Sobotní koncerty Pražské komorní filharmonie zatančí dětem všemi barvami

Sobotní koncerty Pražské komorní filharmonie zatančí dětem všemi barvami

Email Tisk

PKF Koncerty pro deti 200Poslední koncerty sezony dětského cyklu Pražské komorní filharmonie se v sobotu zaměří na další z uměleckých směrů, jenž pronikl i do hudební sféry. Tak jako byli umělci zaměřeni na působení okolního světa během jediného okamžiku, zapůsobí i na dětské dojmy směr, který se zrodil na přelomu 19. a 20. století – impresionismus. Jeho podstatou je totiž nálada či dojem a poprvé se projevil ve výtvarném umění. Malí návštěvníci uslyší nejen tvorbu vybraných autorů období impresionismu, kteří komponovali orchestrální hudbu, ale rovněž se dozvědí, že i výtvarné umění má mnoho společného s hudbou. Náplň sobotních koncertů děti přesvědčí, že podobně jako impresionistické obrazy může i hudba tančit všemi barvami a pomocí nástrojů malovat náladu.

Na program s názvem Barevný impresionismus mohou zavítat děti v doprovodu rodičů tuto sobotu 8. června od 10 nebo 12 hodin do Dvořákovy síně Rudolfina v Praze. Kromě hráčů jednoho z nejprestižnějších orchestrů u nás, Pražské komorní filharmonie, se na ně těší rovněž oblíbení průvodci dětských koncertů – marťánek Martin, Heda a Kája v podání herců z Divadla D21, kteří se vždy neúnavně starají o zábavnou notu koncertů. Jako speciální hosté přijali pozvání tanečnice Veronika Kaciánová a hudební pedagog, zpěvák, skladatel a publicista Pavel Jurkovič. Orchestr PKF vystoupí pod vedením dirigenta Pavla Šnajdra.

Poslední volné vstupenky v kategoriích pro děti i dospělé je možné zakoupit v kanceláři Pražské komorní filharmonie, Husova 7, Praha 1 nebo hodinu před koncertem v pokladně Rudolfina. Rezervace jsou možné telefonicky na čísle 224 267 644, e-mailem na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript nebo prostřednictvím webových stránek www.pkf.cz.

PKF Koncerty pro deti 2

 

Ve Dvořákově síni Rudolfina v sobotu zazní z nástrojů hráčů PKF ladné melodie věhlasných francouzských skladatelů Clauda Debussyho a Maurice Ravela, které doplní neméně slavný autor ruského původu, Igor Fjodorovič Stravinskij. Mezi interpretovanými díly nebude chybět například Ravelova Kouzelná zahrada, Debussyho Loďka či Preludium k Faunovu odpoledni nebo Stravinského Tanec Ptáka Ohniváka. Hudební program ozvláštní koncertní mistr Jan Fišer, který zahraje houslové sólo v Ravelově skladbě Tzigane.

PROGRAM:

MAURICE RAVEL (1875–1937)
Kouzelná zahrada

CLAUDE DEBUSSY (1862–1918)
Loďka, 1. část

CLAUDE DEBUSSY
Dance Profane

CLAUDE DEBUSSY
Preludium k Faunovu odpoledni

MAURICE RAVEL
Má matka husa, část: Šeredka, císařovna pagod

MAURICE RAVEL
Introdukce a allegro pro harfu a smyčce

MAURICE RAVEL
Tzigane

IGOR FJODOROVIČ STRAVINSKIJ (1882–1971)
Tanec Ptáka Ohniváka (Introdukce č. 6)

MAURICE RAVEL
Náhrobek Couperinův – Rigaudon

PKF Koncerty pro deti 1

ÚČINKUJÍ:
ČLENOVÉ DIVADLA D21
MARIE HODINÁŘOVÁ, SAMUEL NEDUHA, PETR POCHOP

VERONIKA KACIÁNOVÁ – tanečnice
host PAVEL JURKOVIČ

PRAŽSKÁ KOMORNÍ FILHARMONIE
PAVEL ŠNAJDR – dirigent
JAN FIŠER – housle

VLADIMÍR JOPEK – scénář a režie
MAGDALENA HŮLOVÁ – kostýmy

________________________________________Nejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

Jan Vlasák: „Mít k posluchači blízko“

Maigret a jeho mrtvy 200Přečtěte si rozhovor s hercem Janem Vlasákem, vypravěčem audioknihy Maigret a jeho mrtvý od vydavatelství OneHotBoook. Jan Vlasák vystudoval brněnskou JAMU a následně se stal členem souboru divadla v Uherském Hradišti....

Hledat

Chaty s osobností

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (17)


Literatura

Academia sbírá paměť 20. století

aca 200Nakladatelství Academia vydává knihy ve více než dvaceti různých edicích. Když nedávno facebookem projela vlna „bookchallenge“, ve kterých vyzvaní měli sepsat deset knih, které je něčím zasáhly, nemohla jsem nezmínit knihy z e...

Divadlo

Malované na skle: Jánošík po brněnsku

malovane na skle divadlo radostJuraj Jánošík je pro někoho národním hrdinou, který bohatým bral a chudým dával, někdo ho považuje pouze za zbojníka, který loupil, aby se sám obohatil. V brněnském divadle Radost můžete zhlédnout h...

Film

Akce 3Kino zpřístupnila zejména nové polské filmy

3kino 200Na počátku listopadu 2016 se v Praze pořádal již třetí ročník přehlídky 3Kino, zaměřené na český, slovenský, maďarský a zejména polský film, zastoupený nejhojněji. Proto se tento text bude také vztahovat k filmové tvorbě našich severních sousedů.

...