Lábus, Kaiser, Jiráň: „Knihy Karla Maye o indiánech nás naučily být pravými muži“
Banner

Lábus, Kaiser, Jiráň: „Knihy Karla Maye o indiánech nás naučily být pravými muži“

Vlak do Santa Fe200Jiří Lábus, Oldřich Kaiser, Jan Jiráň a řada dalších známých herců přichází v této mimořádně zdařilé humoristické dramatizaci s vlastní verzí známých dobrodružství z Divokého západu. Na CD Vlak do Santa Fe uslyšíme příhody, jak Sam Hawkens přišel o vlasy, jak se Old Shatterhand s Vinnetouem sbratřili nebo jak Vinetou zemřel.


„Natáčení a psaní Vlaku do Santa Fe byla veliká zábava. Společně s Jirkou Lábusem a s Oldou Kaiserem jsme sedávali po divadelní zkoušce u Kaiserů v kuchyni a vymýšleli si, co všechno pan May ve svých knihách zamlčel nebo nevěděl přesně... Já sám jsem bral ono psaní také jako splátku našeho dluhu vůči Indiánům. Viděl jsem totiž na vlastní oči některé jejich rezervace,“ vzpomíná Jan Jiráň.

Jiří Lábus dodává:“ Při přípravě této audioknihy jsem se vrátil do dětství a připomněl jsem si známé hrdiny. Rád i po tolika letech na natáčení vzpomínám. Spolupráce s Borisem Rösnerem i dalšími je nezapomenutelná.“

vlak do santa fe labus

Reedici nahrávky z roku 1992 vydalo vydavatelství Popron Music.

Parodii na slavné příběhy Karla Maye si užívali Oldřich Kaiser v roli Old Shatterhand a Jiří Lábus jako Vinetou. Nšo-či ztvárnila Hana Maciuchová, Sama Hawkense Martin Dejdar. Na CD zazní hlasy dalších známých českých herců. Nahrávka je doplněná řadou ruchů s originálních hudebním doprovodem.

Na závěr se tvůrci shodují, že je Karel May a jeho knihy o indiánech naučily být pravými muži.

Vlak do Santa FeSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

LUKÁŠ LOUŽECKÝ


šéfredaktor

    32 let, ve znamení Štír. Je z Prahy a zaměstnán prozatím v Datartu na Službách zákazníkům. V rámci své amatérské žurnalistické kariéry má za sebou psaní a fotografování pro několik webů – zejména hudebních a literárních. Namátkou zmíníme ireport.cz, vaseliteratura.cz nebo cbdb.cz. Na šéfredaktorskou pozici nastoupil počátkem roku 2018 a doufá, že tento web povede k ještě větším úspěchům, než má prozatím za sebou.

    Pro Kulturu 21 píše již několik let. “Na práci pro Kulturu 21 mě baví především to, že je tento web tak všestranný. Můžu psát o knížkách, výstavách i třeba hudbě. Navíc je v něm přátelské prostředí."

    Ve volném čase se vedle psaní a fotografování věnuje zejména své rodině – manželce a téměř tříletému synovi. Je téměř abstinent, ale občas si dá skleničku vína. Odnaučený kuřák se závislostí na brambůrkách.

    Životní motto:

    Užívej života než ti uteče.

Toulavka

Anketa


Partneři

Hledat

Mimísek 36

Čtěte také...

Ostré předměty

ostre 200Není to tak dlouho, co audioknižní posluchači pěli ódy na opravdu skvělý kousek v podobě Zmizelé od Gillian Flynn. Nutno říct, že OneHotBook nezahálelo a svým fanouškům přichystalo ještě před Vánoci další povedený kousek od této americké bestseller...

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Yonmi Parková: Abych přežila: Můj útěk ze Severní Koreje

abych200Je těžké o této knize říct něco víc, než pouze to, že je silná a dojemná. Možná je to jedna z mála zpovědí, která doopravdy říká, jak to chodí v Severní Koreji, pohlíží na to očima malého děvčátka, že kterého se díky okolnostem stala předčasně dospělá že...

Divadlo

Bytové divadlo Ferdinanda Vaňka: Blíž už to nejde!

vanka 200Vodičkova ulice v centru Prahy, vchod číslo 32, 2. patro. Na této adrese se několikrát měsíčně scházejí herci spolku Kašpar s diváky, aby společně prožili nebývale intimní, mimořádně intenzivní, nezapomenutelný večer.

...

Film

Programy České televize se na podzim zahalí do staronových kabátů

CT Doktor Martin Raub 200Rok co rok se Česká televize snaží přijít se zajímavým podzimním schématem, které by uspokojilo nejednoho, více či méně reptajícího diváka zatěžkaného odváděním koncesionářských poplatků. Avšak stejně jako člověka tak a...