projekt doprovázela.

 

 

Do povědomí veřejnosti se projekt dostal především díky přednáškám pro děti v mateřských a základních školách v Moravskoslezském kraji. „Zde se děti hravou a zábavnou formou dozvěděly, jak očkování pomáhá. Vakcinaci si také mohly samy vyzkoušet na panáčkovi Viktorovi. Věříme, že jsme tak naplnili cíl děti nejen poučit, ale také odstranit jejich strach z injekcí a z lékařů,“ popisuje Lubomír Káňa.

Vítězné příspěvky do soutěže o nejhezčí básničku, která celý projekt završila, vybrala porota složená ze zástupců RBP ZP. Svou kreativitou ji nejvíce zaujala díla 7leté Anety Dohnalové, 5leté Lízy Bartoškové a 9leté Anny Klabouchové. „Těší nás, že se rodiče s dětmi do naší soutěže zapojili a že je projekt zaujal. Všechny zaslané básničky byly velmi povedené a vybíralo se z nich těžce. První tři od nás získají dárkový balíček, který mimo jiné zahrnuje také originální omalovánky a ilustrovanou brožurku o očkování,“ doplňuje Ing. Lubomír Káňa, ředitel RBP ZP. Vítězné básničky si mohou zájemci přečíst na webových stránkách www.nemocnemamoc.cz.

nemoc 1

 

RBP projekt zahájila v září letošního roku. Zaměřil se na osvětu rodičů, dětí i širší veřejnosti v oblasti očkování dětí od narození do 18 let. „Veřejnost se o projektu a o tématu povinného a nepovinného očkování i vakcinace na cesty dozvídala také prostřednictvím webových stránek a profilu na sociální síti Facebook. Velkému zájmu se těšila i minisérie edukativních videonahrávek. Věříme, že projekt splnil svůj cíl a napomohl veřejnosti získat důležité informace a zároveň rozptýlit obavy z očkování,“ shrnuje výsledky projektu Lubomír Káňa.
 
O projektu Nemoc nemá moc
„Nemoc nemá moc“ je projekt Revírní bratrské pokladny, zdravotní pojišťovny, který má za cíl seznámit rodiče a jejich děti s očkováním. Informuje rodiče o pravidelném povinném a také o doporučeném očkování a vysvětluje, v čem spočívá jeho význam. Zároveň chce rozptýlit obavy rodičů z nežádoucích účinků očkování a motivovat děti, aby se nebály návštěvy lékaře. Zaměřuje se tak na vytváření pozitivního postoje dětí k ochraně vlastního zdraví.


Vítězná básnička v soutěži k projektu Nemoc nemá moc

Aneta Dohnalová, 7 let

Nemoc už se vkrádá,
bolí mě i záda.
Teplota jde vzhůru
kdo zažene noční můru?
Maminka mi čaj už nese
Strachy se jí hlásek třese
Neboj, mami, neboj nic
Obránců mám přece víc
Krvinky i buňky jiné
Hnedle nemoc pomine
Všichni síly v těle spojí
A nemoc? Ta neobstojí

 

Zdroj foto: stránky projektu Nemoc nemá mocNejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

Letní rozhovor s Ivonou Březinovou

01 Ivona v tÌlku Monika V·Úov· studio M101„Pro mě bývá léto obdobím, kdy vykazuji zvýšenou psací aktivitu,“ říká Ivona Březinová.

...

Hledat

Chaty s osobností

Z archivu...

Čtěte také...

Mateřská škola Semínko z Prahy jako první splnila zlatá kritéria programu Skutečně zdravá škola

MS Seminko perexMateřská škola Semínko v Toulcově dvoře z Prahy jako první škola v České republice splnila všechna kritéria v bronzové, stříbrné i zlaté úrovni programu Skutečně zdravá škola a stává se pomyslnou „vzorovou školou“ a „příkladem dobr...


Literatura

Komiks, který nezklame? Ghost Rider: Cesta slz

ghost rider cesta slzTak takhle nějak to má vypadat. Vezmete si do ruky komiks a očekáváte skvělý příběh, který doplňuje mnoho akce, nádherná kresba a i nějaké to morální ponaučení. Ghost Rider: Cesta slz vás zaručeně nezklame. Jedná ...

Divadlo

Divadlo dětem: Princezna se zlatou hvězdou na čele

juristova200Na neděli 1. března bude pro nejmenší diváky od 16.00 hodin ve velkém sále Domu kultury Vsetín připravena závěrečná divadelní pohádka letošního cyklu Divadlo dětem 2014/2015. S inscenací Princezna se zlatou hvězdou na čele se představí herci Diva...

Film

Zázraky v České televizi

ct1  perexZázraky se dějí. O tom jsou přesvědčeni autoři podzimního schématu České televize, který se na obrazovkách představí divákům již s prvními zářijovými dny. Zazářit by tak měly vedle stálic především novinky hrané tvorby, kde se dle slov autorů uro...