Made of Metal – hvězdy třetího dne

Made of Metal – hvězdy třetího dne

mom 200Ve dnech 15. – 17. srpna 2014 se v Hodoníně uskuteční první ročník open-air festivalu s názvem MADE OF METAL. Návštěvníci budou mít příležitost vidět výběr těch nejlepších světových kapel z oblasti folk metalu, symphonic metalu a power metalu. My vám nyní přinášíme přehled hvězd posledního dne – neděle.Silent Stream Of Godless Elegy

Moravští SSOGE kombinují doom metal s prvky moravské lidové hudby a když se podíváte na jejich hudební ocenění (Anděl, Břitva), musíte uznat, že to funguje. Producenta jejich alb dělal například známý hudebník Tomáš Kočko a nyní budou pracovat s kytaristou izraelských ORPHANED LAND Yossi Sassim. Přijďte si zazpívat a zatančit a naladit se na nedělní den!

Ancient Bards

Nečekejte žádné zarostlé bardy, ale svěží italskou sestavu, které vévodí zpěvačka Sara Squardani, kytarista Claudio Pietronik, basák Martino Garattoni, klávesák a skladatel Daniele Mazza a bubeník Federico Gatti. Od roku 2008 servírují power symfonický metal prostřednictvím tří alb z Black Sword Sagy - The Alliance of the Kings, Soulless Child a dubnové desky A New Dawn Ending. Jako host zde zpívá Fabio Lione z Rhapsody of Fire a Ancient Bards ji považují za ještě agresivnější a epičtější, tak se přesvědčte sami!

Gormathon

Švédští Gormathon se dali dohromady v roce 2009 s cílem hrát hudbu podobnou death metalu, které by nechyběla harmonie a melodie vlastní klasickému metalu. Za sebou mají jedno album Lens of Guardia a několik singlů a před sebou premiéru v podobě koncertování v České republice!

Heidevolk

Je libo pagan a folk metal z Holandska? Přesně ten přivezou Heidevolk, jejichž hudba je v holandštině a točí se kolem přírody, nizozemské historie a germánské mytologie. Na konci loňského roku obsadili Heidevolk pozici zpěváka – je jím jejich fanoušek Lars, pro kterého je to velká pocta. Slibované nové CD sice do Hodonína nepřivezou, ale zaručeně předvedou skvělou show!

Dark moor

Mix kvalitního metalu předvedou španělští Dark Moor, kteří se dali dohromady v roce 1993. Jedno album mají úspěšnější, než druhé a mají tak otevřenou cestu na světová pódia. Na tom hodonínském představí jejich poslední – devátý - počin s názvem Ars Musica.

dark moor

Amaranthe

Když se řekne Amaranthe, řada lidí si jistě představí půvabnou vokalistku Elize Ryd. Právě ta dělá Amaranthe Amaranthe. Její čistý a moderní hlas ocenila i skupina Kamelot, která si od ní nechala nazpívat některé party. Skupina byla založena v roce 2008 a má za sebou dvě úspěšné desky – Amaranthe a The Nexus. Jejich nástupce na sebe nenechá dlouho čekat – nedávno oznámili jeho nahrávání a slibují, že bude odvážnější.

amaranthe

Ensiferum

Ensiferum to je vikingský folk metal ze severu, z finských Helsinek! Fungují od roku 1995 a vydali pět studiových alb. Koncertně nejsou žádní nováčci - projeli velkou část světa a také se stali headlinery Paganfestu či Heidenfestu. Těšte se tedy na jejich show i tady a možná se dočkáte i nějakého coveru – například od Metallicy nebo Iron Maiden.

ensiferum

Therion

Švédští Therion jsou právem headlinery Made of Metal, protože jsou považováni za zakladatele symfonického metalu. Původně skupina, ve které je mozkem Christofer Johnsson, hrála death metal, ale přidávala orchestrální prvky a klasickou hudbu, což vyústilo v současný zvuk. Hudba samotná je inspirována okultismem, magií i tradicemi. Do Hodonína přivezou i jejich novou zpěvačku Sandru Laureano.

therion

MADE OF METAL
15. – 17. srpna 2014
Hodonín

mom plakat

Více informací: www.madeofmetal.czSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 


Literatura

Zařaďte do jídelníčku chilli a inspirujte se s Red Hot Chilli kuchařkou

red hot chilli kucharka 200Vydavatelství CPress ve společnosti Albatros Media vydalo útlou, ale moc pěknou kuchařku zaměřenou na pálivé pokrmy s názvem Red Hot Chilli kuchařka. Už obálka láká na to, že v ní najdete kultovní pokrmy, pestré sv...

Divadlo

BALETNÍ KARAFIÁTOVI BROUČCI V ÚSTÍ NAD LABEM

Broucci plakat 200Po 13 letech se v Severočeském divadle v Ústí nad Labem představili v premiéře 6.10 2013 v 15 hodin Karafiátovi Broučci. Pohádkový příběh o lásce, pochopení i naději napsal Jan Karafiát (1846-1929) v...

Film

Kdo získá nejvíce sošek Českého lva? Dozvíme se již tento víkend

Cesky Lev perexV sobotu 7. března od 20.00 v přímém přenosu České televize vyhlásí Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) po sedmadvacáté nositele výročních cen Český lev. Filmovým tvůrcům je na galavečeru v pražském Rudolfinu předá řada významn...