RockOperu Praha už za měsíc čeká premiéra Kafkova Procesu

RockOperu Praha už za měsíc čeká premiéra Kafkova Procesu

Email Tisk

rockopera200Již 22. listopadu se brány holešovické arény RockOpery Praha premiérově otevřou příznivcům Franze Kafky a tvrdé muziky. Nová rocková opera Milana Steigerwalda a Pavly Forest se inspiruje příběhem jednoho z nejznámějších románů Proces, avšak divákům ho tradičně představí ve svém svébytném metalovém pojetí.

 

„RockOpera Praha je v současné době v plné přípravě na novou premiéru, která nás čeká zhruba za měsíc. Letos jsme se pustili do celosvětově uznávaného Franze Kafky, konkrétně do jeho románu Proces. Všeobecně se má za to, že jde o náročného, temného a pro někoho možná komplikovaného až nepochopeného autora. Pro nás je to ale především absurdně humorná výzva, sám Kafka se prý při předčítání úryvků ze svého románu smál až k slzám. Opera vzniká v režii Romana Štolpy a pod choreografickým dohledem Iriny Andreevy, tak doufáme, že se opět potká u diváků s nadšením jako v případě loňské Anny Kareniny,“ říká zakladatelka a umělecká šéfka RockOpery Praha Pavla Forest.

rockopera01

V mezičase do připravované premiéry však RockOpera Praha nezahálí a uvádí další reprízy svých oper. Včera večer rozduněla rockerskou scénu repríza opery 7 proti Thébám. V listopadu pak mohou diváci zhlédnout Annu Kareninu (10. listopadu) či se zúčastnit Noci divadel (19. listopadu).

„Do akce Noci divadel se letos zapojíme podruhé. Je to skvělá příležitost ukázat naším návštěvníkům zákulisí našeho divadla a nabídnout i jiný divadelní zážitek, než jsou klasická představení. Připravujeme pestrý program, který podobně jako loni umožní zájemcům nahlédnout „dovnitř“ fungování RockOpery a užít si s námi příjemný den,“ uvádí na představení Pavla Forest.

rockopera02Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 
PřihlášeníAnketaLiteratura

Bratříček

bratricek200Bratříček je první tištěná kniha mladého autora Marka Hnily, na základě které si založil i své stejnojmenné nakladatelství s plánem vydávat novinku ročně. Jaká je tato prvotina?

 

Divadlo

Teror. Dechberoucí soudní proces v divadle Reduta v Brně

brno perexFerdinand von Schirach (narozen v roce 1964) je berlínský advokát, spisovatel  a dramatik. Jeho romány „Pád Collini“ a „Tabu“ jsou prodávány v milionech, jsou to dnes už mezinárodní bestsellery, publikované ve více než 40 z...

Film

V nabídce letošního KineDoku nechybí festivalové hity

kinedok200Během minulého roku proběhl pilotní ročník jedinečného projektu KineDok, spočívajícího v projekcích autorských dokumentů na netradičních místech. V roce 2016 představuje projekt organizovaný Institutem dokumentárního filmu dalších 15 dokumentů a nab...