Reklama
Banner
Banner

1. ročník festivalu Maloskalská noc

Email Tisk

maloskalska noc200Návratem k tradici konání kvalitního hudebního festivalu v Malé Skále bude první ročník jednodenního festivalu Maloskalská noc (22.6.). Účast přislíbili skutečně hvězdy české a slovenské populární hudby a rozhodně nezapomeneme ani na nejmenší.

 

 

Festival je totiž koncipován jako jednodenní a rodinný. Tomu je přizpůsobena dramaturgie. Hlavně pro děti tu bude celá řada doprovodných aktivit: velká dětská herní zóna, malování na obličej, skákací hrad, rychlostní modely autíček, pro celé rodiny od dopoledních hodin neckyáda na Jizeře, čtyřkolky či lukostřelba. Samozřejmostí bude kvalitní občerstvení, stálá služba a kojící koutek.

Těšíme se na vás! Program začíná už v 14:00, v sobotu 22. června.

Richard Müller

Ikona česko-slovenské populární hudby. Novinář, scénárista, fotograf, ale hlavně zpěvák, textař a skladatel. Začínal se skupinou Banket. Tuto éru charakterizuje například píseň Po schodoch. Jeho první sólové album Neuč vtáka lietať vyšlo v roce 1992. Jeho aktuálním albem je album s názvem Eště z roku 2011. Během své hudební kariéry nahrával Richard Müller s významnými českým, slovenskými, ale i zahraničními muzikanty. Zpíval na albu Potměšilý host dvojice Horáček – Hapka. Mezi jeho nezjnámější písně patří například Štěstí je krásná věc, Nahý, Baroko, Nočná optika, Milovanie v daždi a další.
Více informací na www.muller.sk

Mig21

Stálice tuzemské hudební scény, festivalových a klubových pódií. Hudební skupina, jejímiž členy jsou Jiří Macháček (zpěv), Pavel Hrdlička (klávesy), Jan Hladík (bicí), Tomáš Polák (kytara) a Tomáš Kurfirst (baskytara). Charakteristickým znakem jejich textů je svébytná poetika, ovlivněná zpívajícím hercem Jiřím Macháčkem. Společně koncertují od roku 1999. V roce 2001 vyšlo jejich první album Snadné je žít. Posledním vydaným počinem je CD a DVD Mig21 a Lelek Orchestra – Naživo z roku 2009. Více informací na www.mig21.cz .

Zeptali jsme se kapely MIG 21 - odpovídal Tomáš Polák

Co je u Vás nového?

To je dobře, že se na to ptáte. Náš bubeník vylepšil styl úderu pravou rukou na virbl, trumpetista troubí mnohem jasněji, kytarista se zpěvakem konečně dosáhli duševního souznění a tak mohou pokračovat v tvorbě novýc písní na připravovanou desku a v neposlední řadě máme nového baskytaristu a tím je Adam Stivín.

Máte připraveno něco speciálního během vašeho vystoupení na Maloskalské noci?

Všechny připravené speciality držíme zatím v rukávu, aby byly překvapením.

Myslíte se, že je dobře, že vznikají nové festivaly jako je právě Maloskalská noc?

Ano, je to změna a přirozená konkurence pro staré a zavedené festivaly.

Eddie Stoilow


Svou kariéru začali v roce 2004 a své první album drze nazvali Best Of. Svou vytrvalostí se stali kapelou, která už má svá pevná místa na mapě koncertních „štací“ po celé ČR. Turné odjeli se skupinami jako jsou Support Lesbiens (2009) nebo Chinaski (2010). V roce 2011 jim vyšlo nové druhé album Oh, My God!. Neodmyslitelnou součástí kapely se stal Petr Čech (ano, ten, Petr Čech), který s nimi, pokud mu to fotbalová sezóna dovolí, hraje na bicí. Více informací na www.eddiestoilow.com .

Na otázky odpovídal David Šmídt

Co je u Vás nového?

Momentálně se pohybujeme mezi studiem a koncerty. Připravujeme album, třetí řadovou desku Eddie Stoilow, na konec tohoto roku. Takže je toho poměrně dost. Na desce se objeví i naše poslední dva singly: Piano Piece, na kterém jsme makali s Petrem Čechem a Movember Love, což je oficiální hymna charitativní akce Movember.

Máte připraveno něco speciálního během vašeho vystoupení na Maloskalské noci?

Připravujeme nový setlist s novinkovými písněmi, které se objeví na připravovaném albu. Pár dalších věcí pro fanoušky máme pod pokličkou jako překvapení. Určitě představíme i nový letní singl, který právě dokončujeme ve studiu.

