Bára Basiková představí novou píseň z pera Václava Postráneckého!
Banner

Bára Basiková představí novou píseň z pera Václava Postráneckého!

Bára BasikováZpěvačka Bára Basiková, která v současné době nemá nouzi o nabídky, kývla na nabídku pořadatelů halloweenské noci v Malostranské Besedě a vystoupí v jedinečném spojení s akordeonistou a skladatelem Karlem Maříkem se zcela novinkovou písní Láska kurevská.

 

Pro helloweenskou party se tak rýsuje zajímavá kompozice písně, jejíž text vzešel z hlavy Václava Postráneckého a Mařík ji zhudebnil. Sám Mařík považuje tuto skladbu za hudební milník své skladatelské tvorby. „Píseň Láska kurevská tu již v minulosti byla, ale nedostalo se jí láskyplné péči, kterou si tato skladba naprosto zaslouží. Jsem plně nadšený, že do této věci mohu jít společně s Bárou Basikovou, která skladbě dodá potřebnou vážnost a nadhled,“ prozrazuje Karel Mařík.
Sama Bára Basiková neskrývá nadšení nad novinkou v jejím repertoáru. „Ačkoliv to není moje typická poloha, tak mi tento styl mi velmi sedí a má něco do sebe. S Karlem máme bohaté zkušenosti tak proč ne,“ říká Basiková.

Bára Basiková

„Nápad vzešel přímo z hlavy pana Maříka. Báře Basikové produkoval několik desek, a mají spolu velmi dobré vztahy, z čehož vyplývá i tato jedinečná kompozice nezaměnitelného hlasu Basikové s klasickým hudebním nástrojem akordeonem,“ říká Stanislav Nový z pořadatelské agentury.
Karel Mařík má mnohaleté zkušenosti v hudební sféře. Produkoval alba několika umělcům zvučných jmen jako Petr Kolář, Bára Basiková, Daniel Landa a další. Jako jediný se z České republiky dopracoval až na páté místo mistrovství světa ve hře na akordeon a v současné době spolupracuje s umělci ze zahraniční s Danem McCaffertym či Matem Sinnerem.

Karel Mařík

Show Helloween, kterou ve spolupráci s hudebním a divadelním klubem Malostranská Beseda připravují tvůrci vizuálních efektů a filmových masek FXCreator nemá v České republice obdoby. Malostranská Beseda se tak pouští do úplně jiného prostředí zatím pořádaných akcí. Rusko-rumunský soubor přiváží do Čech jedinečné masky, které se objevili na filmovém plátně Hollywoodských kin. Diváci se tak mohou těšit na neopakovatelnou produkci zhruba 2,5 hodinovou show, která splňuje požadavky náročného diváka. Namátkově vybíráme například Krvavý strip Robbieho Williamse, Operní pěvkyně Laguna z filmu Páty element nebo sestry Sandersonovy z Disneyho filmu Hocus pocus.

Bára Basiková

Návštěvníci této párty mohou dorazit v maskách a pro ty co si nebudou jistí co si vzít na sebe, bude přímo na místě připraven stan Fundus Barrandovských ateliérů, který nabídne to nejlepší a tematicky nejvhodnější této oslavy z mrtvých vstání.
„Nenutíme lidi se navléknout do masek. Naším přáním je aby se vichni odvázali a nebáli se ukázat co v nich je a alespoň na jednu noc ze sebe udělali někoho jiného,“ líčí Nový.

Bára Basiková a Karel Mařík

27.10.2012 od 20h Malostranská Beseda
Vstupné 180/130 (studenti)  předprodej na Ticketstream
www.facebook.com/helloweenparty

Partneři akce:
helloween malostranska besedahelloween malostranska besedahelloween malostranska besedaSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

Ivo T. Budil: Nejsem si jist, zda evropské hodnoty obstojí

TBudil200Profesor Ivo T. Budil patří mezi nejznámější české antropology. Založil a několik let vedl Filozofickou fakultu Západočeské univerzity v Plzni. V současnosti působí na Katedře mezinárodních vztahů a evropských studií Metropolitní univerzity Praha. Je ...

Hledat

Chaty s osobností

Z archivu...


Literatura

Komu se dá v dnešní době věřit?

komu se da verit 200V nakladatelství Host vyšla nedávno další populárně naučná kniha, tentokrát s názvem Komu se dá věřit a podtitulem Jak nás technologie sblížily a proč by nás mohly zase rozeštvat. Autorka Rachel Botsmanová v ní předkládá velmi z...

Divadlo

Komedie s Drábkem

drabek perexPřiznám se, že jsem si své dojmy z premiéry hry Jedenácté přikázání aneb Mucholapka nechala pořádně uležet. Ne snad, že bych byla tak líná anebo vytížená, ale ona je to s tím režisérem Drábkem prostě těžká práce. Je totiž jiný a ...

Film

Muzikál Čarovný les představuje hvězdný herecký tým

carov 200Před dvanácti lety se po fenomenálním úspěchu filmové adaptace muzikálu Chicago společně sešli režisér Rob Marshall a Steven Sondheim a Marshall projevil zájem o režírování filmové verze některého z nejúspěšnějších muzikálů tohoto sl...