Sounds of Kotelna

Sounds of Kotelna

kotelnaHudbu je možné dělat dvěma způsoby, pro finanční zisk a nebo pro radost. Druhý příklad rozhodně platí pro hudební nadšence z Fryštáku u Zlína, kteří letos už po čtvrté pořádají ve venkovních prostorách před školní kotelnou multižánrový festival s padnoucím názvem Sounds of Kotelna.

 

 


Přijít se odreagovat a nasát atmosféru nekonvenční hudební session můžete v pátek 9. června v čase, který je předzvěstí toho, že akce má opravdu smysl, ve čtyři hodiny a 42 minut. Předpokládaný konec je okolo jedenácté hodiny večerní.
Prvním hudebním uskupením festivalu bude dosud neznámé The Boilers s příznačným názvem. Ten nám může napovědět, že kapela vznikla spojením několika hudebníků právě kvůli akci Souds of Kotelna. Jejich vystoupení tak bude jedinečné a doslova neopakovatelné. V podání Filipa Vítů, Markéty Vodičkové, Kristýny Bačůvkové a Aničky Bačůvkové se můžou návštěvníci těšit na covery kultovní kapely Beatles.
V závěsu za The Boilers se představí kapela unikající běžné definici rocku se zajímavým zvukem, The Dust z Valašského Meziříčí. Skupina loni vydala album Other faces, písně z něj jsou příjemné již na první poslech a vystoupení kapely na Sound of Kotelna tak bude od čtvrt na sedm gradovat dobrou atmosféru celé akce.
GOC je název kapely, která přijede z Tršic a vrata kotelny rozvibruje za zvuků hard rocku. Na svém profilu na bandzone.cz se chlubí novým cd a tak určitě mají co nabídnout. Poslechnout si je můžete přijít o tři čtvrtě na osm.
Již tradičně bude akce zakončena společným jamováním všech vystupujících umělců, kterým zbyde síla a chuť na další várku dobré hudby. Přidat se ale může i kdokoliv z posluchačů nebo náhodných kolemjdoucích a akce tak končí v atmosféře, kde všechny bez rozdílu muzikálních schopností a hudebního sluchu spojuje hudba.
Inovací letošního roku bude jistě návštěvníky vítaná novinka občerstvovacího stánku v podobě čepovaného piva. To, že akce zůstává nekomerčním setkáním nadšenců, dokazuje především způsob jejího financování. ‚‚Výdaje před akcí jdou z naší kapsy a na festivalu pak vybíráme dobrovolné vstupné a prodáváme drobné občerstvení,‘‘ vysvětluje pořadatel Viktor Slezák. Line-up, je také sestavován zajímavou metodou. Na otázku, podle jakého klíče jsou kapely do programu vybírány, organizátorka Anička Bačůvková odpovídá velmi jednoduše: ‚‚srdcem‘‘.
Festival slibuje hudbu začínajících ala zajímavých interpretů, společné jamování a pohodovou náladu. Sami Organizátoři Vás zvou ke kotelně do kotle.

kotelnaSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 


Literatura

Miluj mě, nebo střelím!

milujmestrelim perexDita má Zdeňka. Šimon má Kateřinu. Oba páry středního věku se neznají a žijí si dlouholetá spokojená manželství. Dita je úspěšná spisovatelka, Šimon je vysokoškolský profesor. Stačí však jedno náhodné setkání a všechno je vzhůru...

Divadlo

Festival Letní Letná s novým představením souboru Cirque Trottola a řadou premiér

Letni letna 20011. ročník Mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná, který proběhne od 17. srpna do 2. září na pražské Letné, nabídne řadu premiér - českých, světových i pražských. “Po mezinárodním projektu Lacrima...

Film

Aňa Geislerová moderátorkou Cen české filmové kritiky

ceny ceske filmove kritiky ana geislerovaJiž do svého třetího ročníku vstupují Ceny české filmové kritiky, které budou slavnostně vyhlášeny v sobotu 26. ledna 2013 v divadle Archa. Průvodkyní a moderátorkou večera bude herečka