Nadějní Ghost of You zatínají své drápy a trhají pohodlnost opakování na kusy

Nadějní Ghost of You zatínají své drápy a trhají pohodlnost opakování na kusy

coverGOYNa novince Black Yoga prezentují Ghost of You místy až psychydelicky artrockový sound protkaný elektronickými zvuky, tanečními rytmy a expresivním zpěvem. Ghost of You se na desce Black Yoga sice nevzdávají rockového přístupu, který si vybrali na debutu Glacier and the City, ale tentokrát daleko více pracují s elektronikou. Produkce se ujal opět Ondřej Ježek a výjimečný hudební materiál přetavil v album, které reflektuje současnou světovou produkci.

 

 

Artist: Ghost of You Title: Black Yoga

Ghost of You jsou kvartet talentovaných mladých muzikantů z Brna. Po úspěšném debutovém albu Glacier and the City z roku 2015 se rozhodli druhou nahrávku výrazně posunout dál. Bubeník Michal Janík a leader kapely říká: „Toto album je v mnohém jiné, ale energie zůstává stejná. Použili jsme jiné nástroje, více experimentovali. Teď jsme dokončili nový koncertní set, kde jsme vedle sebe postavili nové album a část alba prvního. Zjistili jsme, že dohromady to funguje skvěle.

Co znamená Black Yoga vysvětluje opět Michal Janík: „Black Yoga pro nás představuje jakousi konfrontaci se svým špatným já. Je to cvičení, z jehož spárů je těžké se dostat. Dobrovolně ničíš sebe sama i své okolí. Každý po svém a každý trochu jinak.“

Na nahrávce Black Yoga se mnohem výrazněji podepsal producent Ondřej Ježek, který s kapelou spolupracoval již na debutu. „Nahrávání mělo tentokrát zcela jiný charakter, protože jsme nepřinesli hotové písničky, ale pouze jednotlivé motivy a nápady. Celá deska, kromě dvou skladeb, tedy vznikala až přímo ve studiu,“ říká Michal Janík. Výsledek možná překvapí nejen jejich fanoušky, ale i širokou veřejnost. Ghost of You se podařilo připravit skvělé druhé album. Nebáli se po úspěšném debutu vykročit dál a posunout svůj celkový zvuk. Stále si zachovávají své charakteristické znaky, kdy místy až epileptické bicí doprovází expresivní kytary, které se něžně prolínají s emotivním vokálem Tomáše Novohradského.

Nahrávání se opět odehrálo bez hostů. Michal Janík přiznává, že o pozvánkách ale přemýšleli: „Před nahráváním jsme zvažovali, že na album přizveme ženský vokál a nahrajeme duet, ale nakonec nám do konceptu alba nezapadal. V budoucnu se této spolupráce ale fanoušci určitě dočkají.“ Ghost of You jsou ve vynikající formě a na novém albu Black Yoga dospěli.

 1 Ghost of You Vaclav Mach web

 

Připravované speciální koncerty k vydání alba:

15.3. Fléda, Brno

16.3. Café v lese, Praha


Seznam Skladeb:
1. Recognizer 03:09
2. Break Into Eden 05:05
3. Skeleton 03:04
4. Locust 03:53
5. Tempest 04:50
6. Feast 05:11
7. The Ark Won't Come 02:51
8. A Rifle And A Spoon 04:08


Hudba: Ghost of You - Michal Janík, Tomáš Novohradský, Štěpán Pařízek, Jiří Habarta Texty: Tomáš Novohradský
Ghost of You: Tomáš Novohradský – zpěv, kytara, synt Michal Janík – bicí, R5 Štěpán Pařízek – zpěv, kytara, synt Jiří Habarta – baskytara, synt
Produced and mixed by Ondřej Ježek, JáMor studio
Mastered by Tomáš Karásek, Gargle & Expel studio
Album cover by Branislav Rariga

 


Bio


Mladá ambiciózní kapela z Brna si jde tvrdě za svým snem a nezadržitelně směřuje na zahraniční pódia. Za 5 let svého působení odehrála více než 300 koncertů a vystupovala na předních festivalech u nás i v cizině. Obyčejní kluci přetavili nevinný koníček v jedinou náplň svých dnů. Půlka kapely zocelená vesnicí, tvrdou prací a potem a druhá půlka naopak adaptovaná na chladné anonymní ulice velkoměsta. Ghost of You vytváří dokonale jednotnou kombinaci dvou zdánlivě nepropojitelných světů.


