Zahajovací koncert festivalu Za poklady Broumovska rozezněl otovický kostel

Zahajovací koncert festivalu Za poklady Broumovska rozezněl otovický kostel

Email Tisk

za poklady broumovska 200V otovickém kostele sv. Barbory byl v sobotu 2. července v 18 hodin zahájen 11. ročník letního hudebního festivalu Za poklady Broumovska. Následovat bude dalších devět koncertů, každou letní sobotu, vždy v jednom z broumovských kostelů.

 

Zahajovací koncert houslisty Jana Fišera, německého violoncellisty Philipa Grahama, stipendistů Akademie komorní hudby a německé nadace Villa Musica si první červencovou sobotu přišlo do Otovic poslechnout 231 návštěvníků, které neodradila ani bouřka před koncertem a silné dešťové přeháňky. „Na koncerty chodíme už sedm let, proto jsme si nenechaly ujít ani letošní zahajovací vystoupení. Těšíme se moc, bývá krásná atmosféra,“ sdělily před koncertem posluchačky Jana a Eliška Vágnerovy z Broumova.
Hudebníci během více než hodinového koncertu představili díla Franze Schuberta, Bohuslava Martinů a Johannese Brahmse. „Jsem rád, že budeme během letošního léta opět potvrzovat, že náš festival klade zvláštní důraz na interpretační kvality a programovou pestrost, hledá zajímavé osobnosti mezi zkušenými i mladými hudebníky. Kvalitní hudba to je to, co dělá náš festival unikátním,“ řekl ve své úvodní řeči ředitel festivalu Jan Školník, který přivítal posluchače prvního koncertu spolu s děkanem broumovské farnosti Martinem Lanžim, radní Královéhradeckého kraje Janou Třešňákovou, předsedou Dobrovolného svazku obcí Broumovsko Karlem Rejchrtem a starostou Otovic Petrem Novákem.
Stejně jako v předešlých letech, je i letos vstupné na všechny koncerty dobrovolné. Výtěžek festivalu pak následně putuje na péči o kostely, v nichž se koncerty konají. Návštěvníci otovického koncertu přispěli do festivalových kasiček částkou 13.616 korun. V loňském roce se podařilo během deseti koncertů vybrat více než 220 tisíc korun.

za poklady broumovska
Pozvánka na 2. koncert / 9. 7. Ruprechtice
Druhý koncert festivalu bude v sobotu 9. července od 18 hodin lákat do ruprechtického kostela sv. Jakuba Většího na vystoupení Duo du Rêve. Flétnistka Jana Jarkovská a klavírista Bohumír Stehlík představí skladby Johanna Sebastiana Bacha, Josefa Suka, Franka Martina a Pavola Šimaie. Interpretace Dua du Rêve byla oceněna vítězstvími v mezinárodních soutěžích v Itálii, Paříži či Rakousku. Pro sezónu 2016/17 byloDuo du Rêve zařazeno na prestižní Listinu mladých umělců Nadace Český hudební fond.
11. ročník festivalu podpořili partneři MND, textilní závody VEBA a Raiffeisen Leasing, Královéhradecký kraj, Královéhradecká diecéze a místní farnosti, město Broumov, Benediktinské opatství sv. Václava v Broumově, Podnikatelský klub Broumovska, Dobrovolný svazek obcí Broumovsko, Region Broumovsko, Státní fond kultury ČR a místní živnostníci a podnikatelé, kteří přebírají patronát nad koncerty ve svých obcích.
Mediálními partnery 11. ročníku jsou Český rozhlas Hradec Králové, Český rozhlas Vltava, Týdeník Rozhlas, Mladá fronta DNES, Naše Broumovsko, PROPAMÁTKY a Informuji.cz.
Aktuální informace a fotogalerii najdete na webových stránkách festivalu www.zapoklady.cz nebo na facebookovém profilu festivalu.Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

10. díl seriálu Březen, za kamna vlezem – nejlépe s knihou (tištenou, elektronickou, audio)

10 BMC perexBřezen býval měsícem knihy, starší ročníky si to dobře pamatují. Asi i v dřevních dobách býval touto dobou propad prodejů (i když se na ně asi tenkrát tolik nehrálo) a tak byl jarní měsíc vybrán jako vhodný ku čtení. Na nějaký čas nám, milovník...

Hledat

Chaty s osobností

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (25)


Literatura

Veselý i strastný Rok v Bullerbynu

rok v bullerbynu 200Pokud jste milovníky Astrid Lingrenové, IKEY a švédské kultury obecně, je pro vás přímo povinnosti sáhnout po této knížečce od Gunnara Hermanna s názvem Rok v Bullerbynu.

...

Divadlo

Láska kvete v každém věku

posledni romance 200Divadlo Ungelt uvedlo začátkem tohoto roku na své scéně hru Joea DiPietra Poslední romance, ve které se sešly vyzrálé herecké osobnosti Alena Vránová, Petr Kostka a Carme...

Film

Originální kybernetoskop Trnkova Zahrada 2 – unikátní instalace na pomezí divadla, výstavy a animovaného filmu ožije v Plzni

Zahrada 200Letos v únoru je to přesně 103 let, kdy se v Plzni narodil Jiří Trnka. Jeho syn Jan a vnuk Matyáš připravili k tomuto výročí jedinečnou expozici, která oživí a rozhýbe příběh jedné z dodnes nejoblíbenějších Trnkových knih – dětské klasiky Zahrada...