Uprising 2018 posilní Lady Leshurr, Slum Village či Movits!

Kultura21.cz

Uprising 2018 posilní Lady Leshurr, Slum Village či Movits!

Email Tisk

Uprising seznamPozvanie na 11. ročník Uprisingu prijalo aj viacero mien blízkych hiphopovej komunite. Na na festivalových pódiách v Bratislave sa predstaví britská hviezda Lady Leshurr, kultová rapová skupina Slum Village, švédski Movits! a Champion J.R aj francúzski turntablisti DJ Fly a DJ Netik.


Drzú raperku Lady Leshurr a jej neopakovateľný flow a freestyle ju posadili na trón britskej rapovej a grime scény a o spoluprácu ju žiadajú producenti ako Timbaland.

Uprising LadyLeshur

Málokto tak výrazne ovplyvnil a dodnes vplýva na hiphopovú scénu ako detroitský Slum Village. Napriek tomu, že sa za 25 rokov fungovania formácia neustále vyvíjala a menila, kultový status si získala už vo svojich začiatkoch vďaka ich zosnulému producentovi J Dillovi. Ich melodické beaty a duchaplné texty majú stále čo povedať aj dnešnému publiku, o čom svedčí aj ich neklesajúca popularita.

Uprising SlumVillage

Zo Škandinávie sa na Slovensko vráti obľúbené energické trio Movits! Ich nezameniteľný mix swingu, elektra a hiphopu bez problémov roztancuje publikum hocikde na svete napriek tomu, že sa kapela rozhodla ostať pri textoch verná švédčine. Organizátori využijú švédsku formáciu naplno a na festivale sa predstaví aj jej frontman s vlastnou novou show. Champion J.R. je sólovým projektom speváka spomínaných Movits!. V ňom sa vracia späť k svojim hudobným začiatkom s reggae a fascinácii jamajskou kultúrou. Vonku má zatiaľ len jeden debutový album, avšak jeho mix reggae, dancehallu aj hiphopu mu predpovedá sľubnú budúcnosť.

Uprising moovits

Z Francúzska si to na Uprising zamieri aj dvojica turntablistov DJ Fly a DJ Netik. Toto DJské duo je ovenčené množstvom výhier z prestížných súťaží ako World DMC Championship, či už ako jednotlivci, ale aj ako team. Že to vo dvoch ide lepšie, predvádzajú na štyroch deckoch v show, v ktorej spájajú bass music, hiphop aj elektroniku.

www.uprising.sk
www.facebook.com/uprisingfestivalofficialSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 
Banner

Rozhovor

Ředitel festivalu Voda, moře, oceány Jindra Soukal: celoroční práce se na konci tváří jako příjemně a bezproblémově běžící festival

TVMO Soukal perexakže jsem se opět ocitla v takovém středu vesmíru, vždyť to se přece o Bali říká, ne? Ale nebojte, nesedla jsem do letadla a nedala jsem se opět na tu děsivou dvoudenní cestu s cílem Denpasarského leti...

Hledat

Chaty s osobností

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (12)


Literatura

RECENZE: Útok na pekárnu

utok na pekarnu200Autora nová kniha Útok na pekárnu Harukiho Murakamiho netřeba dlouze představovat. Tento světoznámý japonský spisovatel má na své kontě již více, než dvě desítky knih, které čtenáře okamžitě ohromí svou jedinečností.

Divadlo

Hmyzí revue ve Zlaté kapličce

ze zivota hmyzu perexZáměrem alegorických děl bylo odjakživa nastavovat společnosti zrcadlo a pomocí jinotajů přesně, i když převážně skrytě, poukazovat na palčivé problémy, které jsou ve většině případů přehlíženy. Ve Zlaté kapličce se ale tvů...

Film

Cynthia Nixon a Christoper Abbot v hlavních rolích strhujícího dramatu

james200Newyorčan James White (Christopher Abbot) je lehkomyslný dvacátník se sebedestruktivní sklony, povaleč, který navzdory své inteligenci není schopen si udržet práci. Přežívá na gauči své matky Gail (Cynthia Nixon, známá ze seriálu Sex ve městě), která j...