Rodinný výlet o prodlouženém víkendu
Banner

Rodinný výlet o prodlouženém víkendu

buchlovProdloužený zářijový víkend zve od pátku 28. září až do neděle 30. září 2012 na hrady a zámky ve správě Národního památkového ústavu a k zajímavému programu po celé republice. Vybrali jsme pro vás několik tipů na našich památkách, kde si užít rodinný výlet.

 

 

Na hradě Karlštejn bude víkend 29. 9. – 30. 9. 2012 patřit Karlštejnskému vinobraní. Za přítomnosti císaře Karla IV. císařovny a jejich doprovodu se můžete těšit z tradiční dvoudenní slavnosti vína.

karlstejn

Hrad a zámek Český Krumlov v Jihočeském kraji chystá u příležitosti státního svátku patrona české země Sv. Václava Svatováclavské slavnosti. Pro návštěvníky bude po celé tři dny připraven podzimní jarmark, oslava dobrého jídla a pití, divadelní kousky a koncerty.

cesky krumlov

V Plzeňském kraji bude možné navštívit například prodlouženou výstavu Tři oříšky pro Popelku. Pro velký zájem je totiž otevřena až do 30. září na hradu a zámku Horšovský Týn! Výstava kostýmů a rekvizit z filmové pohádky Václava Vorlíčka není součástí tradiční prohlídkové trasy, a je proto vhodné si na ni předem rezervovat vstupenku.


Státní zámek Velké Březno zve návštěvníky během prodlouženého víkendu 28. – 30. 9. 2012 na Jiřinkovou slavnost. Tradiční výstava královny podzimních květin je na zámku spojena také s poslední letošní noční prohlídkou zámku, která začíná ve 20 hodin.

velke brezno
Státní zámek Lemberk v Libereckém kraji mimořádně zpřístupní prostory své středověké věže. Věž bude otevřena po celé tři dny vždy od 9 do 16 hodin.

V Pardubickém kraji by návštěvníky mohl zaujmout program na hradu Kunětická hora. V pátek 28. září během Svatováclavského koncertu vystoupí od 17 hodin v Rytířském sále Vysokoškolsky umělecký soubor Pardubice. Na sobotu je připraven celodenní festival ezoteriky Svatováclavské inspirace. Program přinese přednášky, dílny, trhy a kulturní doprovod v amfiteátru a na nádvoří hradu.

Na zámku v Telči poodhalí návštěvníkům během státního svátku a následujícího víkendu zákulisí pohádky Z pekla štěstí. Návštěvníci budou mít možnost vidět dochované originály kostýmů z této pohádky v autentickém prostředí zámku, kde se pohádka natáčela. Doprovodnou akcí výstavy je fotokostymérna v zámecké konírně, kde se můžete nechat vyfotit v kostýmech z filmových či televizních pohádek.

V Jihomoravském kraji zve hrad Pernštejn všechny milovníky květů a historie na tradiční výstavu Podzim na Pernštejně – Pocta Pernštejnům. Interiéry hradu Pernštejn ozdobí během výstavy unikátní vazby z květů a z plodin podzimu. Mezi zdmi nedobytného hradu si tak návštěvníci budou moci připomenout slávu mocného rodu pánů z Pernštejna. Na zámku ve Vranově nad Dyjí se v pátek 28. září koná od 15 hodin specializovaná komentovaná prohlídka Antika ve vranovské kamenině. Prohlídka přiblíží antickou inspiraci v produkci proslulé vranovské továrny na výrobu kameninového zboží.

buchlov


Hrad Buchlov ve Zlínském kraji připravil na sobotu 29. září druhý ročník hradního hodování s názvem Co se na hradě vařívalo. Od 10 hodin se zde budou připravovat a ochutnávat jídla z dávné i nedávné historie.

Kostýmované prohlídky celého hradu s ochutnávkou pokrmů připravili na 29. září na hradu Šternberk. Na návštěvníky bude od 14 hodin čekat domácí zabíjačka, polévka, cukrovinky a další dobroty.

dul michal


Ve zpřístupněných prostorách Dolu Michal v Ostravském kraji budou mít během 28. a 29. září sraz fotografové amatéři. Focení na objektu s možností své práce vystavit a případně získat i nějakou cenu začne vždy od 13 hodin.

Podrobné informace o akcích naleznete na webových stránkách jednotlivých objektů nebo na internetových stránkách Národního památkového ústavu www.npu.cz. Během prodlouženého víkendu budou mít otevřeno také ostatní památky ve správě NPÚ, jejich přehled naleznete na www.npu.cz/sights.

Změna programu vyhrazena.

Zdroj foto: internetové stránky jednotlivých institucíSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

PřihlášeníBanner

Tapír

  • Tapír č. 1-2020
    Od 9. ledna vychází další číslo našeho humoristického časopisu TAPÍR. Můžete se těšit na: – Rozhovor s Josefem Stehlíkem, sochař a kreslíř...
  • Výstavy v lednu 2020
    Zveme vás na dvě výstavy, které jsme naplánovali hned na začátek roku 2020. PRVNÍ výstava se uskuteční ve sportovní hale...
  • Tapír 6-2019 na listopad a prosinec
    Od 30. října vychází další číslo našeho humoristického časopisu TAPÍR. Můžete se těšit na: – Rozhovor s Jiřím Werichem Petráškem – Tapír v pivovaru...

Rozhovor

Teď už jen sklízíme z bohaté úrody celoživotní inspirace

houser200Mám ráda české autory, ostatně, tohle už jsem říkala několikrát. Nejen proto, že domácí produkci tak nějak nejlépe rozumím, ale v neposlední řadě i proto, že jsem sama autorka. Ráda se nechávám inspirovat a obohacovat názory zkušenějších a úspěšných sp...

Hledat

Chaty s osobností

Čtěte také...

Prodají se pozemky pod historicky prvním pražským nádražím parostrojní železnice?

200oMasarykovo nádraží je historicky první nádraží parostrojní železnice v Praze. Nyní zřejmě hrozí prodej pozemků pod ním, navíc pod cenou…

...

Literatura

Bear Grylls uvádí Extrémy naší planety

extremy nasi planety 200V březnu vydalo nakladatelství Pikola poučnou knihu britského dobrodruha Beara Gryllse Extrémy naší planety. Podíváme se pod pokličku těch nej- věcí, zvířat, přírodních úkazů a dalších podivuhodností po celém širém světě...

Divadlo

Do DISKu se v lednu vloudí žháři. Činohra připravuje závěrečné absolventské představení

biedermann divadlo perexSvou čtvrtou a poslední absolventskou inscenaci s názvem Pan Biedermann a Žháři představí studenti Katedry činoherního divadla 18. 1. 2019 v Divadle Disk. Po expresionistickém dramatu, adaptaci literár...

Film

Autorem titulní písně k novému filmu o dopingu Fair Play režisérky Andrey Sedláčkové je Miro Žbirka

fairplay perexRežisérka Andrea Sedláčková dokončila v česko-slovensko-německé koprodukci film Fair Play o mladé atletce Anně, která se v normalizačním Československu dostane do státem řízeného dopingového programu. Dopingové skandály ve vr...