Sunday Music Jam: Nejlepší neděle v roce!

Sunday Music Jam: Nejlepší neděle v roce!

Email Tisk

200sundaymjJedna z posledních akcí pod širým nebem tohoto léta odstartovala v minulou neděli 8. září před polednem. Restaurant Pražan ve Stromovce podruhé pohostil jednodenní festival plný (nejen) skvělé muziky. Aneb devátý ročník této unikátní akce je za námi. Sunday Music Jam letos přilákal okolo 600 návštěvníků a odehrálo se dvanáct koncertů!

 

Specifický genius loci restaurantu Pražan poskytl perfektní útočiště kapelám i návštěvníkům. Prostorný venkovní plácek nabízel mnoho míst k posezení i k tanečkům, zřízen byl i dětský koutek a stánek s festivalovým občerstvením. V jednu odpoledne odstartovalo hudebně mlaďoučké duo Pervert Virgin sérii dvanácti půlhodinových koncertů. Nejspíše poslední hřejivou neděli si na podiu užili pop-rockoví Algorytmus, Povětroň se svým indie rockem, tanečněji ladění 4signs či pardubické trio The Partisan. Pozvání přijala i pražská partička MZH či hardcoroví Underside.

sundaymj1

Zahraničním headlinerem byl Vinnie James. Muzikant z britského Belfastu předvedl emotivní hudební show, střídal jazyky, žánry i výrazy. Rozezpíval publikum českou folkovou klasikou od Karla Kryla v jednotný sborový hlas, který se rozléhal po celé Stromovce. Svým půlhodinovým koncertem pohladil po duši, rozhoupal v kolenou i rozesmál. 

Tuzemskými headliners byli 1St Choice a Flattus. První zmíněná partička odehrála svůj koncert v čele se zpěvákem Michalem Skořepou. Ten si společné vystoupení s kapelou střihl sice po roce bez zkoušení, ale předvedl slušný pěvecký výkon a v kombinaci s čistým a kvalitním zvukem kapely se jednalo o skvělý zážitek! Po nich následující pražští Flattus naservírovali návštěvníkům skvělou show. Jejich poctivý český devadesátkový rock se silným hlasem zpěváka Jiřího Haška byl orámovaný originálním outfitem. Kluci v pruhovaných tričkách nešli nejen přeslechnout, ale ani přehlídnout.

Závěrečné koncerty pak patřily metalovým Attack The Hero a ostravské kapele Sweet Leopard.

Celý Sunday Music Jam ale není jen o hudbě. Akce je i charitativně zaměřená a letos se pořadatelé rozhodli podpořit útulek pro kočičky a pejsky v Bohnicích, který není dotován státem ani městem a funguje jen díky hodným lidem. Trojice fotografů Jan Dvořák, Marek Holoubek a Vesna Walden nafotili speciální kalendář, který se dal na festivalu zakoupit za 250 korun. Výtěžek z fotek se zvířátky, nástroji a dvanácti účinkujícími hudebníky celý poputoval právě do útulku. Navíc návštěvníci mohli přinést i praktickou pomoc, jako pamlsky, hračky či misky.

Kromě toho na festivalu byl i informační stánek organizace SADBA (Salesiánská asociace Dona Boska), která se zaměřuje na působení dobrovolníků (nejen) v rozvojových zemích, kteří jezdí pomáhat dětem. Mimo fotografií, informací a povídání organizace na Sunday Music Jam přivezla i dokumentární film. Ten se promítal po skončení koncertů. Od desáté večerní se tak návštěvníci mohli vcítit do prožitků dobrovolníků v Kongu.

sundaymj

Letošní Sunday Music Jam se zkrátka povedl. Akce s kvalitní muzikou, příjemnou atmosférou i s účelem pomoci potřebným byla kvalitním kulturním zážitkem. Ostatně si to myslí i jeden z pořadatelů: "Byla to nejlepší neděle v roce, mile mě překvapil profesionální přístup jak všech kapel, tak celého organizačního týmu, který pro nás pracoval na zcela dobrovolnické bázi. Jednotlivá vystoupení byla skvělá, u některých kapel se jednalo jednoznačně o nejlepší koncerty, jaké jsem od nich kdy viděl. Už teď se těším na příští, desátý ročník," řekl nám Jan Martinek, spolupořadatel celého projektu. Nezbývá než souhlasit!

Sunday Music Jam
8. 9. 2013/ Restaurant Pražan, park Stromovka
Hodnocení: 100 %

Zdroj foto: Marek Holoubek


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

KATEŘINA HAJŇUKOVÁ


redaktorka a editorka

    Narodila se koncem března 2000, je tedy znamení berana a jak říká, zcela odpovídá její tvrdohlavosti. Pochází z Karlových Varů, které moc ráda a v současnosti je studentkou čtyřletého gymnázia.

    S K21 spolupracuje od začátku července a říká, že je za to neskutečně ráda. "Editace mi otevřela nový svět, který pro mně mnoho znamená a dává mi mnoho možností."

    Mezi koníčky Kačka řadí poslouchání hudby, čtení, psaní různých příběhů, hraní na keyboard, jízdu na skateboardu a trávení času se svými přáteli. "Dalo by se říct, že mým velkým koníčkem je barvení vlasů. D§vod? Už čtyři roky si barvím své hnědé vlasy částečně na modro a nikdy bych svoje modro-hnědé vlasy nevyměnila."

    Mimo studia a editace se věnuje svému blogu. Blogerkou je už asi sedm let, při čemž svůj dosavadní blog má čtyři roky. Ve škole ji nejvíc baví psychologie, český jazyk a angličtina.

    "Ze všeho nejdůležitější je pro mě moje rodina, která mě vždy drží nad vodou. Motta a citáty jsou moje doména. Už jako malá jsem si sepisovala a opisovala motta z internetu nebo ráda prohledávala mamčiny sešity s citáty. Můj nejoblíbenější pochází od zpěváka Andyho Biersacka, který má skupinu Black Veil Brides, kterou miluji: "Každý na světě má sny. Drž je blízko svého srdce a nikdy nepouštěj..."

Toulavka

Anketa


Chat s osobností

Banner

Partneři

Hledat

Mimísek 28

Nové komentáře

Facebook

Twitter


Literatura

Kam na dovolenou? Přece na sever Francie, do Bretaně a Normandie

bretan 200S rozhodováním, který kraj světa při své dovolené navštívit, vám pomůže nový turistický průvodce Bretaň a Normandie od nakladatelství Jota a to již ve třetím upraveném vydání s nejaktuálnějšími informacemi a tipy pro prvotřídní zážitek.

...

Divadlo

Kdo lehce nabude, lehce také pozbude

kdo 200Kdo z nás by nechtěl přijít k velkému jmění, aniž by musel vynaložit příliš velké úsilí pro jeho získání či vydělání. Avšak takový štědrý movitý i nemovitý dar se může velmi rychle proměnit v dar danajský. Své o tom ví i hlavní protagonistka inscenace

Film

Dnes začíná 11. Festival krátkých filmů Praha plný pohybu, sexu, kung – fu nebo světů budoucnosti

prague short film festival 200Kung - fu, trable světa budoucnosti, filmy, jejichž řečí je tanec, Mezinárodní soutěž obsahující i film z exotického Bhútánu nebo pestrý doprovodný program. Takový bude jedenáctý ročník Festivalu krátkých film...