All You Need Is Love v podání Mira Žbirky a Jona Andersona zazněla v olympijském Londýně

All You Need Is Love v podání Mira Žbirky a Jona Andersona zazněla v olympijském Londýně

Email Tisk

miro zbirkaNejen skladba All You Need Is Love v podání Mira Žbirky a Jona Andersona zazněla ve středu 8.8 v olympijském Londýně.

 

 

 

 

Před pár dny – ve středu 8. srpna – odehrál Miro Žbirka společný koncert s legendárním Jonem Andresonem (skupina Yes) v prestižním londýnském divadle Sadler's Wells Theatre na Rosebery Avenue, který se konal u příležitosti konání olympijských her v Londýně. Doprovázel je osvědčený symfonický orchestr Cappella Istropolitana pod vedením Adriána Kokoše. Stejný orchestr bude doprovázet Mira Žbirku i při jeho narozeninovém koncertě v pražské O2 areně  8. listopadu nazvaný Miro Žbirka, Happy Birthday.

miro zbirka jon anderson

Pro Mira Žbirku byl londýnský koncert velkým zážitkem a vyvrcholením týdenních intenzivních zkoušek, které měli všichni společně v Bratislavě. Jak sám s nadsázkou řekl slovenské tiskové agentuře:„Toto je jediná příležitost, jak se mohu zúčastnit olympiády a reprezentovat. Nikdy mne nenapadlo, že budu mít takovouto příležitost. Samozřejmě, že stejně jako jiní diváci, ji prožívám s našimi sportovci. Je skvělé být v něčem nejlepší a dostat olympijskou medaili, reprezentovat. To se mi už nestane, ale tímto koncertem reprezentujeme a jsem tomu velmi rád.“

Během koncertu zazněla i společně skladba All You Need Is Love od skupiny Beatles, ale také klasické Mirovy hity Balada o poľných vtákoch, Jesenná láska, Len s ňou, Atlantída, Mám rád, Čo bolí, to prebolí a další. Jon přidal známé písně z jeho vlastní pěvecké dráhy Starship Trooper, Race To The End, Music Is The God Of Love či Change We Must.

miro zbirka jon anderson

Miro Žbirka však nebude dlouho zahálet. V říjnu mu vyjde exkluzivní komplet všech jeho desek, které kdy vydal, spolu s bonusovým DVD, a na 8. listopadu je připraven již zmiňovaný velký narozeninový koncert v pražské O2 areně  nazvaný Miro Žbirka, Happy Birthday. Vstupenky se pro velký zájem fanoušků – koncert je totiž jediný a exkluzivní – prodávají už nyní na terminálech SAZKA a na www.sazkaticket.cz.

Pro aktualizované informace sledujte webové stránky www.zbirka.cz a facebook Mira Žbirky http://www.facebook.com/MiroZbirka.

miro zbirka jon anderson

Zdroj foto: archiv Mira ŽbirkySouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

Seriál k měsíci čtenářů: Knihovny pro K21, Karlovy Vary

brezen-mesic-ctenaru 200Regály plné knih, u počítače dáma či pán, který obřadně přebírá vracené knížky a zapisuje nově vypůjčené. Místnost specificky vonící – tak voní jenom tištěné publikace, stojící jako vojáci v řadách. V sále tichý šum, jak...

Hledat

Chaty s osobností

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (28)


Literatura

Vánoční dárek s vůní nostalgie

detska leporela200Tak jako mají svůj osud lidé, mají ho i knihy. A jeden zajímavý přineslo letos v létě nakladatelství Albatros, které tím také napravuje více jak půlstoletí starou křivdu a přináší na trh legendární Lukešova leporela. Zároveň s čes...

Divadlo

Studio Hrdinů hostí minipřehlídku brněnského HaDivadla

HaDI perexV dubnu přiveze HaDivadlo do Studia Hrdinů tři tituly aktuálního repertoáru. Eyolf, Náměsíčníci (imitace a tušení) a Strýček Váňa jsou představení, která spojuje osoba režiséra Ivana Buraje, uměleckého šéfa této scény. Minipře...

Film

Neužil a Trojan se ponoří do Světa pod Hlavou

svet pod hlavou 200Václav Neužil a Ivan Trojan se ponoří do Světa pod Hlavou. Začalo natáčení nového seriálu podle scénáře Ondřeje Štindla v režii Marka Najbrta a Radima Špačka.

...