Když jsem tě viděla naposledy
Banner

Když jsem tě viděla naposledy

kdyz jsem te videla naposledy 200V listopadu nás nakladatelství domino láká na napínavý thriller s názvem Když jsem tě viděla naposledy od sesterského dua píšícím pod pseudonymem Liv Constantine. Dáte knize šanci i vy?

 Liv Constantine je pseudonymem dvou amerických autorek – sester Lynne Constantine a Valerie Constantine. Na vzdálenost tří států se Lynne a Valerie rozhodly napsat společně knihu – při vymýšlení příběhu strávily dlouhé hodiny hovory na Skypu a vyměnily si nekonečné množství mailů. Podařilo se jim vytvořit neotřelý příběh s až mrazivě temnou zápletkou. Thriller Poslední paní Parrishová je jejich společným debutem.

V knize se setkáváme s mladou, krásnou a bohatou doktorkou Kate Englishovou, která má vše, co si může přát – malou dcerku, milujícího manžela, práci snů. Idylka se ale zhroutí jako domeček z karet ve chvíli, kdy jí násilně umírá matka. Kate se sesype, a aby toho nebylo málo, někdo jí začne nechávat děsivé vzkazy, že se k matce brzy připojí. Dokáže Kate najít odvahu a dostat se ze začarovaného kruhu? A komu může doopravdy věřit?

Nalákala mě anotace, která slibovala strhující thriller s překvapivými zvraty, které nám vyrazí dech. Ale senzace se nekonala. Postavy jednaly nelogicky a opakovaně se chovaly na facku. Také mi žádná z postav nepřirostla k srdci, tudíž mě jejich osudy nechaly chladnou. Zvraty zde najdeme, to ano, ale nepopsala bych je jako překvapivé. Už ze začátku knihy jde odhadnout, jak to asi dopadne a když v thrilleru chybí napětí, jedná se pořád ještě o thriller?

Když jsem tě viděla naposledy nepřináší v žánru nic nového a předkládá nám povrchní postavy s nudnou zápletkou. Na jedno přečtení se to dá, ale vracet se k autorce už nikdy nehodlám.

kdyz jsem te videla naposledy

Název: Když jsem tě viděla naposledy
Autor: Liv Constantine
Žánr: thriller
Originální název: The Last Time I Saw You (2019)
Nakladatelství: Domino
Rok vydání: 2019, pevná
Počet stran: 256
Hodnocení: 60 %

https://www.albatrosmedia.cz/tituly/58506807/kdyz-jsem-te-videla-naposledy/Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

Red Bull Tour Bus = „Tisíce hodin práce, litry potu a neuvěřitelné výkony zlatých českých ručiček.“

Nacest200Nedávno jsme vás informovali o původním českém dokumentu s názvem Na cestě, který je věnovaný unikátnímu tour autobusu značky Škoda ŠL 11 ze 70. let. Na začátku května tento dokument odvysílala stanice Prima ZOOM a my vám nyní přinášíme rozhovor s Ja...

Hledat

Chaty s osobností

Z archivu...

Čtěte také...

Jaiya: V poutech rozkoše


V poutech rozkose 200Až někdy půjdete kolem rozmarného erotického obchodu, nemusíte myslet jenom na desítky odstínů šedé, ale třeba i na Jaiyu. A to doporučuju mnohem víc. Pan Grey byl slabý odvar, či spíše, chvílemi amatér a chvílemi prof...


Literatura

Detektivní příběh od pravého policajta – Goffa a jeho Štvanice

goffa stvanice 200V květnu minulého roku vyšel pod hlavičkou Mladé fronty již sedmý díl ze Série detektiv Miko Syrový od českého autora Martina Goffy. Nese stručný a výstižný název Štvanice a dává tušit nemilosrdnou atmosféru lovu. Bojíte se?

...

Divadlo

Zapojte se do přípravy programu divadla PONEC na příští rok! BeSpectACTive!

ponci 200Zajímá vás, jak se připravuje dramaturgie tanečního divadla? Jak vypadá tvůrčí proces českých a zahraničních umělců? Na základě jakých kritérií se inscenace vybírají? A kolik toho musí dramaturg zhlédnout, aby si udržel přehled? To a mnohé další ukáže...

Film

Bez gravitace může být člověku nevolno

gravitace perexFilm Gravitace (2013) je uváděný jako jeden z nejlepších filmů současnosti. Speciálními efekty a impozantními záběry vesmíru je doslova přeplněný. Až je možná škoda, že se podobných filmů netočí víc.