Myslíte se, že je dobře, že vznikají nové festivaly jako je právě Maloskalská noc?

Rozhodně ano! Oblast Malé Skály je doslova stvořena pro podobné akce. Fandíme organizátorům!

Anna K

Anně K (vlastním jménem Luciana Krecarová), rodačce z Krkonoš dal osud do vínku lásku k hudbě. Na divadelních prknech divadla Semafor už stála v osmi letech. Vystudovala pražskou konzervatoř a její první sólová deska „Já nezapomínám“ spatřila světlo světa v roce 1993. Od té doby stačila vydat devět desek. Poslední CD/DVD bylo Best Of 93 – 97, které přineslo výběr toho nejlepšího od Anny K. Stihla také proměnit mnohé nominace a dosáhnout tak například na „Andělské ceny“ v roce 1999 za album Nebe jako zpěvačka roku a za stejnojmennou píseň roku, v roce 2006 za zpěvačku roku a za obal CD Večernice. Její poslední album Relativní čas vyšlo v roce 2011. Více informací na www.anna-k.cz .

Rybičky 48

Česká pop-punková kapela z Kutné Hory založena v roce 2002. Původně se jmenovala Banánové Rybičky, ale název byla nucena změnit. V roce 2004 obsadila kapela 3. místo v Naději beatu na radiu BEAT o rok později zvítězili v Bitvě o Sázavafest. V anketě Český slavík 2010 se kapela v kategorii skupina umístila s 946 body na 54. místě. Kapela v loňském roce oslavila deset let své existence. Na svém hudebním kontě má již čtyři vydaná alba, poslední z roku 2011 s názvem Deska roku. Více informací na www.rybicky48.cz .

Zeptali jsme se Rybiček a odpovídali Petr Lebeda, Kuba Ryba, Ondra Štorek:

Co je u Vás nového?

PETR: Aktuálně děláme na nové desce, kterou bychom rádi uvedli na podzim tohoto roku. Pod slovem "děláme" myslím konkrétně to, že skládáme, cvičíme a šperkujeme nové písničky i s naším producentem a postupně je i ve studiu točíme.

Máte připraveno něco speciálního během vašeho vystoupení na Maloskalské noci?

KUBA: Letos jsme načali 11 rok fungování naší kapely, takže zahrajeme průřez celou tvorbou a jako specialitu představíme songy z připravované desky. Jako vždy chystáme hlavně pořádnou párty. Pokud je to jen trochu možné, snažíme se s fans vždy po koncertě popít a pobavit se.

Myslíte se, že je dobře, že vznikají nové festivaly jako je právě Maloskalská noc?

ONDRA: Z pohledu kapely je vznik každého festivalu pozitivní zprávou, jednak je tu další místo, kde se dá dobře zahrát a navíc podle mě každý, kdo se snaží pro kulturu něco dělat, zaslouží uznání.
Maloskalská noc je festival na tradičním festivalovém místě a přejeme festivalu, aby se chytil, našel své posluchače a nám, abychom se s nimi na tomto festivalu potkávali často.

maloskalska noc

Jaroslav Uhlíř

Notoricky známý muzikant snad všem věkovým kategoriím. Známá je jeho tvorba zejména ve spojení se jmény Eva Pilarová, Karel Šíp a hlavně Zdeněk Svěrák. Za jedny z jeho prvních hitů patří skladby – René, já a Rudolf nebo Holubí dům. Komponoval i hudbu k filmům Ať žijí duchové, Bloudění orientačního běžce, S čerty nejsou žerty, Tři veteráni, Vrchní, prchni, Královna Koloběžka, Vratné lahve, atd. Asi největší hity složil spolu se Zdeňkem Svěrákem, kdo by neznal, Není nutno, Jsem nádraží, Ani k stáru, Holky z Polabí, Semiška, Datel, Krávy, krávy, a mnoho dalších. Více informací na www.jaroslavuhlir.cz .

Walda Gang

Walda Gang se prezentuje rockově upravenými písněmi Waldemara Matušky v podání téměř identického dvojníka  "Waldy". Dalším zpěvákem je Vláďa Šafránek. Dojem příjemného zážitku dotvářejí skvělí muzikanti a sympatický sbor. O tom, že posluchače Walda Gang baví, svědčí nabité sály a na letních festivalech na tuto kapelu chodí mraky fanoušků.
Více informací na www.waldagang.cz

Zeptali jsme se (odpovídal Tomáš Brychta):

Co je u Vás nového?

