Sunday Music Jam: Nejlepší neděle v roce!

Sunday Music Jam: Nejlepší neděle v roce!

Email Tisk

200sundaymjJedna z posledních akcí pod širým nebem tohoto léta odstartovala v minulou neděli 8. září před polednem. Restaurant Pražan ve Stromovce podruhé pohostil jednodenní festival plný (nejen) skvělé muziky. Aneb devátý ročník této unikátní akce je za námi. Sunday Music Jam letos přilákal okolo 600 návštěvníků a odehrálo se dvanáct koncertů!

 

Specifický genius loci restaurantu Pražan poskytl perfektní útočiště kapelám i návštěvníkům. Prostorný venkovní plácek nabízel mnoho míst k posezení i k tanečkům, zřízen byl i dětský koutek a stánek s festivalovým občerstvením. V jednu odpoledne odstartovalo hudebně mlaďoučké duo Pervert Virgin sérii dvanácti půlhodinových koncertů. Nejspíše poslední hřejivou neděli si na podiu užili pop-rockoví Algorytmus, Povětroň se svým indie rockem, tanečněji ladění 4signs či pardubické trio The Partisan. Pozvání přijala i pražská partička MZH či hardcoroví Underside.

sundaymj1

Zahraničním headlinerem byl Vinnie James. Muzikant z britského Belfastu předvedl emotivní hudební show, střídal jazyky, žánry i výrazy. Rozezpíval publikum českou folkovou klasikou od Karla Kryla v jednotný sborový hlas, který se rozléhal po celé Stromovce. Svým půlhodinovým koncertem pohladil po duši, rozhoupal v kolenou i rozesmál. 

Tuzemskými headliners byli 1St Choice a Flattus. První zmíněná partička odehrála svůj koncert v čele se zpěvákem Michalem Skořepou. Ten si společné vystoupení s kapelou střihl sice po roce bez zkoušení, ale předvedl slušný pěvecký výkon a v kombinaci s čistým a kvalitním zvukem kapely se jednalo o skvělý zážitek! Po nich následující pražští Flattus naservírovali návštěvníkům skvělou show. Jejich poctivý český devadesátkový rock se silným hlasem zpěváka Jiřího Haška byl orámovaný originálním outfitem. Kluci v pruhovaných tričkách nešli nejen přeslechnout, ale ani přehlídnout.

Závěrečné koncerty pak patřily metalovým Attack The Hero a ostravské kapele Sweet Leopard.

Celý Sunday Music Jam ale není jen o hudbě. Akce je i charitativně zaměřená a letos se pořadatelé rozhodli podpořit útulek pro kočičky a pejsky v Bohnicích, který není dotován státem ani městem a funguje jen díky hodným lidem. Trojice fotografů Jan Dvořák, Marek Holoubek a Vesna Walden nafotili speciální kalendář, který se dal na festivalu zakoupit za 250 korun. Výtěžek z fotek se zvířátky, nástroji a dvanácti účinkujícími hudebníky celý poputoval právě do útulku. Navíc návštěvníci mohli přinést i praktickou pomoc, jako pamlsky, hračky či misky.

Kromě toho na festivalu byl i informační stánek organizace SADBA (Salesiánská asociace Dona Boska), která se zaměřuje na působení dobrovolníků (nejen) v rozvojových zemích, kteří jezdí pomáhat dětem. Mimo fotografií, informací a povídání organizace na Sunday Music Jam přivezla i dokumentární film. Ten se promítal po skončení koncertů. Od desáté večerní se tak návštěvníci mohli vcítit do prožitků dobrovolníků v Kongu.

sundaymj

Letošní Sunday Music Jam se zkrátka povedl. Akce s kvalitní muzikou, příjemnou atmosférou i s účelem pomoci potřebným byla kvalitním kulturním zážitkem. Ostatně si to myslí i jeden z pořadatelů: "Byla to nejlepší neděle v roce, mile mě překvapil profesionální přístup jak všech kapel, tak celého organizačního týmu, který pro nás pracoval na zcela dobrovolnické bázi. Jednotlivá vystoupení byla skvělá, u některých kapel se jednalo jednoznačně o nejlepší koncerty, jaké jsem od nich kdy viděl. Už teď se těším na příští, desátý ročník," řekl nám Jan Martinek, spolupořadatel celého projektu. Nezbývá než souhlasit!

Sunday Music Jam
8. 9. 2013/ Restaurant Pražan, park Stromovka
Hodnocení: 100 %

Zdroj foto: Marek Holoubek


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

Anketa


Partneři

Hledat

Z archivu...

Nové komentáře


Literatura

Nelítostný Joe Pike jako Ochránce nežádoucího svědka

Ochrance 200Bývalý policista, mariňák, žoldnéř s pestrou minulostí, prodejce střelných zbraní Joe Pike – to je hlavní hrdina románu Roberta Craise Ochránce. Zápletka zdá se být naprosto jednoduchá: na jedné straně jsou taj...

Divadlo

Českolipský divadelní podzim má ambice znovu vrátit této akci prestiž

ceskolipsky divadelni podzimLetošní, již 36. ročník festivalu Českolipský divadelní podzim má ambice znovu vrátit této akci prestiž, kterou měla před lety, kdy se do České Lípy sjížděly amatérské soubory z celých Čech i ...

Film

Seriál Terapie je výzvou pro tvůrce, herce i diváky

terapie serial magicboxDiváci, kteří rádi sdílejí osudy seriálových hrdinů, ale zároveň dávají přednost zápletkám s hlubším podtextem, nabízejícím poučení a inspiraci, jistě uvítali projekt HBO Česká republika, seriál s názvem TERAPIE