Dámy a pánové, je libo hity Queen ve swingové podobě?
Banner

Dámy a pánové, je libo hity Queen ve swingové podobě?

Email Tisk

pirate swing band hity queenKapele s českými kořeny se podařilo něco v našich končinách dosud nevídaného. Hudebnímu projektu Pirate Swing Band Jiřího Ševčíka z Pardubic se splnil sen, na který musí být právem hrdý. Po dlouhém vyjednávání s managementem kapely Queen, jim byla udělena licence na ucelený albový projekt kompletně přearanžovaných písní této slavné čtveřice.

 

Čeští muzikanti se tak hrdě postavili vedle londýnské Královské filharmonie, která dosud jako jediná na přearanžované písně vlastní licenci. Pirate Swing Band loni zvítězil v tendru na „Leeading musical act“ v rámci speciální party k 40. letům Queen a nedožitým 65. narozeninám Freddieho Mercuryhove švýcarském Montreux, kde legendární skupina nahrávala svá alba a kde Mercury žil.

Jejich vystoupení před několika tisíci lidí z celého světa sklidilo mimořádný ohlas. „Ohlas byl tak obrovský, že si lidé z kanceláře skupiny Queen okamžitě vyžádali live záznam koncertu a nabídli nám, že když tento swing/Queen repertoár natočíme na studiové CD, postarají se o jeho distribuci v zahraničí a projekt podpoří,“ prozradil portálu Kultura21.cz frontman kapely Jiří Ševčík.

pirate swing band

Slovy chvály nešetřil ani legendární Brian May, který na adresu Jiřího Ševčíka vzkázal toto. „Ševčík je něco mezi Frankem Sinatrou, Michaelem Bublé ve spojitosti s Queen. Myšlenka swingové podoby je naprosto úžasná.“

Pochvalně se na adresu hudebníků z Pardubic vyjádřila i Freddieho sestra, Kashmira Cooke. „Ihned v Montreux  jsme dostali nabídky na účinkování ve čtyřech zemích, reportáže o nás odvysílaly téměř všechny tuzemské televize a speciální reportáž dokonce natočila i americká CNN International,“ líčí Jiří Ševčík.

pirate swing band brian may

Už v září se uskuteční v Pardubicích oficiální křest nového CD We Will Swing You a pokřtít ho přislíbili Karel Gott a Felix Slováček. Současně se na křestu nového CD odehraje i kinopremiéra časosběrného dokumentárního filmu o kapele od režiséra Jiřího Flídra. Podle prozatímních informací se objeví také zástupci samotných Queen. Část nákladu si vyžádala do Británie právě kancelář Queen a zájem projevily i další zahraniční subjekty.

pirate swing band karel gott

Audio záznam celého koncertu z Montreux najdete na odkazu http://soundcloud.com/jiri-sevcik-1/sets/jiri-sevcik-pirate-swing-band/

"We Will Swing You!"
Interpret: Jiří Ševčík + PIRATE SWING Band                                  
Vydavatel: ART STORM CZ s.r.o. ,
na základě exkluzivní licence od EMI Music Publishing Ltd. / Queen Music Ltd.
Termín vydání: Září 2012
 
Tracklist:
 
I Was Born To Love You
Livin‘ On My Own
Dreamer's Ball
I Want To Break Free
You Don’t Fool Me
I’m Going Slightly Mad
Bohemian Rhapsody
Radio Ga-Ga
We Will Rock You
Friends Will Be Friends
We Are The Champions

Ukázky z alba zde: http://soundcloud.com/jiri-sevcik-1/sets/jiri-sevcik-pirate-swing/
Více info zde: jirisevcik.com

pirate swing band hity queen

Zdroj foto: jirisevcik.comSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

Anketa


Partneři

Hledat

Z archivu...

Nové komentáře


Literatura

SVĚŽÍ MADAME CHIC

MadameChic perexPoodhalit život Francouzek, jejich neopakovatelné chování, kterým působí navenek, se snaží mnoho lidí. Co způsobuje jejich sebevědomé a vyrovnané chování, proč jejich oblečení má vždy „šmrnc“ a nosí se jako královny, proč jsou trochu zá...

Divadlo

Divadlo Bolka Polívky baví

Divadlo B Polivky  perexJedním z nepřehlédnutelných pojmů v kultuře České republiky je herec, mim, dramatický autor a divadelní principál Boleslav Polívka. Už léta množstvím nápadů udivuje a baví.

...

Film

Dvojice „šikulů“ Pat a Mat se vrací na scénu, a to rovnou v celovečerním filmu pro celou rodinu!

pat200Známí nešikové v roce 2016 slaví 40 let od svého vzniku, a byť se na stříbrném plátně ještě nepředvedli, pro kutily jejich kalibru to přeci nemůže být problém. Obzvlášť, když mají na půdě krabice plné filmů a pod schody promítačku, na které fanouškům své p...