Zahajovací koncert festivalu Za poklady Broumovska rozezněl otovický kostel
Banner

Zahajovací koncert festivalu Za poklady Broumovska rozezněl otovický kostel

Email Tisk

za poklady broumovska 200V otovickém kostele sv. Barbory byl v sobotu 2. července v 18 hodin zahájen 11. ročník letního hudebního festivalu Za poklady Broumovska. Následovat bude dalších devět koncertů, každou letní sobotu, vždy v jednom z broumovských kostelů.

 

Zahajovací koncert houslisty Jana Fišera, německého violoncellisty Philipa Grahama, stipendistů Akademie komorní hudby a německé nadace Villa Musica si první červencovou sobotu přišlo do Otovic poslechnout 231 návštěvníků, které neodradila ani bouřka před koncertem a silné dešťové přeháňky. „Na koncerty chodíme už sedm let, proto jsme si nenechaly ujít ani letošní zahajovací vystoupení. Těšíme se moc, bývá krásná atmosféra,“ sdělily před koncertem posluchačky Jana a Eliška Vágnerovy z Broumova.
Hudebníci během více než hodinového koncertu představili díla Franze Schuberta, Bohuslava Martinů a Johannese Brahmse. „Jsem rád, že budeme během letošního léta opět potvrzovat, že náš festival klade zvláštní důraz na interpretační kvality a programovou pestrost, hledá zajímavé osobnosti mezi zkušenými i mladými hudebníky. Kvalitní hudba to je to, co dělá náš festival unikátním,“ řekl ve své úvodní řeči ředitel festivalu Jan Školník, který přivítal posluchače prvního koncertu spolu s děkanem broumovské farnosti Martinem Lanžim, radní Královéhradeckého kraje Janou Třešňákovou, předsedou Dobrovolného svazku obcí Broumovsko Karlem Rejchrtem a starostou Otovic Petrem Novákem.
Stejně jako v předešlých letech, je i letos vstupné na všechny koncerty dobrovolné. Výtěžek festivalu pak následně putuje na péči o kostely, v nichž se koncerty konají. Návštěvníci otovického koncertu přispěli do festivalových kasiček částkou 13.616 korun. V loňském roce se podařilo během deseti koncertů vybrat více než 220 tisíc korun.

za poklady broumovska
Pozvánka na 2. koncert / 9. 7. Ruprechtice
Druhý koncert festivalu bude v sobotu 9. července od 18 hodin lákat do ruprechtického kostela sv. Jakuba Většího na vystoupení Duo du Rêve. Flétnistka Jana Jarkovská a klavírista Bohumír Stehlík představí skladby Johanna Sebastiana Bacha, Josefa Suka, Franka Martina a Pavola Šimaie. Interpretace Dua du Rêve byla oceněna vítězstvími v mezinárodních soutěžích v Itálii, Paříži či Rakousku. Pro sezónu 2016/17 byloDuo du Rêve zařazeno na prestižní Listinu mladých umělců Nadace Český hudební fond.
11. ročník festivalu podpořili partneři MND, textilní závody VEBA a Raiffeisen Leasing, Královéhradecký kraj, Královéhradecká diecéze a místní farnosti, město Broumov, Benediktinské opatství sv. Václava v Broumově, Podnikatelský klub Broumovska, Dobrovolný svazek obcí Broumovsko, Region Broumovsko, Státní fond kultury ČR a místní živnostníci a podnikatelé, kteří přebírají patronát nad koncerty ve svých obcích.
Mediálními partnery 11. ročníku jsou Český rozhlas Hradec Králové, Český rozhlas Vltava, Týdeník Rozhlas, Mladá fronta DNES, Naše Broumovsko, PROPAMÁTKY a Informuji.cz.
Aktuální informace a fotogalerii najdete na webových stránkách festivalu www.zapoklady.cz nebo na facebookovém profilu festivalu.Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 
Hledáme do týmu...

PřihlášeníAnketaLiteratura

Přečtěte svým dětem před spaním příběhy prasátka Peppy a jeho přátel

pepapig perexVšichni, kdo máme či hlídáme malé děti, víme, jak je občas těžké je uspat. Čtení před spaním je starý dobrý recept našich rodičů a prarodičů, který stojí za to, abychom jej vyzkoušeli. Po večerníčku můžeme doma zavést ritu...

Divadlo

Super komedie Hnízdečko a šunkofleky

hnizdecko a sunkofleky divadlo radostJak může dopadnout situace, kdy si do svého sdíleného sklepního prostoru, který považují dva dlouholetí kamarádi za byt, oba přivedou novopečené manželky a snaží se jim vysvětlit, jak se jim krásně v tomto hnízdečku bude...

Film

JUNIORFEST 2014

juniorfest 200JUNIORFEST 2014 je mezinárodní soutěžní filmový festival pro děti a mládež, který se již sedmým rokem koná v měsíci listopadu na území tří měst v Plzeňském kraji. Letošní ročník se uskuteční od 7. do 12. li...