Metalové okénko červen
Banner

Metalové okénko červen

Email Tisk

mo 200Začaly prázdniny, venku nás atakují vysoké teploty a nejlepší je zchladit se u vody nebo si užít kvalitní hudbu. Tu vám nabízíme v přehledu zajímavostí toho, co se v červnu událo v metalovém světě.

 

 

Coreová banda Suicide Silence si patrně chce napravit reputaci po nepříliš zdařilém eponymním albu, které vyšlo přede dvěma lety a nebylo fanoušky přijato nijak valně. Čtrnáctého června vydali kolekci raritek pod názvem Rare Ass Shit!, na kterém najdeme písně z debutového alba, stejně jako živák nebo skladby z dema. Zajímavý nápad, uvidíme, co provedení.

mo suicide silence

Amon Amarth, švédská skvadra hrající viking metal, se do toho obouvá s plnou parádou! Začátkem května vydali desku Berserker a propagují ji se vším všudy, jak koncertně, tak nás pravidelně zavalují klipy. Tím nejnovějším je klip k písničce Mjölner, Hammer Of Thor:

Nový klip hlásí i americká banda Unearth, která v listopadu vydala desku Extinction(s) a z ní servíruje flákotu Incinerate:

Kalifornská rock metalová partička Adema hlásí návrat na pódia, avšak s jiným zpěvákem. Původní frontman Mark Chavez už nechtěl dále pokračovat s muzicírováním, proto ho nahradil ostříleným Ryan Shuck (známý hlavně z kapely Orgy).

Deathcoreoví kouzelníci Thy Art Is Murder z Austrálie vydají koncem července pátou studiovku Human Target. Oblaží nás deset nových skladeb a o Death Squad Anthem si můžeme udělat názor už teď:

A pokud se vám zalíbí, máte je možnost vidět na festivalu Brutal Assault v pevnosti Josefov 8. srpna – já si jejich vystoupení nehodlám nechat ujít!

Nonpoint, vydali loni v srpnu desátou desku nazvanou jednoduše a lakonicky X a nyní vydlai klip k písničce Fix This:

Moderní metalová mlátička Carnifex připravuje na 2. srpna vydání svého sedmého studiového alba, které ponese název World War X. Přinesou nám devět písní a jednu můžeme zhodnotit už teď – skladbu No Light Shall Save Us, kde uslyšíme i Alissu White-Gluz z Arch Enemy:

Prophets Of Rage, super grupa sestávající ze členů kapel Rage Against The Machine, Public Enemy a Cypress Hill, nyní pracuje na svém druhém albu a již nyní nám dávají poznat, na co se máme těšit. Vypustili totiž do oběhu song Made With Hate:

Vydání novinky na srpen plánují i metalisté Killswitch Engage. Ti 16. srpna vydají desku Atonement, na které najdeme 11 písní a zajímavostí je, že jde o třetí desku se zpěvákem Jessem Leachem, ale na jednu písničku přizvali i bývalého zpěváka, Howarda Jonese. Zatím si můžete poslechnout skladbu Unleashed:

Korn vydají následovníka desky Serenity Of Suffering z roku 2016, tedy své třinácté album, 13. září. Deska se symbolicky třinácti skladbami ponese nihilistický název The Nothing a první singl, You'll Never Find Me, si můžete pustit už teď:

Hellyeah oznámili vydání šesté studiovky s názvem Welcome Home na 27. září a od té doby pilně pracují na propagaci – koncertují, ale také nás pravidelně zásobují klipy. Tím posledním je Oh My God:

Zdroj: http://www.blabbermouth.net/Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

Veronika Zelníčková: Arakaini pokračují ve svém Tour a opět si sebou vzali Anacreon

Anacreon turné Zelnickova perexBýt stálicí na hudební scéně pětatřicet let, to už něco znamená. Kapela Arakain takovou stálicí bezesporu je. U příležitosti tohoto výročí chystá koncertní turné po republice. Kluci chystají celkem třicet k...

Hledat

Chaty s osobností


Literatura

Zeď, která brání svobodě

Zeď, perexUrčitě to jako knihomolové znáte. Někdy dostanete chuť přečíst si příběh, který vás nezavede do světa autorovy fantazie, ale do reality skutečných dnů. Příběh, který vypráví o osudu někoho jiného. O životě, který byl či je naprosto jiný než ten n...

Divadlo

Rozloučení s pohádkou O perníkové chaloupce se nadmíru povedlo

pernikova chaloupka200Neděle 17. února 2013 se nesla ve zlínském Městském divadle v duchu loučení. Dětští diváci a jejich rodiče měli možnost naposledy vidět oblíbenou pohádku O perníkové chaloupce aneb Jenom jako....

Film

Kronika – každý neumí být superhrdinou
ImageAsi neexistuje nikdo, kdo by neznal slavné, kladné hrdiny, jako je například Superman. Připadá nám jako samozřejmost, že své nadpřirozené schopnosti využívají jen k pomoci a ochraně lidí. Ale předsta...