Tak kromě toho, že jsme celou zimu krásně odpočívali a dobíjeli energii, někdo na gauči, někdo v Mexiku, tak za zmínku stojí to, že se na tuto sezónu těšíme víc jak na kteroukoliv jinou.

Máte připraveno něco speciálního během vašeho vystoupení na Maloskalské noci?

Určitě ano, ale netýká se to jen pódiového vystoupení, ale i speciálního zákulisního programu.

Myslíte se, že je dobře, že vznikají nové festivaly jako je právě Maloskalská noc?

Každý nově vznikající festival si ve velké konkurenci buďto své místo najde, anebo ne. Každopádně je dobře, že máme kde hrát.

Pískomil se vrací

Kapela pro kluky a holky, která se líbí i rodičům. Členové kapely Pískomil se vrací vám budou povědomí. Možná i styl písniček vám přijde známý, není to náhoda! Většina postaviček z Pískomila, ale i jeho hosté, se totiž podíleli na repertoáru kapely Kašpárek v rohlíku. Více informací na www.piskomilsevraci.cz

Zeptali jsme se (odpovídala Karolína Dytrtová):

Co je u Vás nového?

Máme před sebou poslední koncert z turné Aku-punk-túra po všech velkých nemocnicích po celé republice, kde jsme hráli pro dětská onkologická pracoviště pod projektem Můj nový život. Byli jsme na mnohých místech první kapela, která vystoupila živě v nemocničním prostředí. Děti, rodiče i sestřičky si to náramně užili a aspoň na chvíli zapomněli na to, že jsou v nemocnici, o což nám právě šlo. Jinak se chystáme na šňůru koncertů v plné sestavě pod širým nebem, na kterou se moc těšíme. Jen do prázdnin chystáme pětadvacet koncertů, takže se na nás mohou děti těšit na různých místech Čechách i na Moravě.

Máte připraveno něco speciálního během vašeho vystoupení na Maloskalské noci?

Na Maloskalské noci se mohou malí i velcí diváci těšit na hodinovou show plnou veselých písniček, barevných kostýmů, kde Pískomil představí své nové album „A kdy už tam budem?“, které je ideální na rodinnou dovolenou do auta. Komu se písničky budou líbit, bude mít možnost si album pořídit za zvýhodněnou festivalovou cenu i s podpisem celé kapely. Také máme připravenou i speciální soutěž pro odvážlivce, kteří se nebudou bát mikrofonu.

Myslíte se, že je dobře, že vznikají nové festivaly jako je právě Maloskalská noc?

Líbí se nám akce, které jsou zaměřené na společné zážitky rodičů a dětí, což festival Maloskalská noc splňuje dokonale. Děti si tam naživo poslechnou oblíbené kapely rodičů a rodiče naopak mohou s dětmi zařádit třeba zrovna na našem koncertu.

Abba Stars

Skupina ABBA STARS oslavila na podzim roku 2012 devítileté výročí svojí existence. Během této doby se stala jednou z nejúspěšnějších světových revivalů, odehrála přes 600 koncertních vystoupení u nás i v zahraničí a získala si respekt fanoušků i kritiků. Má na svém kontě 2 CD, mnoho televizních vystoupení a několik zajímavých cen – ta poslední z Francouzské televize FT 1 z podzimu 2009 ze soutěže – nejvěrnější dvojníci na světě! Soutěž sledovalo 70mil lidí. Skupina hraje třicet pět písní od legendární čtveřice a celkovou image doplňuje pět sad přesných kopií kostýmů, ve kterých ABBA vystupovala. Také na pódiové ztvárnění je kladen velký důraz a tak si na své přijde každý fanoušek a milovník originálu. Koncert skupiny je opravdovou a dokonalou kopií koncertu legendární čtveřice ABBA. Jako důkaz slouží i to, že skupina byla na základě nahrávek pozvána do rodiště skupiny ABBA - Švédska, na přehlídku ABBA revivalů a na oficiálních světových stránkách skupiny ABBA má v konkurenci třiceti revivalů z celého světa jedno z absolutně nejlepších hodnocení. Více informací na www.abbastars.com .Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

 • Tapíří dům – Konopiště
  Dovolte, abychom vás pozvali do nově otevřených prostor, kde jsme pro vás zbudovali stálou expozici kresleného humoru. Tapíří dům se...
 • TAPÍR na NATURA VIVA
  Poprvé se na NATURA VIVA uskutečnila kreslířská show na podiu. Mezi sebou soutěžili naši Tapíři Petr Slaba, Mirek Vostrý a...
 • S Tapírem do plavek!
  1. června není jen datem, kdy slaví všechny naše ratolesti svůj svátek, ale je to i den, kdy vychází nové...

