„Křídla motýlí“ na návsi v Dolních Dunajovicích

„Křídla motýlí“ na návsi v Dolních Dunajovicích

Email Tisk

Kridla motyli 200

Agentura Martin Production, o.s. Debra, Jihomoravský kraj a město Dolní Dunajovice nachystali na sobotu 20. září 2014 v krásném jihomoravském městečku Dolní Dunajovice 1. ročník benefičního koncertu a dolnodunajovického rejdění „Křídla motýlí“, jehož výtěžek je určen pro občanské sdružení Debra – děti s nemocí motýlích křídel, jež sídlí v brněnské nemocnici.

A teď něco málo k akci samotné přímo od organizátorů…

Již před rokem jsme se snažili s naší agenturou Martin Production ( www.martinproduction.eu) uvést na „světlo Boží“ na jižní Moravě tento charitativní koncert a setkání v malebných Dolních Dunajovicích, ale jelikož se nesehnal dostatek financí od sponzorů, tak jsme byli nuceni celou benefici přeložit na letošní rok 2014 a tak pevně doufáme, že se nám se všemi, co akci pomáhají, podaří zdárně „vykopnout“ tento charitativní den „Křídla motýlí“ v Dolních Dunajovicích.  

Hlavním partnerem tohoto setkání se stal Jihomoravský kraj, v čele s jeho hejtmanem Michalem Haškem, který už i v loňském roce dal akci „zelenou“, byť tehdy ještě pod názvem „Srdce srdci“. Název jsme po úvahách změnili záměrně na „Křídla motýlí“, neboť samozřejmě více koresponduje s problematikou o.s. Debra – nemoc motýlích křídel.

I v letošním roce jsme dostali podporu od pana Haška s tím, že on sám je akci velmi nakloněn pro její závažnost této nemoci a v letošním roce i sám Jihomoravský kraj přispěl vyšší částkou, než tomu bylo v loňském roce.

Počítáme s tím, že od 13.00 hodin by měly být na hlavní třídě v Dolních Dunajovicích otevřeny stánky s víny jednotlivých vinařství, kterými se budou prezentovat, stánky s občerstvením a produkty a také atrakce pro děti. Jelikož pevně věříme, že se nám z této akce podaří vytvořit každoroční dlouholetou tradici, tak bychom tuto část odpoledne nadále rádi rozšiřovali i o různé soutěže apod.

Na toto odpolední dolnodunajovické rejdění bude navazovat už zmíněný 1. ročník benefičního koncertu „Křídla motýlí“.

Kridla motyli

No a koho, že to uvidíte na letošním ročníku benefičního koncertu od 18.00 hodin?:

1. ročník – 20. září 2014

Z letošních účinkujících se můžete těšit na: ILONA CSÁKOVÁ, PETR BENDE, KAMELIE, MARTIN FRANCE, MARCELA BŘEZINOVÁ, SÁMER ISSA, JIŘÍ ZONYGA, HOLKI, THOMAS PUSKAILER, LEONA ŠENKOVÁ, GABRIELA GOLDOVÁ NEBO MARKÉTA ZEHREROVÁ.

Pokud se poštěstí, tak koncert by měly zahájit i dvě dívky, které se statečně perou s touto zákeřnou a vzácnou nemocí. Jedna z nich, Olga Joklová zazpívá a druhá, Kateřina Vlastová ji doprovodí na saxofon. Obě dívky jsme dali dohromady speciálně kvůli tomuto koncertu, aby i ony dostaly možnost předvést své umění a mohly tak vystoupit po boku svých slavnějších profesionálních kolegů.

Večerní koncert bude moderovat sympatická MARKÉTA MAYEROVÁ. Výtěžek z koncertu si přijde převzít osobně patronka tohoto občanského sdružení herečka JITKA ČVANČAROVÁ.

Podmínkou pro účinkování interpretů na této akci je bezpodmínečně zpívání na živo a to buď na halfplayback nebo s muzikanty.
Vstupenky za 200,- Kč je možné zakoupit v sítích Tickestream – www.ticketstream.cz včetně cestovních kanceláří Čedok a Firo-tour a knihkupectví Kanzelsberger nebo přímo ve Vinařském dvoře U Mlýnků
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript - http://www.umlynku.cz/. 
Děti do 8 let vstup na koncert zdarma.

Pár informací k o.s. DEBRA

Občanské sdružení DEBRA ČR je organizace, která byla založena v roce 2004. Zařadila se tak jako 32. organizace DEBRA do mezinárodního uskupení DEBRA INTERNATIONAL. DEBRA ČR sídlí ve Fakultní nemocnici Brno, na Pracovišti dětské medicíny, kde úzce spolupracuje s Klinickým EB Centrem, které sídlí při Kožním oddělení Pediatrické kliniky FN Brno. DEBRA ČR spolupracuje s řadou partnerů z řad státních institucí, nadací, komerčních firem a odborných společností. Sympatizanty je také řada osobností z oblasti zdravotnické i mimo ni. Patronkou organizace a velikou podporou je herečka Jitka Čvančarová. Devět let pomáhá toto sdružení lidem s nemocí motýlích křídel prožít co nejvíce, trpět přitom co nejméně.

Děkujeme vám všem, kteří společně s námi podpoříte benefiční koncert „Křídla motýlí“ v Dolních Dunajovicích.

Vítejte na 1. ročníku benefičního koncertu „Křídla motýlí“ v Dolních Dunajovicích v roce 2014 a držte nám při jeho prvopočáteční realizaci pěsti a hlavně, kdo se akce zúčastní, nechť přiveze dobrou náladu a ať nám všem přeje ten den taky fajn počasí.

Na setkání s Vámi v Dolních Dunajovicích 20. září 2014 se těší hlavní producent koncertu Martin France.

www.martinproduction.eu  
www.martinfrance.cz


 

Rozhovor

Seriál k měsíci čtenářů: Knihovny pro K21, Česká Lípa

brezen-mesic-ctenaru 200Regály plné knih, u počítače dáma či pán, který obřadně přebírá vracené knížky a zapisuje nově vypůjčené. Místnost specificky vonící – tak voní jenom tištěné publikace, stojící jako vojáci v řadách. V sále tichý šum, jak...

Hledat

Chaty s osobností

Čtěte také...

Festival Spectaculare spojující současnou hudbu s vizuálním uměním hlásí druhý ročník a rozsáhlejší program než poprvé

spec 200Druhý ročník Festivalu Spectaculare, který propojuje současnou elektronickou a experimentální hudbu, tanec, pohybové divadlo s multimédii, projekcemi nebo vizuálním uměním, proběhne od 20. ledna do 6. února 2015 na několika místech Prahy. “Velký záje...


Literatura

Les nás může mnohé naučit a je potřeba se o něj starat

Moudrost lesa 200Nakladatelství Kazda vydalo další knihu lesníka a především milovníka přírody Petera Wohllebena, tentokrát s názvem Moudrost lesa.

 

...

Divadlo

Přelíčení 9. září od 20:00 hodin

preliceni PEREXDokudrama Petera Weisse Přelíčení pojednávající o soudním procesu s vedoucími tábora v Osvětimi / 60 vagonů denně / Obžalovaní, svědci, byrokratičtí zapisovatelé a „vrchní soudce“ / 3.000 lidí...

Film

Mezinárodní festival studentských filmů v Písku 2016

filmfest pisek 200Jako každý rok studenti píseckých filmových škol pořádají Mezinárodní festival studentských filmů a letošní ročník bude opravdu nabitý.
Minulý rok studenti ukázali, jak moc "žerou film" a letos nám všem chtějí připomenout, že s...