Hvězda současné elektroniky HVOB se vrací na Flédu s hedvábným albem
Banner

Hvězda současné elektroniky HVOB se vrací na Flédu s hedvábným albem

Email Tisk

hvob fleda 200Rakouská špička současného elektro popu se 22. dubna vrátí na Flédu s novým albem Silk. Dvojice Paul Wallner a Anna Müller se při jeho tvorbě spojila s oceňovaným britským multiinstrumentalistou Winstonem Marshallem. Příznivci progresivní elektroniky se mohou těšit na živou verzi jejich spolupráce ozvláštněnou výraznou vizuální a světelnou show. Nová, temnější poloha HVOB slibuje barevný koncertní zážitek pro všechny smysly.

Rakouští HVOB (Her Voice Over Boys) nebudou hrát na Flédě poprvé. V roce 2015 byli headlinery rodícího se festivalu elektronické hudby ECHOES. Jejich strhující audiovizuální show k albu Trialog (2015), s níž později obletěli svět, obecenstvo totálně ohromila a zcela pohltila. První zveřejněný singl a anotace k novému albu nasvědčují, že se situace bude opakovat i v případě koncertní verze alba Silk (2017), na jehož vzniku se podílel člen londýnské kapely Mumford & Sons Winston Marshall, držitel několika cen Brit Awards a Grammy. „Když nám Winston poprvé poslal mail s tím, že se mu líbí naše muzika a rád by nás navštívil ve Vídni, mysleli jsme, že je to jen vtip. Za nějakou dobu jsme se ale potkali ve studiu a z původní myšlenky produkovat společně jednu skladbu vzniklo celé album,“ vzpomíná vokalistka a skladatelka Anna Müller a dodává: „Náš nový materiál je trochu jiný, temnější. Střetávají se v něm dva světy: techno a indie. Jsme zvyklí vystupovat spíše v klubech. Díky Winstonovi se náš zvuk hodí i na koncertní pódia.“

Iniciační skladbou jejich spolupráce a prvním singlem alba je skladba The Blame Game, která se okamžitě stala hitem. Úvodní silná část, v níž se střídají vokály Winstona Marshalla a Anny Müller vyvolávají z paměti hudební stylistiku 20. století, kterou střídavě přerušují masivní kytarové linky se zvukovými efekty ozvěn vytvářející dynamickou a temně působící zvukovou stěnu futuristické hudby 21. století. „Je jasné, že uvidíme jiné HVOB než před dvěma lety, temnější a zvukově barevnější. Co ale jistě zůstane stejné, je simultaneita hudby a vizuálního umění v podobě videoprojekcí a světelné show, která je v jejich živých performance neodmyslitelná,“ dodává dramaturgyně klubu Fléda Marie Butula Cichá. Album Silk vychází 24. března ve vlastním vydavatelství HVOB Tragen Records. Prezentovat ho budou nejen na jarním evropském turné, ale i na všech zásadních festivalech jako Primavera Sound a Sonar Music Festival v Barceloně, CRSSED v americkém San Diegu nebo DGTL v Amsterodamu.

Paul Wallner a Anna Müller se potkali v roce 2012 ve Vídni, odkud pocházejí. Oba rychle poznali, že se hudebně skvěle doplňují. Zatímco Wallner je techničtější typ se zápalem pro producentskou práci, Müller zastupuje lyrickou složku se smyslem pro kompozici. Nově vzniklé duo si brzy vyhlédl prestižní německý label Stil Vor Talent. Ještě tentýž rok stihli vystoupit na německém Melt! Festivalu. V tom následujícím přichází debutové eponymní album HVOB (2013), na které po dalších dvou letech navazuje průlomová deska Trialog (2015). Prezentovali ji na šesti kontinentech a na festivalech Burning Man, Womb Tokyo, Melbourne Music Week i na Colours of Ostrava.

hvob fleda

HVOB (AT) & Winston Marshall (UK), Fléda, 22. dubna, 20:00
PŘEDPRODEJ / VSTUPNÉ NA MÍSTĚ:
400 Kč (+ poplatky sítě) / 480 Kč
• CAFÉ ELEVEN, Dominikánská 11, otevřeno 8-22h
• INDIES, Poštovská 2
• SMSTICKET.cz
• GOOUT.cz

Více informací: Facebook událost, www.fleda.czSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 
PřihlášeníAnketa


Partneři

Hledat

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (3)

Z archivu...


Literatura

Dva silné sociální příběhy z Brazílie – zcela jiné a přesto podobné

brazil200Kniha Dva bratři, film Campo Grande. Oba příběhy jsou zcela odlišné, odehrávají se v jiném období i místě Brazílie. Přesto lze najít spojující linku – sociální rozdíly, které mají obrovský vliv na život a šance lidí.  

...

Divadlo

Helenku Součkovou stíhá jedna darda za druhou

darda 200Žákyně 2. a posléze 3. třídy Helenka Součková zvaná též Moby-Dick už dávno odrostla dětským střevíčkům. Místo nich teď v dramatizaci románu Darda spisovatelky Ireny Douskové<...

Film

The Words: Slova, která změní život

the words plakatŘíct pravdu, nebo žít se lží? Toto je dilema, které v menší či větší míře asi zná každý. Většinou jde jen o malé “bezvýznamné” lži. Pokud ale jde o vaši kariéru, která pro Vás znamená téměř vše, už to rozhodování není tak snadné.

...