Nechte si poradit...

Jaká kniha, divadlo, koncert či jiná akce by našim čtenářům neměly uniknout?

RENATA PETŘÍČKOVÁ

redaktorka K21

Nechte si poradit, knihy jež uleví duši... Jak jste si asi všimli, zrovna já tu jsem většinou přes knihy, které se nějak zabývají psychologií a seberozvojem. To je velmi široké téma a také patří v knihkupectví k těm nacpanějším regálům. Nějak plynule jsem k nim došla přes pár pokusů s romantickými knihami v ranném mládí a už jsem u nich zůstala. Myslím si, že o takovou knihu alespoň čas od času člověk stojí. Které mne oslovily a ovlivnily nejvíce? Možná tou úplně první byl vždycky Malý princ, kterého když jsem doopravdy pochopila, tak to byl přenádherný sladkobolný pocit. Mám ráda také knihu Elisabeth Haich: Zasvěcení, to je ale bible pro celý život a jsem dosud ráda, že mnoho z tam řečeného je mi zatím zahaleno tajemstvím. Přístupnější a komerčnější jsou pak knihy Davida Deidy, pro muže Cesta pravého muže, a pro ženy snažící se mužům porozumět pak Když jde o muže. Z andělských děl Doreen Virtue pak Chci změnit svůj život, ale nemám na to čas, nebo V zajetí jídla, Zbavte se svých kil bolesti, což jsou její nejméně andělské, nejvíce psychologické a do hloubky ženské duše jdoucí tituly. A mezi poslední okouzlení patří Alberto Villoldo a Návrat duše, což je kniha, která je výtečným základem pro každého, kdo chce vůbec porozumět psychologii, kořenům šamanismu a své vlastní duše. A kdo má rád, stejně jako já tarot, tak kromě své vlastní knihy Základní tarot a Svět tarotu, ráda poradím cokoliv od Barbary Moore.Ta je mojí velkou učitelkou! A když bych měla poradit něco "naživo"? Pak jsou to přednášky Jaroslava Duška všude různě po republice a v pražských divadlech jeho Duše K, Čtyři dohody nebo Pátá dohoda. Přednášky Pjéra la Šéze, které jsou o jungovské psychologii, do které přidává své vlastní názory, které dovolím si říci - jsou velmi podnětné a odvážné. Když zajdu ještě dál, tak příští rok by měl Brno navštívit Clemens Kuby a opět představit své mentální léčení a možná i novou knihu, zatím nevíme...


Hledat

Mimísek 14

Partneři

Čtěte také...

V českém překladu vychází americký bestseller Jonathana Safrana Foera JÍST ZVÍŘATA, který z tisíců čtenářů udělal vegetariány. Bude mít Foerova kniha stejný vliv i u nás?

jist200Populární americký romanopisec Jonathan S. Foer začal po narození syna pátrat, jak to chodí v masném průmyslu, aby se mohl zodpovědně rozhodnout, čím bude své dítě krmit. V rámci rodičovského snažení narazil na skutečnosti, které jako občan nemohl ignoro...

Nové komentáře

 • 09.06.2017 02:40
  Držte se ...
  Pane Juraji, Jsem ...
   
 • 19.05.2017 06:43
  ...
  chia semínka miluju.
   
 • 18.05.2017 09:05
  Děkujeme
  Dobrý den, děkujeme za ...

Facebook

Twitter


Literatura

Udělejte něco pro své zdraví a prozkoumejte Superpotraviny


superpotraviny200Nakladatelství Noxi nám na podzimní dny přichystalo další knížku o zdraví a zdravém životním stylu, tentokráte s titulem Superpotraviny. Dozvíte se, jaké potraviny jsou našemu tělo prospěšné a v čem tkví podstata jejich blahodárn...

Divadlo

Být za Husáka rebelujícím teenagerem nebylo vůbec lehké

200divRevolta jde obvykle ruku v ruce s mládím. Kdy jindy se má taky člověk plný ideálů a snů bouřit proti autoritám ve škole a doma, u kterých nenachází žádné pochopení. Studentka gymnázia Helena Součková, jejíž jedinou starostí kdysi dávno bylo, jestli jí ro...

Film

SIGNÁL – solidní, trochu pohodlná komedie
ImageProměny, PIKO, Czech Made Man jsou první tvůrčí počiny mladého režiséra Tomáše Řehořka. V 25 letech, kdy takový Stanley Kubrick teprve s režírováním začínal, přichází Řehořek již se čtvrtým celovečerním snímkem, tentokrát s vesnicko...