Mezinárodní síť USE-IT map se rozrostla o mapu Českých Budějovic a Českého Krumlova

Mezinárodní síť USE-IT map se rozrostla o mapu Českých Budějovic a Českého Krumlova

Email Tisk

mapa cb ck perexV Českých Budějovicích  se odehrál křest nové USE-IT mapy Českých Budějovic a Českého Krumlova. Jedná se o 1. vydání USE-IT mapy v jižních Čechách. Po Praze, Ostravě a Brně jsou Budějovice a Krumlov dalším městem v České republice, které se mapy dočkalo. V roce 2014 se očekává dokončení  mapy Plzně. Mapy vznikají z iniciativy mladých lidí v rámci projektu http://www.use-it.travel/home

 

Mapa je nekomerční, každoročně aktualizovaná, výběr doporučovaných míst záleží na tvůrcích mapy a je distribuována zdarma. Projekt je financován z grantu města České Budějovice s přispěním Českého Krumlova a CzechTourismu. Mapa vyšla anglicky a česky v nákladu 15 000 výtisků od každého jazyka. Celkem 30 000 map je distribuováno do odběrových míst. K dostání budou v evropských infocentrech USE-IT, v našem případě v Praze, v infocentrech měst Č. Budějovice, Č. Krumlov, v Informačních centrech pro mládež, na Jihočeské univerzitě, v hostelech aj. Specifikem mapy je spojení dvou měst na jednom materiálu. Mapa je oboustranná, na jedné straně jsou Budějovice, na druhé Krumlov.

mapa cb ck

www.use-it.cz/getmap?city=cb_krumlov

www.ckrumlov.cz/infocentrum

www.c-budejovice.cz/cz/stranky/uvod.aspx

 


 
Banner

PřihlášeníAnketa

  • Výstava Most
    Ve sportovní hale Most proběhla 1. dubna 2019 vernisáž výstavy tří autorů kresleného humoru, členů našeho Klubu kreslířů a humoristů,...
  • Soutěž s Tapírem
    Předplaťte si Tapíra a můžete vyhrát víkendový pobyt v lázních. Předprodej je možný vyřešit ZDE: www.send.cz/tapir Klikni do obrázku pro zvětšení:...
  • Výstava Pirkl, Veverka a Urban
    Srdečně vás zveme na výstavu tří kreslířů z našeho Klubu kreslířů a humoristů, které znáte i z časopisu Tapír. Přijďte...

Rozhovor

Jsem workoholik a nedokážu být v klidu, říká herec Dušan Sitek

dusan sitek 200Čtvrtstoletí strávil herec Dušan Sitek v Městském divadle ve Zlíně, odkud před pěti lety přestoupil do souboru Divadla pod Palmovkou v Praze. Přesto ho teď zná pomalu celá republika, neboť díky vytopenému divadlu soubor hodně cestuje. Úspě...

Hledat

Chaty s osobností

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (28)

Čtěte také...

Losers Cirque Company chystají Open Air festival na Vyšehradě

bartalosers perexŠpičkové artistické výkony, nečekaná umělecká spojení a k tomu nenapodobitelná atmosféra Amfiteátru na Vyšehradě - to jsou hlavní ingredience Open Air festivalu, který od 17. do 23. května pořádá známý novocirkusový ...

Z archivu...


Literatura

Gleitzman Morris - Kdysi

kdysi200Kdysi jsem seděla v obývacím pokoji, zírala do vypnutého televizoru, v rukách dřímala knihu v šedivém přebalu se smutně sedícím židovským chlapcem v popředí a siluetami nacistů v pozadí a po obličeji se mi kutálely slzy.

Divadlo

Divadlo Na Jezerce má další nominaci na Cenu Thálie

hitler perexUž podruhé v krátké době se dočkalo Divadlo Na Jezerce prestižního ocenění. Herec Ondřej Kavan získal širší nominaci v Cenách Thálie 2017 za mimořádný výkon v roli Adolfa Hitlera v tragikomedii Už je tady zas!  Thálii za muž...

Film

Zrestaurovaný film Hoří, má panenko míří na velká plátna

hori ma panenkoHoří, má panenko, slavný film ze zlatého fondu české kinematografie se po 45 letech opět vrací do kin na digitálně restaurované kopii. Tento film je jedním z vrcholů československé nové vlny. Byl natočen v roce 1967 podl...