Den hudby ve vile Tugendhat II

Den hudby ve vile Tugendhat II

Email Tisk

den hudby ve vile tugendhat 200První ročník koncertů ve Vile Tugendhat, jehož premiéra proběhla na Mezinárodní den hudby v roce 2012, se u publika setkal s nebývalým úspěchem. Z toho důvodu si Vás dovolujeme pozvat na premiéru nového programu s podnázvem Francouzské inspirace, který se uskuteční v pátek 21. června 2013 v 19:30 a 21:30 hodin v obývacím pokoji Vily.


„Kombinace avantgardního prostoru a objevné hudby znamená výjimečný zážitek nejen pro posluchače, ale i pro muzikanty,“ nechává se slyšet Pavel Šnajdr, dirigent a umělecký ve-doucí souboru Brno Contemporary Orchestra. Prozrazuje, že chystaný program se věnuje auto-rům inspirovaným Francií, kteří však pochází odjinud. Návštěvníci se mohou těšit například na zřídka hraný mechanický balet Podivuhodný let od Bohuslava Martinů nebo na proslulou Poctu Honeggerovi od Yuri Kasparova, dosud žijícího skladatele arménského původu. Pravděpodobně poprvé v České republice bude zahráno melodrama Hérodiade od Paula Hindemitha, jednoho z nejvýznamnějších německých skladatelů 1. poloviny 20. století, napsaného na texty stejno-jmené básně Stéphana Mallarmé.

den hudby ve vile tugendhat 2012 01

Soubor Brno Contemporary Orchestra tímto večerem zakončí svou druhou koncertní se-zónu. Za poměrně krátkou dobu svého působení byl pozván na čtyři mezinárodní hudební fes-tivaly, odehrál živě soundtrack ke kultovnímu hororu Nosferatu, zahrál první koncert v Divadle na Orlí a v poslední době například sklidil obrovský úspěch s Tehillim Steva Reicha a prostoro-vou kompozicí Ondřeje Štochla v Červeném kostele v rámci Velikonočního festivalu.

„Koncerty ve Vile Tugendhat mají hned několik specifik. Výjimečný prostor třeba omezuje kapacitu obecenstva na 50 míst, což je pro posluchače exkluzivní číslo. Díky tomu nehrajeme program pouze jednou, ale jde o cyklus koncertů. To znamená, že na Mezinárodní den hudby 21. června uvedeme premiéru programu a ten poté několikrát reprízujeme v průběhu následu-jící sezóny,“ vysvětluje Jonáš Harman, intendant orchestru. V sezóně 2012/2013 proběhlo celkem šest repríz programu ze skladeb Antona Weberna, Edgara Varèse či Francise Poulenca, které byly napsány v období vzniku Vily. Druhý ročník bude sestávat z celkem pěti koncertů.

den hudby ve vile tugendhat 2012 02

Vila Tugendhat / Černopolní 45 / Brno
21. 6. 2013 / 19:30 a 21:30
Brno Contemporary Orchestra / Pavel Šnajdr (dir.)
P. Hindemith / Hérodiade
B. Martinů / Le Raid Merveilleux
Y. Kasparov / Hommage à Honegger

Vstupenky v distribuci Vily Tugendhat, www.tugendhat.eu.
Bližší informace o orchestru na www.bcorchestra.cz.Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

Ondřej Ruml – zpěvák a muzikálový herec

ruml 200Herec Ondřej Ruml se z finalisty X-factoru dostal na dosky Divadla Kalich. O jeho současném působení v divadle i o zkušenostech ze soutěže se dozvíte v následujícím rozhovoru.

...

Hledat

Chaty s osobností

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (25)


Literatura

Stařec, který se rozhodl změnit běh dějin

tajna kniha 200Letošní rok díky sedmdesátému výročí ukončení druhé světové války zásobuje knižní trh knihami vzpomínek, autobiografiemi, historickou literaturou faktu, ale ani prozaici nejsou pozadu. Dnes vám představíme prvotinu Tajná kniha francouzskéh...

Divadlo

Republiko má středisková aneb lukrativní nejistota

Republiko SemTamFor perexVidím město veliké, ve kterém ZEMANU Žižkovi kalich vínem přetéká. A co na to jeho mluvčí Jan Hus? Co chystá slovenský lobista Bocian ve svém hnízdě? Nejdůležitější postavy české historie jsou zpět, aby nás varovaly, ...

Film

Mlýn a kříž aneb Co lze vyčíst z jednoho obrazu

altRozměrné plátno Nesení kříže od nizozemského malíře Pietera Brueghela (má úctyhodný rozměr 124x170 cm a vystavuje je vídeňské Kunsthistorisches Museum) pochází z roku 1564 a zachycuje v renesančních kulis...