Jaké audioknihy by vám neměly uniknout

Jaké audioknihy by vám neměly uniknout

audioknihy brusinky200Na poli mluveného slova a audioknih se objevilo několik novinek, které rozhodně stojí za zmínku. Například Heda Gablerová od Henrika Ibsena, za kterou stojí Vilma Cibulková. Fanoušci Miroslava Horníčka si přijdou na své hned ve dvou počinech – Listy z Provence a Malá noční rozprava. Dětem můžete pustit Stelu Zázvorkovou vyprávějící o kačence Matyldě a vy se zaposlouchat do Brusinek od Báry Nesvadbové.


Brusinky pro maminky i tatínky

Brusinky, to je audiokniha plná fejetonů, povídek a glos o životě, lásce, přátelství, partnerství, rodičovství a také sexu. Bára Nesvadbová má svoje věrné čtenářky, kterým život předkládá takový, jaký opravdu je, ale činí tak s lehkostí i laskavou ironií. Pro muže to pak může být příjemná exkurze nebo alespoň drobný klíč k pochopení dámského světa.

Audiokniha je rozdělena do tří tematických celků – Milenky, Manželky, Rozvod a co dál – a předčítají ji Markéta Hrubešová a Ivana Jirešová.

Jen v tomto týdnu ji na serveru Audiotéka.cz seženete za exklusivní cenu 99 Kč.

audioknihy brusinky

Ženu současnosti představuje Vilma Cibulková

Heda Gablerová je jedno z nejvýznamnějších děl Henrika Ibsena z roku 1890. Díky víceznačnosti dramatu a modernímu překladu Františka Fröhlicha se z něj pod vedením režisérky Hany Kofránkové stává stále promlouvající ženský příběh o svízelích života.

Tato rozhlasová hra se honosí i několika oceněními (Prix Bohemia pro režisérku a Neviditelný herec pro hlavní aktérku Vilmu Cibulkovou), velkou zásluhu na tom má právě Vilma, které sekundují výrazné mužské hlasy Lukáš Hlavica, Ivan Trojan a Viktor Preiss.

audioteka heda-gablerova-duze

Dvakrát s Miroslavem Horníčkem

O audioknize plné Miroslavových vzpomínek Listy z Provence jsme vás nedávno informovali v samostatném článku. Druhou audioknihou je pak Malá noční rozprava, která se také týká vzpomínek a zdůrazňuje oblíbené knihy pana Horníčka. Vyprávění je protkáno ukázkami hudby jeho oblíbených autorů Johana Sebastiana Bacha, Clauda Debussyho, Igora Stravinského, Dmitrije Šostakoviče, Leoše Janáčka, Bohuslava Martinů a dalších.

Nahrávka vznikla ve dnech 3. a 4. dubna 1985 ve studiu Lucerna a dnes vychází jako připomínka desetiletého výročí úmrtí pana Horníčka († 15. února 2003).

audiokniha mala-nocni-rozprava-duze

Rozvíjejte se s audioknihami

Pokud se zajímáte o osobní rozvoj, jsou tu pro vás hned tři zajímavé knihy – dvě z pera Davida Grubera a třetí od Renaty Kronowetterové. Ta nese název Nový začátek a poodhalí vám tajemství o skutečné změně – udělá tlustou čáru za minulostí, nastartuje kariéru a život, po kterém jste vždy snili. Audiokniha, která pojednává o životních změnách a výzvách vznikla ve spolupráci s Brianem Tracym a je předčítána autorkou – Renatou Kronowetterovou.

A knihy Davida Grubera? Jeho prvotina Jak dosáhnout úspěchu vyšla v roce 1985 a tehdy byla vyprodána za 16 hodin. Jak název knihy napovídá, tento kouč pomáhá lidem především v oblasti úspěchu, a to různého typu – zdravotního, kulturního, rodinného, sexuálního a podobně.

Druhá audiokniha Pokud neprodáte, jako byste nebyli obsahuje 111 rad a tipů seřazených do 11kapitol. Týkají se například sběru informací o zákazníkovi, reklamy, budování vztahu a dalších důležitých věcí. Vše je podepřeno zkušenostmi autora nejen z oblasti prodeje knih, ale i kurzů a komodit.

audioknihy pokud-neprodate-jako-byste-nebyli

Putujte po světě s Matyldou a Stelou

Na závěr tip na audioknihu pro děti namluvenou samotnou Stellou ZázvorkovouMatylda. Vyprávění o této zkušené kachně v nejlepších letech je z pera Hany Lamkové. Matyldu můžete znát i z Večerníčku a zde si poslechnete historky například o zajícovi, námluvách, pokladě nebo svatebním daru.

Zdroj informací a foto: audioteka.czSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

PřihlášeníBanner

Anketa

Chtěli byste více asijských filmů v našich kinech a TV?

100%   (11)
0%   (0)
0%   (0)
Loading...

Nejčtenější za měsíc


Rozhovor

Jean-Paul Didierlaurent o knize Čtenář z vlaku v 6.27

Jean-Paul Didierlaurent 200Francouzský spisovatel Jean-Paul Didierlaurent začínal s psaním povídek až v roce 1997 a přesto na sebe jeho románová prvotina Čtenář z vlaku v 6.27 strhává veškerou pozornost. P...

Hledat

Chaty s osobností

Z archivu...

Čtěte také...

Stříbrní Chilané aneb Legenda žije

200perexVydavatelství Audioberg je v české audioknižní tůni poměrně mladou rybkou, přesto však už může posluchače zaujmout hned několika vydanými tituly i svým edičním plánem. Ostatně tvůrci a interpreti, kteří pro Audioberg točí, mají s audioknihami mnohaleté...


Literatura

Robert Vano: Fotka nemusí být ostrá

vano200Vzhledem k napjaté politické situaci v tehdejším Československu se, dnes nám už všem známý český fotograf, rozhodl v roce 1967 se svými přáteli emigrovat do Spojených států. Ve své knize se s námi podělil o nelehké začátky coby neanglicky mluvícího přistěh...

Divadlo

Setkání divadel slaví čtyřicáté jubileum

cerviven perexJubilejní čtyřicátý ročník festivalu amatérských divadelních souborů Setkání divadel – Malé jevištní formy se uskuteční v Kulturním zařízení ve Valašském Meziříčí ve dnech 16. až 17. března. O postup na celostátní přehl...

Film

PROGRAM 19. FESTIVALU FRANCOUZSKÉHO FILMU

ffs 20019. Festival francouzského filmu bude slavnostně zahájen ve středu 23. listopadu 2016 v kině Lucerna předpremiérou snímku Tanečnice, debutující režisérky Stéphanie Di Giusto. Film byl uvedený v Cannes v soutěžní sekci Un Certain Regard.