Anita Blakeová popatnácté – Harlekýn
Banner

Anita Blakeová popatnácté – Harlekýn

Email Tisk

Harlekyn perexHarlekýn, to slovo se svůdně převaluje po jazyku a přímo evokuje cosi neuchopitelného, až erotického. A přece, název této knihy má mnohem blíž k násilí, než erotice. Nevěříte? Čtěte směle dál!

 

 

 

Americká autorka Laurell K. Hamiltonová (*1963) získala slávu především svou sérií o oživovatelce zombií a popravčí upírů Anitě Blakeové a o soukromém očku s nadpřirozenou krví Merry Gentryové.

V tomto díle se neřeší oficiální policejní případ Místního oddělení pro supernaturální trestné činy, ale přesto se dočkáme akce, napětí a násilí. A taky několika oblíbených postav, které jsme nějakou dobu neviděli. Po několika dílech, ve kterých hrála prim erotika a sex, tak konečně dostává prostor stará dobrá akce. Anita, upíří vládce Saint Louis Jean-Claude a celá jejich mocenská základna musí čelit hrozbě největší – harlekýnům, tedy něčemu na způsob upíří policie. Dokonce i mocní upíři se jich tak bojí, že ani nevyslovují jejich jméno.

Akce a napětí knížce nechybí a to je jen dobře. Anita nemusí pořád dokola řešit jen to, s kterým ze svých šesti partnerů se vyspí. Co mě ale rozlaďovalo, to byly nekonečné malicherné mocenské šarvátky a půtky ze žárlivosti. Začíná to být ohrané a únavné. Posteskla si nad tím sama Anita: Jak je možné, že uprostřed každé krize musím chlácholit něčí emoce?

Co se mi vždy líbilo na této sérii, je humor hlavní hrdinky a její osobnost jako taková. Bez šatů dokážu žít, ale skutečnost, že jsem vedle nechala pistoli, jasně říká, jak moc mě Richard ovlivňuje. S každým dílem se mění, dospívá a jde to vidět. Kdysi by skutečnost, že vidím Edwarda vedle své postele, znamenala, že mě přišel zabít. Teď to znamená, že jsem v bezpečí. Někdy myšlenky v knize obsažené donutí člověka zamyslet se nad sebou samým. „Na jiných nejvíc nenávidíš to, co se ti nelíbí na sobě.“ Občas až moc řeší sexuální stránku věci, ale to už k tomu prostě patří. Upřímně, myslela jsem si, že jeho terapeutka bude na mojí straně, ale BDSM se už nepovažuje za nemoc. Je to jednoduše jen alternativní životní stylů. Do háje.

Harlekýn je povinností pro všechny fanouškům autorky série o Anitě Blakeové. Nechybí napětí, tajemno a řešení mezilidských vztahů je zde až přehršle. Takže odpočinkové a svižné čtení pro ženské pokolení.

Harlekyn

Název: Harlekýn
Autor: Laurell K. Hamiltonová
Žánr: paranormální romance, urban fantasy
Nakladatelství: Epocha
Rok vydání: 2014, vázané
Počet stran: 416
Hodnocení: 90%

www.epocha.cz
www.epocha.cz/detailknihy.php?id=631

( 1 hlas )


 
Banner

Rozhovor

Výtvarnice Iveta Autratová: „Výzva je pro mě všechno, co jsem ještě nenakreslila a co se mi líbí“

autratova200Začtěte se do rozhovoru s výtvarnicí a ilustrátorkou Ivetou Autratovou. Je autorkou naší hlavičky, tudíž můžete zjistit, jak kresba vznikala a co tomu předcházelo. Důležitým prvkem rozhovoru jsou i zvířata, která paní Au...

Hledat

Chaty s osobností

Z archivu...

Čtěte také...

Týden knihoven 2015 aneb Zažijte knihovnu jinak

skip200Svaz knihovníků a informačních pracovníků vyhlásil na první říjnový týden 19. ročník  kampaně Týden knihoven. Motto letošního ročníku je Zažijte knihovnu jinak.

...

Literatura

Furyborn – dvě královny povstanou. Jedna aby nás zničila, druhá aby nás zachránila.

 

furybornRielle Dardennová a Eliana Ferracotová jsou dvě mladé a silné ženy, které od sebe dělí několik tisíc let a jejich příběhy nemají na první pohled nic společného. Až do chvíle, kdy se protnou a spojitost mezi nimi rozhodne o osudu světa.

 <...

Divadlo

Kolečko v Disku pracuje s buchtami i bohyněmi

buchty a bohyne200Petr Kolečko (Okresní přebor) napsal divadelní hru přímo na míru čtyřem absolventkám, čtvrtého ročníku Katedry herectví činoherního divadla pražské DAMU, Nikol Kouklové, Evě Josefíkové, Marii Poulové

Film

Kráčející skála se vrací domů

kracejici skala200Kráčející skála (2004) je film jako vystřižený ze staré akční školy. Kdysi dávno nebyly třeba lasery, umělá inteligence ani vesmírné bitvy s mimozemšťany. Akční zážitek uměl zprostředkovat i obyčejný mezilidský problé...