Metalové okénko leden

Metalové okénko leden

mo napalm death 200Ani v novém roce, pěkně vyrovnaném se dvěma dvojkami a dvěma nulami, nepolevujeme a přinášíme vám novinky z hudebního světa metalu. Takže klipy, zprávy a další lákadla…

 

 

Red Hot Chili Peppers minulý měsíc překvapili s prohlášením, že odchází kytarista Josh Klinghoffer a vrací se marnotratný syn John Frusciante. Nyní potěšili zprávou, že pracují na nové desce, na následovníkovi alba The Getaway z roku 2016.

Projekt Lindemann dvou velkých jmen - zpěváka Rammstein Tilla Lindemanna a švédského producenta a multiinstrumentalisty Petera Tägtgren (Pain, Hypocrisy) – přináší další videoklip, tentokrát k písni Ach So Gern z desky F & M:

Naši polští přátelé Behemoth vydali 24. ledna I Loved You At Your Darkest Tour Edition, která obsahuje studiovku I Loved You At Your Darkest a navíc alternativní přebal, exkluzivní vystoupení v BBC Radio 1 a dosud nezveřejněný dokument o umělecké výstavě kapely s názvem Thou Darkest Art. Aby to pěkně zpropagovali, vypustili i videoklip k písni Rom 5:8:

Čas běží jako zběsilý! Tento rok oslavíme 25 let výročí debutového alba americké bandy Foo Fighters a frontman Dave Grohl slibuje něco opravdu speciálního. Uvidíme, co se z toho vyklube…

mo foo fighters

Slipknot zveřejnili Pollution, dvacetiminutový krátký film od Shawna Crahana. O čem to je? V centru je oficiální hudební klid k písni Nero Forte, ale rozšířený tak, jak jen to dovede tenhle klaun.

Grindcore modla Napalm Death neustále koncertuje, ale zároveň pilně maká na nové studiovce. Následovník Apex Predator – Eas Meat z roku 2015 by měl vyjít ještě tento rok a čekání na něj nám 7. února zpříjemní EP Logic Ravaged By Brute Force.

mo napalm death

Americká kapela Skinlab vydala v říjnu desku Venomous a z ní nám představují videoklip ke skladbě The Fury Within The Fire:

Kytarista Lamb Of God Mark Morton přichází s dalším sólovým materiálem. V polovině ledna vydal pěti písňové EP Ether, kde opět najdeme hvězdné hosty, například Marka Moralese, Johna Carbona, Lzzy Hale a Howarda Jonese. První oficiální videoklip je k písničce All I Had To Lose:

Banda Suicide Silence vydá na Valentýna svou šestou studiovku a je vidět, že se vrací ke kořenům. Deska ponese název Become The Hunter a klip k Two Steps je nabitý energií:

Frontman kapely Hatebreed Jamey Jasta vydal další sólovou desku The Lost Chapters a z ní tu máme videoklip ke skladbě Parasitic:

Frotnman Behemoth Adam Nergal Darski založil před sedmi lety projekt Me And That Man a v březnu vydá nové album s názvem New Man, New Songs, Same Shit, Vol. 1. Hudba pro mě to rozhodně není, ale své posluchače si jistě najde. Zkuste klip zpívaný v polštině Męstwo:

A další pohodovou hudbu nám na závěr přináší SIXX: A.M., konkrétně klip k písničce Talk To Me:

{youtube}ymFzupAutUU{youtube}

Připomínám, že kapela naposledy vydala desku Vol. 2, Prayers For The Blessed před čtyřmi lety a přes dva roky nepustila do světa nový materiál.

Zdroj: https://www.blabbermouth.net/Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

PřihlášeníImago, imagines I.-II.

Autoři zvolili jako východisko koncepce nové syntetické publikace věnované středověkému umění v českých zemích latinské slovo imago (označující nejen dvourozměrný obraz, kresbu apod., ale i výtvory trojrozměrné a případně i díla architektonická). academia.cz

Život byl pes

Tak to jsem já – pes Život. Rozhodně jsem se nenarodil jako domácí mazlíček. Díky různým okolnostem, které vám budu vyprávět, a také díky mému vzhledu a povaze, nikoho nenapadlo ho ze mě udělat. grada.cz


Literatura

Nejkrásnější výlety na tajemná místa

vylety perexV květnu vydalo nakladatelství Universum další ze své edice Rodinné toulky - Nejkrásnější výlety, tentokráte se zaměřili na tajemná místa. Jelikož se blíží prázdniny a počasí láká na výlety a objevování neokoukaných míst v naší malebné zemičc...

Divadlo

Kolečko v Disku pracuje s buchtami i bohyněmi

buchty a bohyne200Petr Kolečko (Okresní přebor) napsal divadelní hru přímo na míru čtyřem absolventkám, čtvrtého ročníku Katedry herectví činoherního divadla pražské DAMU, Nikol Kouklové, Evě Josefíkové, Marii Poulové

Film

U Bontonfilmu vychází kompletní animované dílo Jiřího Brdečky na DVD

Brdecka perexLuxusně vypravená sada tří DVD obsahuje kompletní animované dílo Jiřího Brdečky, celkem 34 krátkých filmů a bonus, vše s anglickými titulky a výpravným dvojjazyčný bookletem. Brdečka je doma známý především j...