Metalové okénko duben

Metalové okénko duben

mo 200Lidi se rodí, lidi umírají, umění je věčné? Svět se i přese všechno, co se zrovna děje, stále točí, a jeho ozubená kolečka jen tak někdo nezastaví. Takže i v dubnu tu máme přehled klipů, hodně odkládání a dalších informací.

 

 

Polská death metalová legenda Vader vydává první květnový den své šestnácté studiové album, které se bude jmenovat Solitude In Madness a kde najdeme jedenáct písniček. Jako ochutnávku tu máme klip ke skladbě Into Oblivion, na kterém spolupracovali se známou produkční společností Grupa 13.

Tak, co říkáte?

Klip nám přináší i americká banda Godsmack a to k písni Unforgettable z jejich alba When Legends Rise.

Kvůli pandemii se posouvají termíny všeho možného a nejinak je tomu i v hudební branži. Původně mělo Britům Benediction vyjít nové LP v květnu, teď ale termín posouvá na srpen. Připomínám, že kapela vydala naposledy desku Killing Music v roce 2008.

Novou hudbu by nám tento rok měli přinést i američtí Deftones. Naposled jsme od nich měli desku Gore v roce 2016, nyní novinku mixují, ale kdy přesně vyjde, to zatím nikdo neví.

Thrash metaloví veteráni Destruction loni odehráli velkolepou show na festivalu Party.San Metal Open Air a tu se rozhodli vydat jako živé album s názvem Born To Thrash - Live In Germany již 8. května v digitální podobě.

mo destruction

Když jsme u 8. května, tento den mělo vyjít eponymní album Lamb Of God, žel ale kvůli všemu chaosu, co se ve světě děje, se datum vydání odsouvá na 19. června. Tato deska bude pořádná šupa, tak to nezaspěte! Už jsme měli možnost slyšet zajímavě komponovou skladbu Memento Mori, teď si můžete udělat obrázek o neméně výborné písni New Colossal Hate:

Je šílené, jak ten čas utíká. Mám pocit, jako by to bylo loni, co nám Six Feet Under naservírovali desku Torment, která je ale z roku 2017! A tento rok bychom se měli dočkat novinky s názvem Nightmares Of The Decomposed. Půjde o první desku, na které bude makat schopný Jack Owen (ex Deicide, Cannibal Corpse), tak se nemůžu dočkat, co tento pán vymyslí!

A tři roky je to i od jedinečné desky Marilyna Mansona Heaven Upside Down a stejně jako v případě SFU by se letos měl objevit její vysoce očekávaný následovník.

Vloni v říjnu vyšla deska bandy Skinlab Venomous a teď z ní prezentují videoklip k písničce Amerikill:

HC kapelu Hatebreed určitě znáte, ale říká vám něco kapela Jasta? Jméno podnikavého frontmana kapely je i názvem jeho vedlejšího projektu. Na kontě má už tři fošny: Jasta (2011), The Lost Chapters (2017), Lost Chapters Volume 2 (2019) a právě z té poslední přináší song Return From War, kde si vychutnáme i strýčka Maxe ze Soulfly:

KoRn vydali 13. září svou třináctou studiovku se třinácti skladbami, kterou pojmenovali lakonicky The Nothing. Nyní si můžete vychutnat celý koncert při příležitosti vydání této chuťovky. Tak ať se líbí!

Zdroj: https://www.blabbermouth.net/Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

PřihlášeníImago, imagines I.-II.

Autoři zvolili jako východisko koncepce nové syntetické publikace věnované středověkému umění v českých zemích latinské slovo imago (označující nejen dvourozměrný obraz, kresbu apod., ale i výtvory trojrozměrné a případně i díla architektonická). academia.cz

Život byl pes

Tak to jsem já – pes Život. Rozhodně jsem se nenarodil jako domácí mazlíček. Díky různým okolnostem, které vám budu vyprávět, a také díky mému vzhledu a povaze, nikoho nenapadlo ho ze mě udělat. grada.cz


Literatura

Krásní a stateční Buddhovi bojovníci za osvobození Tibetu

buddhovi bojovnici dunhamVětšině z nás se při zmínce o Tibetu vybaví usměvavá tvář Jeho Svatosti dalajlamy žijícího v exilu a šířícího myšlenku nenásilí. I on však velmi obdivuje tibetské bojovníky za svobodu, jejichž příběh nám vypráví Mi...

Divadlo

Muzikálová komedie ADAM a EVA má týden do premiéry/ Stvoření světa “tak trochu jinak“

adam a eva perexIntenzivní zkoušení připravovaného komediálního muzikálu podle libreta Haliny Pawlowské a pod režijním vedením Zdeňka Zelenky ADAM A EVA pomalu vrcholí. Premiéra v pražském divadle...

Film

Století Miroslava Zikmunda

Zikmund 200

Všichni znají dvojici slavných cestovatelů - Zikmunda a Hanzelku. Všichni znají jejich expedice a knihy. Nikdo ale neví, jaký žili život. Jejich zážitky z cest znají miliony lidí na celém světě. Legendární dvo...