Bára Basiková představí novou píseň z pera Václava Postráneckého!

Bára Basiková představí novou píseň z pera Václava Postráneckého!

Email Tisk

Bára BasikováZpěvačka Bára Basiková, která v současné době nemá nouzi o nabídky, kývla na nabídku pořadatelů halloweenské noci v Malostranské Besedě a vystoupí v jedinečném spojení s akordeonistou a skladatelem Karlem Maříkem se zcela novinkovou písní Láska kurevská.

 

Pro helloweenskou party se tak rýsuje zajímavá kompozice písně, jejíž text vzešel z hlavy Václava Postráneckého a Mařík ji zhudebnil. Sám Mařík považuje tuto skladbu za hudební milník své skladatelské tvorby. „Píseň Láska kurevská tu již v minulosti byla, ale nedostalo se jí láskyplné péči, kterou si tato skladba naprosto zaslouží. Jsem plně nadšený, že do této věci mohu jít společně s Bárou Basikovou, která skladbě dodá potřebnou vážnost a nadhled,“ prozrazuje Karel Mařík.
Sama Bára Basiková neskrývá nadšení nad novinkou v jejím repertoáru. „Ačkoliv to není moje typická poloha, tak mi tento styl mi velmi sedí a má něco do sebe. S Karlem máme bohaté zkušenosti tak proč ne,“ říká Basiková.

Bára Basiková

„Nápad vzešel přímo z hlavy pana Maříka. Báře Basikové produkoval několik desek, a mají spolu velmi dobré vztahy, z čehož vyplývá i tato jedinečná kompozice nezaměnitelného hlasu Basikové s klasickým hudebním nástrojem akordeonem,“ říká Stanislav Nový z pořadatelské agentury.
Karel Mařík má mnohaleté zkušenosti v hudební sféře. Produkoval alba několika umělcům zvučných jmen jako Petr Kolář, Bára Basiková, Daniel Landa a další. Jako jediný se z České republiky dopracoval až na páté místo mistrovství světa ve hře na akordeon a v současné době spolupracuje s umělci ze zahraniční s Danem McCaffertym či Matem Sinnerem.

Karel Mařík

Show Helloween, kterou ve spolupráci s hudebním a divadelním klubem Malostranská Beseda připravují tvůrci vizuálních efektů a filmových masek FXCreator nemá v České republice obdoby. Malostranská Beseda se tak pouští do úplně jiného prostředí zatím pořádaných akcí. Rusko-rumunský soubor přiváží do Čech jedinečné masky, které se objevili na filmovém plátně Hollywoodských kin. Diváci se tak mohou těšit na neopakovatelnou produkci zhruba 2,5 hodinovou show, která splňuje požadavky náročného diváka. Namátkově vybíráme například Krvavý strip Robbieho Williamse, Operní pěvkyně Laguna z filmu Páty element nebo sestry Sandersonovy z Disneyho filmu Hocus pocus.

Bára Basiková

Návštěvníci této párty mohou dorazit v maskách a pro ty co si nebudou jistí co si vzít na sebe, bude přímo na místě připraven stan Fundus Barrandovských ateliérů, který nabídne to nejlepší a tematicky nejvhodnější této oslavy z mrtvých vstání.
„Nenutíme lidi se navléknout do masek. Naším přáním je aby se vichni odvázali a nebáli se ukázat co v nich je a alespoň na jednu noc ze sebe udělali někoho jiného,“ líčí Nový.

Bára Basiková a Karel Mařík

27.10.2012 od 20h Malostranská Beseda
Vstupné 180/130 (studenti)  předprodej na Ticketstream
www.facebook.com/helloweenparty

Partneři akce:
helloween malostranska besedahelloween malostranska besedahelloween malostranska besedaSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 
Banner

Rozhovor

Vlastislav Toman: Jsme v Česku schopni natočit film podle komiksu?

Kruan perexNovinář a spisovatel pan Vlastislav Toman je autorem dobrodružných, sci-fi a fantasy příběhů. V letech 1959 – 1992 byl šéfredaktorem časopisu ABC mladých techniků a přírodovědců. Kromě kultovního českého komiksu o Malém bohovi a Kruanovi napsal pře...

Hledat

Chaty s osobností


Literatura

Atomka opět přináší velmi zajímavé téma

atomka 200V nakladatelství XYZ ve společnosti Albatros Media vydali v říjnu knihu Atomka s dalším případem komisaře Francka Sharka a Lucie Henebelleové. Pusťte se do něj i vy!

 

...

Divadlo

Momentum Miřenky Čechové ve fotografiích Vojtěcha Brtnického na piazzettě Národního divadla

momentum perexNa náměstí Václava Havla (piazzetta Národního divadla) bude od 1. do 28. února probíhat výstava fotografií Vojtěcha Brtnického zachycující 30 hodinovou performance Miřenky Čechové a Sabine Seume Momentum, která se zde u...

Film

Severská filmová zima potěší fanoušky metalu

heavy200Není to tak dávno, co jsme vás zvali na Severský filmový podzim a už za pár dní na vás čeká zimní nálož toho aktuálně nejlepšího ze severské kinematografie. 14. února v Praze bude festival zahajovat bláznivým finským filmem o více méně úspěšné metalové...