Luboš Pospíšil se s Route 66 – Exit 2 ohlíží vpřed

Luboš Pospíšil se s Route 66 – Exit 2 ohlíží vpřed

Email Tisk

Lubos Pospisil200Po jarním vydání úvodního dílu výpravného kompletu prvních sedmi řadových alb přichází doyen českého kytarového písničkářství Luboš Pospíšil s pokračováním čítajícím šestici alb. Pod názvem Route 66 – Exit 2 / 1998 – 2016 kompletuje svou dosavadní tvorbu na úctyhodných třináct zářezů. Dvanáct z nich jsou klasické řadovky. Třináctý, na jehož realizaci přispěli sami fanoušci prostřednictvím crowdfundingového portálu Katalyzátor, pak nabízí řadu zajímavých rarit, ale i zbrusu novou píseň!

 

 

Novinka pojmenovaná Poprvé, podruhé, naposled..., rocková balada s typickým pospíšilovským refrénem naznačuje, že kompletem svých alb se Pospíšil rozhodně neloučí, jen ohlíží a přitom míří vpřed k novému repertoáru a dalším koncertům. Těch je skutečně požehnaně, což dokazuje přehled na oficiálních webových stránkách zde: www.lubospospisil.cz/koncerty

Pojďme ale ještě k samotnému kompletu, jehož grafickou podobu opět nezaměnitelně zpracovali Karel Haloun s Luďkem Kubíkem. Pěkně popořadě si zde můžete projít pětici samostatně často už nesehnatelných řadovek Můžem si za to oba (1998), Hazardní slavnost (2001), Příznaky lásky (2008), Chutnáš po cizím ovoci (2011) a zatím poslední Soukromá elegie (2014). Poslední položka kompletu je sice pojmenovaná Běžné rarity, její obsah je však zcela neběžný. V téměř osmdesátiminutové stopáži najdete kromě výše zmíněné novinky nejen starší Pospíšilovy spolupráce s C&K Vocalem (včetně songu Pilgrim, pozoruhodné verze skladby kapely Uriah Heep), Mahagonem a Blue Effectem, ale také přímo pro tento projekt natočené novinky. S klávesistou 5P Ondřejem Fenclem tak vznikla pocta Petru Skoumalovi v podobě coveru Jeden den jediného léta. Ve spolupráci s bubeníkem (mj. Olympicu) Martinem Vajglem nazpíval Pospíšil znovu rozsáhlý epos Óda na konec betonové revoluce v raritní, jemně elektronické verzi. V květnu byly v rámci ostravského koncertu v klubu Parník natočeny čtyři skladby, dokazující, jak skvěle si současné obsazení 5P poradilo s Knihou míjení, Baladou ze soutěže, klasikou Doky, vlaky, hladem a boty i legendární Vzpomínkou na jednu venkovskou tancovačku.

„Vnitřně cítím, že tímto albem rarit se uzavírá můj, snad životní, hudební oblouk od začátku 70tých let až do současnosti. S kapelou 5P na koncertech mapujeme prakticky všechna období a všech těchto 13 CD,“ komentuje to Pospíšil.

 Lubos Pospisil

Kapelník současných 5P Ondřej Fencl pak ke společnému muzicírování a tvorbě dodává: „Mám-li mluvit za nás mladší, tak na Příznacích lásky jsme se rozkoukávali, do ničeho nemluvili a pak, snad už to teď můžu říct, zavládlo určité nespokojení se zvukovým a produkčním řešením alba plného v jádru krásných písniček. To vyústilo v situaci, kdy jsme se s materiálem na další desku Chutnáš po cizím ovoci poprvé vydali do studia Svárov k Lukáši Martinkovi a natočili společně desku, za kterou už jsme si stáli kolektivně. Po příchodu Mirka Linharta do sestavy se kapela semkla, zavládla velká pohoda a celé se to promítlo do zatím poslední řadovky Soukromá elegie, točené opět na Svárově, která sklidila i nejlepší ohlasy za celých devět let, co hrajeme s Lubošem pod hlavičkou 5P."

Že pohoda panuje i na pódiu, si můžete ověřit například na jednom ze slavnostních křtů Route 66 – Exit 2 / 1998 – 2016, které se uskuteční 24. září v Kutné Hoře v rámci vystoupení na Svatováclavských slavnostech a 10. října v pražském KD Barikádníků.

 Lubos Pospisil02

Nadcházející koncerty

LUBOŠ POSPÍŠIL a 5P

24.09. Kutná Hora, Svatováclavské slavnosti, Palackého náměstí, KŘEST

10.10. Praha, KD Barikádníků, KŘEST

25.10. Kolín, Městské divadlo

04.11. Čelákovice, KD

11.11. Liberec, Bedna

12.11. Broumov, klub Eden

23.11. Přerov, klub Teplo

24.11. Olomouc, Bounty

25.11. Turnov, Střelnice

03.12. Krymlov, sál

17.12. Děčín, Garage

27.12. Praha, Malostranská beseda, VÁNOČNÍ KONCERT


2017

25.01. Ostrava, Hrabůvka, K-trio

26.01. Havířov, Stolárna

22.02. Svitavy, Tyjátr

23.02. Frýdek-Místek, KD

24.02. Veselí nad Moravou, kino Morava

17.03. Chomutov, Hřebíkárna

 

LUBOŠ POSPÍŠIL sólo nebo duo 2016

01.10. Velké Pavlovice, Ekocentrum Trkmanka

22.10. Mariánské lázně, RC Morrison (v duu s O. Fenclem)

26.10. Praha, Balbínova poetická hospůdka (+host)

18.11. Sázava, kostel

09.12. Teplice, Jazz Club

21.12. Praha, Balbínova poetická hospůdka (+host)

29.12. Plzeň, U ZachaSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 
Banner

Rozhovor

Výtvarnice Iveta Autratová: „Výzva je pro mě všechno, co jsem ještě nenakreslila a co se mi líbí“

autratova200Začtěte se do rozhovoru s výtvarnicí a ilustrátorkou Ivetou Autratovou. Je autorkou naší hlavičky, tudíž můžete zjistit, jak kresba vznikala a co tomu předcházelo. Důležitým prvkem rozhovoru jsou i zvířata, která paní Au...

Hledat

Chaty s osobností


Literatura

Teror ve jménu víry– další výtečný komiks od F. Millera

tero200Co tak napsat v recenzi na knihu, která se věnuje situaci po útoku 11. září 2001? Co napsal jeden z nejlepších komiksových tvůrců Frank Miller? No nebude to lehké.

...

Divadlo

Program NoD leden 2016

Přinášíme Vám program NoD na leden 2016.

...

Film

Německy mluvené filmy dorazí do Prahy a Brna

pr 200Mnohé filmů, které v české distribuci sotva spatříme, zprostředkovávají početné přehlídky - tak se pořádají přehlídky středoevropských kinematografií, snímků natočených ve francouzštině, španělštině, nyní též německy. Festival německy mluvených filmů zvaný...