Valašské záření tentokrát v duchu Made in Czechoslovakia
Banner

Valašské záření tentokrát v duchu Made in Czechoslovakia

val perexValašské záření - tradiční kulturní akce napříč žánry pro všechny generace, kterou se Vsetíňané loučívají s prázdninami, se uskuteční 5. a 6. září. Jednotící podtitul letošního ročníku „Made in Czechoslovakia“ prozrazuje, že zavzpomínáme na staré časy česko-slovenské vzájemnosti. Vsetínskému publiku se tak představí české a slovenské kapely. Hlavním tahákem bude zajisté koncert Miroslava Žbirky, který proběhne v pátek 5. září od 19.00 hodin ve velkém sále DK Vsetín.

Každoročně od roku 1999 patří ve Vsetíně první zářijový víkend velké kulturně společenské akci nazvané Valašské záření. Ta nabízí veřejnosti dva dny plné koncertů, soutěží, divadla, výstavy, filmových projekcí a zábavy, jimiž ožívá celé centrum města. Na všech pódiích se zpívá, hraje i cvičí. Kromě známých umělců se divákům představují také regionální taneční, pěvecké a kulturní soubory i sportovní kluby, ale i z partnerských měst.

Páteční dopolední blok na Dolním náměstí s názvem Studio Kamarád bude patřit dětem. Komponovaný program se spoustou interaktivních her a workshopů pro ty nejmenší i školou povinné připravilo Alcedo – středisko volného času Vsetín. V 10.00 a 15.30 hodin  bude pro celou rodinu připraven písničkový pořad Pískomil se vrací.

Oficiální zahájení festivalu – alias Pionýrská vlaštovka – je naplánováno na 15.00 hodin, kdy na pódiu Svárov celý program odstartují kapely Dareband, Trombitáši Štefánikovci, Tabásek & Partyja, AG Flek a Kulaband, které nabídnou směsici česko-slovensko-polského folku, folkloru, rocku a dechovky.

Na Dolním náměstí se v bloku československého hudebního projektu přeshraniční spolupráce MUZIKOMAT představí tři mladé soutěžící kapely: Bod Omylu, domácí Shape the Cat a Anacreon. Projekt je realizován za podpory Evropské unie, Evropského fondu pro regionální rozvoj – Společně bez hranic, Fondu mikroprojektů a Regionu Bílé Karpaty – Správce Fondu.

Hlavní večerní program nabídne koncert populárního česko-slovenského zpěváka Miroslava Žbirky s kapelou, který začne v 19.00 hodin ve velkém sále DK. Předprodej vstupenek probíhá v kině Vatra.

Program prvního dne uzavře blok Rhytmic, v rámci něhož od 21.00 hodin na Svárově vystoupí kapela Děda Mládek Illegal Band, po které páteční program zakončí mladá bratislavská formace Billy Barman.

val 1

 

Sobotní dopoledne na Dolním náměstí bude patřit opět Alcedu a dětem. V rámci něj se mohou děti od 10.00 hodin těšit na divadelní představení Včelí medvídci zpívají a od 15.00 hodin na písničkový pořad Nesislej pro odvážné děti. Od 10.00 hodin se na pódiu Svárov představí Sokol Vsetín a jeho Oddíl sportovní gymnastiky a taneční skupina All Style Unit v bloku Cvičme v rytme.
Odpoledne na hlavním pódiu na Svárově budeme poznávat československou world music. V programu s názvem Televizní klub mladých se představí čtveřice kapel: valašskomeziříčtí Fojti, brněnské Ponk Trio, Nebeská muzika z Terchovej a Družina z Banskej Bystrice.

Sobotní odpoledne a podvečer na Dolním náměstí bude ve znamení dechové a rockové muziky. V programovém bloku od 16.30 hodin s názvem Plechová kavalérie budou vyhrávat Moraváci z Přerova. Bude se však také vzpomínat a to na legendární rockové hity v podání kapely Old Skart.

16. ročník Valašského záření vyvrcholí programem Hitšaráda. Hlavní pódium na Svárově ovládne legenda slovenské pop music, skupina Modus. O noční dojezd se pak postarají kapely 80' Factory se zpěvačkou Alicí Konečnou a energičtí Ukulele Troublemakers z Brna.

Pokud však upřednostňujete jiný druh zábavy, připravili jsme pro Vás kromě hudebních aktivit již tradiční jarmark v centru Vsetína, kolotoče a autíčka pro děti. Vybrat si můžete také z nabídky kina Vatra. Na pátek je naplánováno promítání filmu Čtyřlístek ve službách krále. Sobota bude patřit nejpopulárnějšímu filmovému monstru, snímku Godzilla ve 3D. V prostorách kina Vatra bude také k vidění Dakar 2014 - výstava fotografií Mariana Chytky, zachycující letošní ročník dakarské rallye. Pro děti bude připravena  velkoplošná autodráha, jedna z největších v ČR, na které si budou moci vyzkoušet jízdu malí i větší závodníci.

V případě příznivého počasí se diváci mohou i letos těšit na projekce letního kina na Dolním náměstí, které budou začínat vždy ve 21.00 hodin. Promítat se bude česká komedie Revival o muzikantech, kteří to zase po letech dají dohromady a Tajemství hradu v Karpatech, legendární parodie romanu Julese Verna.

Přijďte s námi zavzpomínat na staré dobré československé časy!

Zdroj foto: DK VsetínNejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

Kapelník Fleretu: „Když s námi zpívá 25-tisícový dav, kam se na nás hrabou Alexandrovci.“

fleret zdenek hrachovyFolková skupina Fleret, která nedá dopustit na valašskou krajinu, je populární nejen na Moravě. Jejím velmi důležitým článkem byla „královna lidové písně“ Jarmila Šuláková. Nejen o ní si s námi povídal kap...

Hledat

Chaty s osobností

Z archivu...

Čtěte také...

Potkejte se se svými oblíbenými autory! 20. 3. 2014 v rámci akce Velký knižní čtvrtek v Městské knihovně v Praze.

kniznictvrtek perexIrena Dousková, Miloš Urban, Juraj Červenák nebo Lucie Lomová – to jsou autoři, kteří se zúčastní akce v rámci Velkého knižního čtvrtku v Městské knihovně v Praze.

...

Literatura

Nechtěj nic vědět

200lKdo zná Lisu Jackson, ví, že její thrillery jsou opravdu skvělé. Ale i přes to, že jsem od ní četla úplně vše, mě dokázala překvapit a hlavně uchvátit. Připadá mi, že je knihu od knihy lepší a lepší. Každopádně kniha „Nechtěj nic vědět“ je bezkonkurenčním vrch...

Divadlo

Mezinárodní den tance s Českou televizí

Den tance 200V České republice se bude 29. duben slavit ve více než patnácti českých a moravských městech, kde se připravuje speciální program pro veřejnost. Tančit se bude na veřejných prostranstvích, v tanečních sálech, studiích, klubech a divadlech.

...

Film

Nejhledanější muž - Philip Seymour Hoffman v hlavní roli špionážního dramatu. Napsal mu ji John le Carré

Nejhledanejsi muz 200Dlouho očekávaný snímek A most wanted man (Nejhledanější muž) na motivy románu Johna le Carrého (autora bestsellerů Jeden musí z kola ven a Nepohodlný) vstoupil 4. září do českých kin. Nedávno zesnulý herec, kte...