Valašské záření tentokrát v duchu Made in Czechoslovakia
Banner

Valašské záření tentokrát v duchu Made in Czechoslovakia

Email Tisk

val perexValašské záření - tradiční kulturní akce napříč žánry pro všechny generace, kterou se Vsetíňané loučívají s prázdninami, se uskuteční 5. a 6. září. Jednotící podtitul letošního ročníku „Made in Czechoslovakia“ prozrazuje, že zavzpomínáme na staré časy česko-slovenské vzájemnosti. Vsetínskému publiku se tak představí české a slovenské kapely. Hlavním tahákem bude zajisté koncert Miroslava Žbirky, který proběhne v pátek 5. září od 19.00 hodin ve velkém sále DK Vsetín.

Každoročně od roku 1999 patří ve Vsetíně první zářijový víkend velké kulturně společenské akci nazvané Valašské záření. Ta nabízí veřejnosti dva dny plné koncertů, soutěží, divadla, výstavy, filmových projekcí a zábavy, jimiž ožívá celé centrum města. Na všech pódiích se zpívá, hraje i cvičí. Kromě známých umělců se divákům představují také regionální taneční, pěvecké a kulturní soubory i sportovní kluby, ale i z partnerských měst.

Páteční dopolední blok na Dolním náměstí s názvem Studio Kamarád bude patřit dětem. Komponovaný program se spoustou interaktivních her a workshopů pro ty nejmenší i školou povinné připravilo Alcedo – středisko volného času Vsetín. V 10.00 a 15.30 hodin  bude pro celou rodinu připraven písničkový pořad Pískomil se vrací.

Oficiální zahájení festivalu – alias Pionýrská vlaštovka – je naplánováno na 15.00 hodin, kdy na pódiu Svárov celý program odstartují kapely Dareband, Trombitáši Štefánikovci, Tabásek & Partyja, AG Flek a Kulaband, které nabídnou směsici česko-slovensko-polského folku, folkloru, rocku a dechovky.

Na Dolním náměstí se v bloku československého hudebního projektu přeshraniční spolupráce MUZIKOMAT představí tři mladé soutěžící kapely: Bod Omylu, domácí Shape the Cat a Anacreon. Projekt je realizován za podpory Evropské unie, Evropského fondu pro regionální rozvoj – Společně bez hranic, Fondu mikroprojektů a Regionu Bílé Karpaty – Správce Fondu.

Hlavní večerní program nabídne koncert populárního česko-slovenského zpěváka Miroslava Žbirky s kapelou, který začne v 19.00 hodin ve velkém sále DK. Předprodej vstupenek probíhá v kině Vatra.

Program prvního dne uzavře blok Rhytmic, v rámci něhož od 21.00 hodin na Svárově vystoupí kapela Děda Mládek Illegal Band, po které páteční program zakončí mladá bratislavská formace Billy Barman.

val 1

 

Sobotní dopoledne na Dolním náměstí bude patřit opět Alcedu a dětem. V rámci něj se mohou děti od 10.00 hodin těšit na divadelní představení Včelí medvídci zpívají a od 15.00 hodin na písničkový pořad Nesislej pro odvážné děti. Od 10.00 hodin se na pódiu Svárov představí Sokol Vsetín a jeho Oddíl sportovní gymnastiky a taneční skupina All Style Unit v bloku Cvičme v rytme.
Odpoledne na hlavním pódiu na Svárově budeme poznávat československou world music. V programu s názvem Televizní klub mladých se představí čtveřice kapel: valašskomeziříčtí Fojti, brněnské Ponk Trio, Nebeská muzika z Terchovej a Družina z Banskej Bystrice.

Sobotní odpoledne a podvečer na Dolním náměstí bude ve znamení dechové a rockové muziky. V programovém bloku od 16.30 hodin s názvem Plechová kavalérie budou vyhrávat Moraváci z Přerova. Bude se však také vzpomínat a to na legendární rockové hity v podání kapely Old Skart.

16. ročník Valašského záření vyvrcholí programem Hitšaráda. Hlavní pódium na Svárově ovládne legenda slovenské pop music, skupina Modus. O noční dojezd se pak postarají kapely 80' Factory se zpěvačkou Alicí Konečnou a energičtí Ukulele Troublemakers z Brna.

Pokud však upřednostňujete jiný druh zábavy, připravili jsme pro Vás kromě hudebních aktivit již tradiční jarmark v centru Vsetína, kolotoče a autíčka pro děti. Vybrat si můžete také z nabídky kina Vatra. Na pátek je naplánováno promítání filmu Čtyřlístek ve službách krále. Sobota bude patřit nejpopulárnějšímu filmovému monstru, snímku Godzilla ve 3D. V prostorách kina Vatra bude také k vidění Dakar 2014 - výstava fotografií Mariana Chytky, zachycující letošní ročník dakarské rallye. Pro děti bude připravena  velkoplošná autodráha, jedna z největších v ČR, na které si budou moci vyzkoušet jízdu malí i větší závodníci.

V případě příznivého počasí se diváci mohou i letos těšit na projekce letního kina na Dolním náměstí, které budou začínat vždy ve 21.00 hodin. Promítat se bude česká komedie Revival o muzikantech, kteří to zase po letech dají dohromady a Tajemství hradu v Karpatech, legendární parodie romanu Julese Verna.

Přijďte s námi zavzpomínat na staré dobré československé časy!

Zdroj foto: DK VsetínNejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

Pouliční slavnost už nebude mezi auty. Malostranské náměstí ožije!

parko200Z dolní části Malostranského náměstí by už letos mělo zmizet parkoviště. Mluvčí a iniciátorka petice za odstranění parkoviště z Malostranského náměstí Kateřina Bursíková Jacques je za to ráda. Nyní je třeba řešit podobu náměstí. Těší se, že zářijová akce...

Hledat

Chaty s osobností

Čtěte také...

Křtem nového videoklipu kroměřížská taneční skupina M Dance crew KM uzavřela sezónu

foto perexZavršením minulé sezóny se pro skupinu M dance crew KM stal křest nového video klipu Project Chillies in move, který proběhl ve středu 1. července v kroměřížské restauraci M club. Na křtu nechyběl ani režisér a kameraman Vladislav Františ stejn...


Literatura

Džusy nám mohou pomoci zhubnout

dzusy 200Zdravý životní styl včetně zdravého stravování je nejen hitem, ale i nutností, pokud si chceme dlouhodobě udržet své zdraví. Je to aktivní děj a věc osobního rozhodnutí, které za nás (pokud nejsme děti) nikdo jiný neudělá. Dnešní strava je mnohdy na ...

Divadlo

Festival Bazaar představuje nové světy středoevropských nezávislých scén

bazaa200Ve dnech 18. – 20. března 2016 proběhne v Alfredu ve dvoře, ve Studiu ALTA a divadle PONEC v Praze mezinárodní festival současného tanečního a pohybového divadla BAZAAR. Přehlídka uvede exkluzivní večerní představení významných osobností nezávislých sc...

Film

Ženy v příliš velkých pánských košilích

sfz 200Dalším z filmů, které je možné zhlédnout na festivalu Severská filmová zima je norský film se zvláštním názvem Ženy v příliš velkých pánských košilích. Film v sobě spojuje osudy tří žen, které se proplétají navzájem v norském městě Trondheim. Na diváky ta...