Zemřela Whitney Houston
Banner

Zemřela Whitney Houston

Email Tisk
ImageAmerická zpěvačka a herečka zemřela včera v odpoledních hodinách v Los Angeles. Zde byla ubytovaná v hotelu Beverly Hilton jako host. V ranních hodinách onoho dne ještě byla viděna, jak opouští před-večírek k slavnostnímu předávání cen Grammy. Organizátoři Grammy ihned zareagovali na tragickou smrt  a slavnostní večer předávání cen Grammy by měl uctít její památku.

Hudební manažer Whitney Houston řekl, že v posledních dnech vypadala zdravě a krásně. Prý se jen snažila skrývat před paparazzi a reportéry, chtěla mít klid. Tělo zpěvačky bylo nalezeno, jejím osobním strážcem v pokoji Beverly Hilton. Měla pouhých 48 let. Příčina smrti je zatím neznámá.


Whitney Houston byla jednou z nejoslavovanějších zpěvaček všech dob. Její hity I Will Always Love You nebo Saving All My Love For You se staly dlouhodobými hity. Právě zmíněná skladba I Will Always Love You je nejprodávanější písní všech dob.


Bohatá kariéra Whitney Houston


W. Houstoun zpívala již od pěti let gospely, matce a to díky své matce Cissy Houston – gospelové zpěvačce. V mládí doprovázela svým hlasem matku i umělce jako Chaka Khan nebo Lou Rawls. V devatenácti letech dostala nabídku od Cliva Davidse, podepsala s ním smlouvu a otevřela si brány do velkého hudebního světa. První album vydané 1985 se okamžitě stalo nejprodávanějším, a některé skladby byly oceněny Grammy.

Léta největšího úspěchu a slávy tedy sklízela v 80. a v 90. letech. Na špičku hudebního průmyslu se vyšvihla neuvěřitelně rychle a nezůstala jen u něj. Její hlas a talent přilákal i Hollywood. Zahrála si ve filmu The Bodyguard. Na jednu stranu jí film přinesl největší hit kariéry I Will Always Love You, na druhou stranu se o ní začalo proslýchat, že je nedochvilná a není schopná spolupráce.

 

Image


Na velkou scénu se vrátila až v roce 1995. V tu dobu si však začala pohrávat s marihuanou a s jinými drogami. Chování zpěvačky se stávalo čím dál více nevyrovnané. Za nedlouho se provdala za Bobbyho Browna, se kterým měla dceru. Manželství zpěvákům nevydrželo, a v roce 2007 se pár rozvedl.

Celkem 11 songů se stalo jedničkou amerických hitparád. Za desetiletí a půl prodala 170 milionů desek.  Získala 6 cen Grammy, z toho tři za nejlepší popový vokál v ženské kategorii. Osobní strážce, stejnojmenné album jako film, patří k deseti nejprodávanějším albům všech dob. Whitney Houston měla neuvěřitelný talent a uměla ho využít.

Její smrt přinesla hudebnímu průmyslu nečekanou ztrátu a obrovský zármutek. V poslední době měla Houston problémy s hlasem. Nebyla schopna vyzpívat vysoké tóniny, které pro ni byly typické. Příčinou byly drogy, které užívala.

 

ImageZdroje foto:
wikipedie.cz

 
PřihlášeníAktuality

  • STRUNY PODZIMU

    23. ROČNÍK FESTIVALU — Mezinárodní hudební festival Struny podzimu už potřiadvacáté přinese typicky osobitý výběr kvalitní hudby. Letošní...

Devadesátky


Rozhovor

Jiří Syrovátka: „Stačí něco vyšpulit – a je to hned!“

syrovatka perexSpisovatel Jiří Syrovátka (*1959), představitel vedlejších a spodních literárních proudů je zpátky na scéně. Po několikaleté pauze o sobě dává vědět černou groteskou Hypochondr z periferie. Kniha plná seb...

Hledat

Chaty s osobností


Literatura

Přichází čas pro spravedlnost. Pro Zúčtování

Zúčtování, perexTemné období amerického jihu dvacátého století. Čas krátce po druhé světové válce. Zdánlivý poklid maloměsta naruší zločin. Ruce vraha jsou rukama válečného hrdiny, váženého a důvěryhodného občana. Pachatel zachovává stoický klid. O t...

Divadlo

Baťa Tomáš, živý bude v televizi

bata 200Záznam inscenace Baťa Tomáš, živý Městského divadla Zlín odvysílá v neděli 4. listopadu ČT Art. Hru o životě i tragické smrti zakladatele slavného obuvnického impéria se zlínskými herci nastudoval režisér Dodo Gombár. „Doufám, že televizní médium nahlé...

Film

Japonský režisér Kaneto Šindó slaví rovnou stovku

altNenalezneme na světě mnoho režisérů, kteří by i ve stu letech stále natáčeli. Kromě čilého Portugalce Manoela de Oliveiry, jenž navzdory 104 rokům má rozpracovány hned dva projekty, je to světoznámý japonský filmař Kaneto Šindó - v jap...