Oslavte léto v Nasavrkách na keltském svátku Lughnasad
Banner

Oslavte léto v Nasavrkách na keltském svátku Lughnasad

keltsky festival lugnasadV sobotu 4. srpna proběhnou v Nasavrkách na Chrudimsku tradiční oslavy léta – festival keltské kultury Lughnasad. Letos se uskuteční již 6. ročník, tentokrát s tematickým názvem „Oslava zrna“.  

 

 

 

Akce se koná hned na několika místech – v prostorách nasavrckého zámku, na nádvoří, v zámecké zahradě, na náměstí a u kamenného kruhu. V půl desáté bude zahájen celodenní program - náměstí zaplní tradiční trhy, v zámecké zahradě vznikne keltská vesnice, v níž místní řemeslníci předvedou ukázky své zručnosti (kovářství, keramika, tkalcovství, keltská kuchyně...).

„Snažíme se o to, aby se Nasavrky staly centrem keltské Evropy, a tak návštěvníci budou moci nahlédnout do typického keltského ležení, ve kterém potkají keltské kmeny nejen domácí ale i zahraniční např. ze Slovenska, Rakouska, Německa, Itálie či Francie,“ říká tisková mluvčí festivalu Bc. Petra Saidlová.

Videopozvánka na letošní ročník:

Letošní program je opět obohacen o hudební koncerty v rámci celého dne. V 10 hodin se představí skupina Městská, irish band Beerberries uslyší návštěvníci v poledne a v 16 hodin vystoupí kapela Cluaran.

V průběhu dne se uskuteční velké keltské klání, ve kterém účastníci předvedou svou sílu, chytrost, obratnost a především schopnost pobavit publikum. U kamenného kruhu si zájemci budou  moci projít tajemný Labyrint a dozvědět se více o duchovním životě Keltů.

Ve 14 hodin dojde na slavnostní zahájení oslav zrna – k poctě letošní sklizni, která bude návratem ke kořenům a základním hodnotám keltského života. Začne také program na pódiu a živá vystoupení. Během odpoledne vystoupí tanečníci irských tanců Ryengle, kteří povedou také jejich výuku. Organizátoří též připravili zábavné hry pro děti a přednášky a řemeslné workshopy pro dospělé. Nebude samozřejmě chybět ani stylové občerstvení a  nápoj Keltů - medovina.

keltsky festival lughnasad

Celá akce vyvrcholí večerním koncertem (od 19:00) – k tanci i k poslechu zahrají kapely Jauvajs, Bran a Vintage Wine.

Připravena je již tradičně kyvadlová festivalová doprava z Pardubic a pro přespání stanové městečko se sociálním zázemím.

Více informací o Lughnasadu – oslavách léta naleznete na stránkách www.lughnasad.cz.

Festival keltské kultury Lughnasad
Místo a datum: Nasavrky, 4.srpna 2012
Pořadatel: Boii o.s.  (boii.cz)


Zdroj informací a foto: lughnasad.czSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

PřihlášeníBanner

Tapír

  • Tapír č. 1-2020
    Od 9. ledna vychází další číslo našeho humoristického časopisu TAPÍR. Můžete se těšit na: – Rozhovor s Josefem Stehlíkem, sochař a kreslíř...
  • Výstavy v lednu 2020
    Zveme vás na dvě výstavy, které jsme naplánovali hned na začátek roku 2020. PRVNÍ výstava se uskuteční ve sportovní hale...
  • Tapír 6-2019 na listopad a prosinec
    Od 30. října vychází další číslo našeho humoristického časopisu TAPÍR. Můžete se těšit na: – Rozhovor s Jiřím Werichem Petráškem – Tapír v pivovaru...

Anketa

Chtěli byste více asijských filmů v našich kinech a TV?

98%   (97)
2%   (2)
0%   (0)
Loading...


Rozhovor

Lou Fanánek Hagen: „Kostým Ringo Starra ve mně nevyvolává žádný nadšení, protože nemám rád Beatles“

altSkupina Tři sestry má nové kostýmy, své vlastní pivo a léto plné koncertů před sebou. Jak se ke všemu staví jejich zpěvák Lou Fanánek Hagen si můžete přečíst v tomto rozhovoru.  

 

...

Hledat

Chaty s osobností

Čtěte také...

Zlín zažil svou první Slam poetry

slam poetry 200Páteční večer 11. března ve Zlíně patřil Slam poetry. V Kavárně Továrna se díky pořadatelům festivalu Skrz Prsty sešlo několik slamerů, aby předvedli výkon na pomezí poezie a divadla, to vše za interakc...


Literatura

Zásnuby nejsou červená knihovna

ZASNUBY 200Zásnuby bývají úžasným romantickým zážitkem. Člověk by tentýž romantický zážitek čekal i u románu Zásnuby od J. Courtney Sullivanové. Ale chyba lávky. Tento mnohovrstevný román v sobě skrývá totiž mnohem mnohem víc než jen červenou knihovnu.

...

Divadlo

Sto věží, dvakrát sto repríz. Ypsilonka uvede 220. reprízu Prahy stověžaté

prahasto perexDnes už kultovní inscenace pražské Ypsilonky Praha stověžatá slaví v úterý 25. února 220. reprízu. Inscenace měla premiéru 12. a 14. května 2000, a tak současně letos na jaře uplyne čtrnáct let od prvního uvedení.          

Film

POWAQQATSI: druhý díl Qatsi trilogie na hodinu a půl pevně přiková k obrazovce

Powaqqatsi plakat  200V roce 1988 spatřil světlo světa druhý díl Qatsi trilogie, který jeho autor Godfrey Reggio nazval Powaqqatsi. Překlad znamená „život na úkor někoho jiného“ a vyst...