Lábus, Kaiser, Jiráň: „Knihy Karla Maye o indiánech nás naučily být pravými muži“
Reklama
Banner

Lábus, Kaiser, Jiráň: „Knihy Karla Maye o indiánech nás naučily být pravými muži“

Vlak do Santa Fe200Jiří Lábus, Oldřich Kaiser, Jan Jiráň a řada dalších známých herců přichází v této mimořádně zdařilé humoristické dramatizaci s vlastní verzí známých dobrodružství z Divokého západu. Na CD Vlak do Santa Fe uslyšíme příhody, jak Sam Hawkens přišel o vlasy, jak se Old Shatterhand s Vinnetouem sbratřili nebo jak Vinetou zemřel.


„Natáčení a psaní Vlaku do Santa Fe byla veliká zábava. Společně s Jirkou Lábusem a s Oldou Kaiserem jsme sedávali po divadelní zkoušce u Kaiserů v kuchyni a vymýšleli si, co všechno pan May ve svých knihách zamlčel nebo nevěděl přesně... Já sám jsem bral ono psaní také jako splátku našeho dluhu vůči Indiánům. Viděl jsem totiž na vlastní oči některé jejich rezervace,“ vzpomíná Jan Jiráň.

Jiří Lábus dodává:“ Při přípravě této audioknihy jsem se vrátil do dětství a připomněl jsem si známé hrdiny. Rád i po tolika letech na natáčení vzpomínám. Spolupráce s Borisem Rösnerem i dalšími je nezapomenutelná.“

vlak do santa fe labus

Reedici nahrávky z roku 1992 vydalo vydavatelství Popron Music.

Parodii na slavné příběhy Karla Maye si užívali Oldřich Kaiser v roli Old Shatterhand a Jiří Lábus jako Vinetou. Nšo-či ztvárnila Hana Maciuchová, Sama Hawkense Martin Dejdar. Na CD zazní hlasy dalších známých českých herců. Nahrávka je doplněná řadou ruchů s originálních hudebním doprovodem.

Na závěr se tvůrci shodují, že je Karel May a jeho knihy o indiánech naučily být pravými muži.

Vlak do Santa FeSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

KATEŘINA HAJŇUKOVÁ


redaktorka a editorka

    Narodila se koncem března 2000, je tedy znamení berana a jak říká, zcela odpovídá její tvrdohlavosti. Pochází z Karlových Varů, které moc ráda a v současnosti je studentkou čtyřletého gymnázia.

    S K21 spolupracuje od začátku července a říká, že je za to neskutečně ráda. "Editace mi otevřela nový svět, který pro mně mnoho znamená a dává mi mnoho možností."

    Mezi koníčky Kačka řadí poslouchání hudby, čtení, psaní různých příběhů, hraní na keyboard, jízdu na skateboardu a trávení času se svými přáteli. "Dalo by se říct, že mým velkým koníčkem je barvení vlasů. D§vod? Už čtyři roky si barvím své hnědé vlasy částečně na modro a nikdy bych svoje modro-hnědé vlasy nevyměnila."

    Mimo studia a editace se věnuje svému blogu. Blogerkou je už asi sedm let, při čemž svůj dosavadní blog má čtyři roky. Ve škole ji nejvíc baví psychologie, český jazyk a angličtina.

    "Ze všeho nejdůležitější je pro mě moje rodina, která mě vždy drží nad vodou. Motta a citáty jsou moje doména. Už jako malá jsem si sepisovala a opisovala motta z internetu nebo ráda prohledávala mamčiny sešity s citáty. Můj nejoblíbenější pochází od zpěváka Andyho Biersacka, který má skupinu Black Veil Brides, kterou miluji: "Každý na světě má sny. Drž je blízko svého srdce a nikdy nepouštěj..."

Toulavka

Anketa


Banner

Partneři

Hledat

Mimísek 29

Z archivu...

Čtěte také...

I odhalí země krev prolitou na ní a nebude již přikrývat povražděné

Prolita krev 200Druhý díl detektivní série s neobyčejnou atmosférou severu Švédska od jedné z nejoblíbenějších skandinávských autorek Åsy Larsson nazvaný Prolitá krev vychází jako audiokniha v podání herečky Jany Strykové.

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Hvězdou letošního ročníku festivalu „Město čte knihu“ se stal Ivan Kraus

festival mesto cte knihu200Festival „Město čte knihu“ potěšil milovníky kvalitní literatury v Šumperku. Široká kulturní nabídka je už podvanácté donutila, aby opustili domácí čtenářská zákoutí a vydali se konfrontovat své literární zážitky...

Divadlo

Divadla ABC a Rokoko představila dramaturgický plán na sezonu 2015/16

Rokoko 200Městská divadla pražská představila dramaturgický plán na divadelní sezonu 2015/16. Diváci se mohou těšit na šest nových inscenací.

 

...

Film

7. ročník Festivalu tibetských filmů a filmů o Tibetu FLIM

namgyal lhamo200

Ve dnech 16.–19. dubna proběhne v La Fabrice a v kině Aero v Praze 7. ročník filmového festivalu FLIM – Festivalu tibetských filmů a filmů o Tibetu. Diváci uvidí čtyři dokumenty...