Šikmý kostel boduje i v audioverzi

Šikmý kostel boduje i v audioverzi

Sikmý kostel 200Debut Karin Lednické s názvem Šikmý kostel se stal natolik opěvovanou knihou, že jej musela velice brzy následovat i audiokniha. Namluvila jí oblíbená herečka Vilma Cibulková a vydalo nakladatelství OneHotBook.

 

 

Kniha i její audioverze vyprávějí příběh městečka Karwiné, ve kterém došlo v roce 1894 k důlnímu neštěstí, jenž ovlivnilo všechny zdejší obyvatele. Podtitul Románová kronika ztraceného města tak trochu napovídá, co může od tohoto díla očekávat.

Vznikalo totiž na základě mnoha rozhovorů s historiky a odborníky. Je tedy vystavěno na skutečných událostech, ale získalo beletristickou formu. Díky tomu zajímavé i pro jedince, kteří by jinak literaturu faktu nevzali do ruky. Nebo si jí ani neposlechli v podobě audioknihy.

Z celého městečka do dnešních dnů zůstal jen šikmý kostel, po němž ostatně dostala kniha i jméno. Je tudíž velice zajímavé vrátit se v čase na místo, které už z dnešního pohledu vlastně neexistuje. Ale žili zde lidé a odehrávali se zde jejich osudy.

Vyprávění se soustředí především na hlavní postavy a je rozděleno do čtyř částí, přičemž každé z nich má svého dominantního vypravěče. Seznámíte se s Barborou, Julkou, Ludwikem a Barkou, kteří žili v těchto místech a odehrával se zde jejich nelehký osud.

Z velké části je tedy román takovou rodinnou kronikou, ovšem s velkým důrazem na historii tohoto místa. Autorce se výborně podařilo ztvárnit atmosféru tohoto města na přelomu 19. a 20. století, což se úspěšně přeneslo i do audioknihy.

Ostatně Vilma Cibulková zde bravurně využívá své herecké schopnosti a dodává celému příběhu zase trochu jinou tvář. Nebojí se občas působit dostatečně dramaticky a vložit do povídání i své vlastní emoce.

Audiokniha má téměř 16 a půl hodiny, ale bude vám utíkat ve velice rychlém tempu. Děj je totiž natolik poutavý a napínavý, že se od něj jen tak neodtrhnete. Hlavně dávejte pozor při poslouchání třeba v autě. V případě, že byste se až moc zaposlouchali, nemuselo by to skončit dobře.

Šikmý kostel je i v podobě audioknihu mistrným dílem české literatury. Až se nechce věřit, že se jedná teprve o debut populární nakladatelky Karin Lednické. Ta rozhodně využila své mnohaleté zkušenosti z knižního světa a vypustila do světa opravdu úžasný příběh. Naštěstí se jedná pouze o první díl z celkové trilogie, takže se od ní ještě máme na co těšit.

Šikmý kostel 450

Šikmý kostel

Autor knižní předlohy: Karin Lednická

Namluvila: Vilma Cibulková

Vydal: OneHotBook

Délka: 16 hodin 25 minut

Hodnocení: 100%

http://www.onehotbook.cz/audioknihy/sikmy-kostel/Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

PřihlášeníImago, imagines I.-II.

Autoři zvolili jako východisko koncepce nové syntetické publikace věnované středověkému umění v českých zemích latinské slovo imago (označující nejen dvourozměrný obraz, kresbu apod., ale i výtvory trojrozměrné a případně i díla architektonická). academia.cz

Život byl pes

Tak to jsem já – pes Život. Rozhodně jsem se nenarodil jako domácí mazlíček. Díky různým okolnostem, které vám budu vyprávět, a také díky mému vzhledu a povaze, nikoho nenapadlo ho ze mě udělat. grada.cz

Rozhovor

Ondřej Ruml – zpěvák a muzikálový herec

ruml 200Herec Ondřej Ruml se z finalisty X-factoru dostal na dosky Divadla Kalich. O jeho současném působení v divadle i o zkušenostech ze soutěže se dozvíte v následujícím rozhovoru.

...

Hledat

Chaty s osobností

Z archivu...

Čtěte také...

Pojď jen blíž, uslyšíš…

Pojd jen bliz200Omlouvám se, že jsem v titulku trochu upravila název nového CD Radioservisu Pojď jen blíž, uvidíš…, které přináší originální nahrávky humorných písniček a zvukových reklam z let 1927–1943. Prostě mi to nedalo! Jde o pěta...


Literatura

Thilliez čtenářům opět naservíroval zajímavá témata

strach 200Francouzský spisovatel Franck Thilliez už u nás není žádným neznámým jménem. Není divu, protože jeho knihy stojí za to a nedávno vyšel šestý díl z jeho série s komisařem Sharkem, tentokrát s názvem Strach.

 

Divadlo

VALDŠTEJN, PŘÍBĚH JEDNOHO Z NEJMOCNĚJŠÍCH POLITIKŮ ČESKÉ HISTORIE NA DIVADELNÍCH PRKNECH

Geisslers perexDivadelní soubor Geisslers Hofcomoedianten bude mít další premiéru. Tentokrát si vzal pod drobnohled některými lidmi oslavovanou, některými zatracovanou osobu Albrechta z Valdštejna a pokusi...

Film

AXN uvede na podzim seriálové drama Nezvěstná z prostředí FBI

Emily zaOriginální televizní seriál Nezvěstná od Sony Pictures Television, v hlavní roli se Stanou Katicovou, bude mít premiéru již tento podzim na stanici AXN. Seriál natáčený v Evropě se v červnu stal zahajovacím snímkem 57. ročníku Mezinárodního televizního ...