Metalové okénko červen

Metalové okénko červen

Email Tisk

mo 200Začaly prázdniny, venku nás atakují vysoké teploty a nejlepší je zchladit se u vody nebo si užít kvalitní hudbu. Tu vám nabízíme v přehledu zajímavostí toho, co se v červnu událo v metalovém světě.

 

 

Coreová banda Suicide Silence si patrně chce napravit reputaci po nepříliš zdařilém eponymním albu, které vyšlo přede dvěma lety a nebylo fanoušky přijato nijak valně. Čtrnáctého června vydali kolekci raritek pod názvem Rare Ass Shit!, na kterém najdeme písně z debutového alba, stejně jako živák nebo skladby z dema. Zajímavý nápad, uvidíme, co provedení.

mo suicide silence

Amon Amarth, švédská skvadra hrající viking metal, se do toho obouvá s plnou parádou! Začátkem května vydali desku Berserker a propagují ji se vším všudy, jak koncertně, tak nás pravidelně zavalují klipy. Tím nejnovějším je klip k písničce Mjölner, Hammer Of Thor:

Nový klip hlásí i americká banda Unearth, která v listopadu vydala desku Extinction(s) a z ní servíruje flákotu Incinerate:

Kalifornská rock metalová partička Adema hlásí návrat na pódia, avšak s jiným zpěvákem. Původní frontman Mark Chavez už nechtěl dále pokračovat s muzicírováním, proto ho nahradil ostříleným Ryan Shuck (známý hlavně z kapely Orgy).

Deathcoreoví kouzelníci Thy Art Is Murder z Austrálie vydají koncem července pátou studiovku Human Target. Oblaží nás deset nových skladeb a o Death Squad Anthem si můžeme udělat názor už teď:

A pokud se vám zalíbí, máte je možnost vidět na festivalu Brutal Assault v pevnosti Josefov 8. srpna – já si jejich vystoupení nehodlám nechat ujít!

Nonpoint, vydali loni v srpnu desátou desku nazvanou jednoduše a lakonicky X a nyní vydlai klip k písničce Fix This:

Moderní metalová mlátička Carnifex připravuje na 2. srpna vydání svého sedmého studiového alba, které ponese název World War X. Přinesou nám devět písní a jednu můžeme zhodnotit už teď – skladbu No Light Shall Save Us, kde uslyšíme i Alissu White-Gluz z Arch Enemy:

Prophets Of Rage, super grupa sestávající ze členů kapel Rage Against The Machine, Public Enemy a Cypress Hill, nyní pracuje na svém druhém albu a již nyní nám dávají poznat, na co se máme těšit. Vypustili totiž do oběhu song Made With Hate:

Vydání novinky na srpen plánují i metalisté Killswitch Engage. Ti 16. srpna vydají desku Atonement, na které najdeme 11 písní a zajímavostí je, že jde o třetí desku se zpěvákem Jessem Leachem, ale na jednu písničku přizvali i bývalého zpěváka, Howarda Jonese. Zatím si můžete poslechnout skladbu Unleashed:

Korn vydají následovníka desky Serenity Of Suffering z roku 2016, tedy své třinácté album, 13. září. Deska se symbolicky třinácti skladbami ponese nihilistický název The Nothing a první singl, You'll Never Find Me, si můžete pustit už teď:

Hellyeah oznámili vydání šesté studiovky s názvem Welcome Home na 27. září a od té doby pilně pracují na propagaci – koncertují, ale také nás pravidelně zásobují klipy. Tím posledním je Oh My God:

Zdroj: http://www.blabbermouth.net/


 
Banner

Rozhovor

Kamila Nováková: Jako správní nomádi jsme chtěli mít co nejvíce zvířat a pastvin

kovbojky obalkaNedávno vyšla kniha Kamily Novákové Co by se kovbojkám stávat nemělo. Kniha je nejen o chovu koní, o lidských a zvířecích dobrácích i potvorách, o krásách přírody v Jeseníkách, o nezaměnitelném kouzlu života v těchto horách,...

Hledat

Chaty s osobností

Z archivu...


Literatura

Co se dělo pod zámkem? Za zavřenými dveřmi?

Pod zamkem, perex

V momentě, kdy mi došlo, že název nové knihy od Joty Pod zámkem, neznamená v podzámčí, ale za zavřenými dveřmi, začala mnou cloumat typická ženská vlastnost, zvědavost. Tu ještě umocnila obálka, ze které na m...

Divadlo

PERFORMALITA: Tělo moje
Performalita Telo moje obrInscenované scénické čtení současné divadelní hry polského autora Marka Pruchniewského Tělo moje je prvním překladem této hry do češtiny a zároveň jejím prvním uvedením v Čechách. Vzniká za spolupráce Performal...

Film

Vítězný český snímek soutěže Jameson Done in 60 Seconds

altVítězný film, který bude reprezentovat Českou republiku na mezinárodním finále, je Vřískot Petra Černého.

 

...