Během léta 2012 vznikl původně experimentální projekt, jenž se postupně formoval, a v roce 2015 přišli Ghost of You s prvním singlem z chystaného debutového alba, skladbou Deerhunter. Díky silné fanouškovské základně se kapela ještě téhož roku představila po boku jmen jako Foals či Kings of Leon na legendárním maďarském festivalu Sziget a stala se tak nejmladší českou kapelou v jeho historii. Následovala debutová deska s názvem Glacier and the City (Indies Scope, 2015), která je charakteristická jemným zpěvem, melancholickými melodiemi a nekompromisně lámanou rytmikou. Nahrávka plná bravurně zvládnutého psychedelického popu vznikla pod taktovkou Ondřeje Ježka. Netrvalo dlouho a události nabraly rychlý spád.


Turné k debutovému albu zakončili Ghost of You přeplněnou festivalovou sezónou, kdy vystupovali na všech velkých pódiích u nás i v okolních zemích (Colours of Ostrava, Metronome, MFF Karlovy Vary, Rock for People, Grape, Donauinselfest či rumunský Banát). Jejich zahraniční úsilí pokračovalo koncertním turné v Anglii a BUSH festivalem v Maďarsku. Následně je odborná porota vybrala do programu prestižního holandského showcase festivalu Eurosonic Noorderslag 2017. Již precizně připravená koncertní show pak zazářila i na slovenském festivalu Pohoda či Waves Vienna, kde kluci odehráli své doposud nejlepší vystoupení.


Během podzimu 2017 kapela oznámila vydání druhého studiového alba s názvem Black Yoga, které vyšlo 16. února 2018 pod hlavičkou vydavatelství Indies Scope. Produkce se opět ujal renomovaný producent Ondřej Ježek ze studia JáMor. S podstatně zkušenější a vyzrálejší kapelou tak společně vytvořili album kombinující psychedelii s místy až art-rockovým zvukem. Lámaná, chvílemi až epileptická rytmika postavená vedle rovných patternů, expresivní kytary, propracovaných syntezátorů a především něžného vokálu Tomáše Novohradského - to jsou dominanty nového alba. Kapela pokřtí desku na společném česko-slovenské turné se srbskými Repetitor. V podzimní části roku pak zamíří do Holandska, Německa, Polska a Anglie. Ghost of You si žánrem nezvolili lehkou cestu, ale jsou zdárnou ukázkou toho, že u slov „to nejde” se není potřeba zastavovat.


Složení kapely 2018 Tomáš Novohradský - zpěv Michal Janík - bicí, drum machine Štěpán Pařízek - kytara, syntezátor Jiří Habarta - baskytara, syntezátor.Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 


Literatura

Zásnuby nejsou červená knihovna

ZASNUBY 200Zásnuby bývají úžasným romantickým zážitkem. Člověk by tentýž romantický zážitek čekal i u románu Zásnuby od J. Courtney Sullivanové. Ale chyba lávky. Tento mnohovrstevný román v sobě skrývá totiž mnohem mnohem víc než jen červenou knihovnu.

...

Divadlo

Vánoce u Ivanovových aneb bezhlavé svátky naruby

vanoceV divadle Stará aréna uvádějí hru Vladislava Vveděnského Vánoce u Ivanovových čili Úplně předělaný snář. Jedná se o drama nebo komedii? Najdeme zde obojí. A jedno podtrhává druhé.  

...

Film

Jarní smršť České televize: Hraná tvorba

jarni smrst200Zatímco se programová jarní nabídka letošního roku nesla na populární vlně kriminálních a detektivních příběhů, v roce 2017 budou tyto oblíbené žánry doznívat a na jaře se do popředí dostane retrospektiva. Diváci se tak skrze své televizní o...