Gregorian vyprodali Kongresové centrum Praha

Gregorian vyprodali Kongresové centrum Praha

Email Tisk

gregorians perexSoubor Gregorian, který vystoupí 11. a 12. května v Praze a v Brně, vyprodal Kongresové centrum Praha. Na brněnský koncert zbývají poslední desítky vstupenek. Show pop-rockových hitů v jedinečném hudebním aranžmá doplněném světelými efekty se v Česku představí naposledy. Turné The Final Chapter je totiž závěrečným, na které jedna z nejúspěšnějších německých skupin vyjede.

Tvůrcem Gregorian je slavný producent Frank Peterson, který spolupracoval s Enigmou, Boccelim i se zpěvačkou Sandrou. Právě on vybírá repertoár a určuje směr vývoje tohoto populárního souboru. „ Repertoár sestavujeme hodně podle představ našich příznivců,“ vysvětlil před květnovými koncerty v Praze a v Brně. „ Chceme, aby písničky naši fanoušci znali, ale občas zařazujeme i skladby, ve kterých vidíme potenciál příštích hitů. V jednotlivých programech se nechceme opakovat, a tak přidáváme i písně, které jsme ještě nikdy nehráli“. Během The Final Chapter Tour zazní všechny hity z 17leté historie souboru, včetně Hallejujah, Hell's Bells, Time to Say Goodbye, Lady in Black, Join Me, Caruso, Born to Feel Alive, Now We Are Free nebo Moments of Peace.
Výraznou osobností souboru je sopranistka Amelia Brightman. Nejen, že je vynikající vokalistkou, ale současně se podílí také na dramaturgii: „ Když váháme mezi dvěma písněmi, rozhodne Amelia, jakou budeme zpívat,“ dodává Frank Peterson, jehož Gregorian prodal více než 10 miliónů nahrávek.

 gregorians3

Amélia relaxuje jógou

Soubor je momentálně na posledním evropském turné The Final Chapter, což znamená každodenní cestování. „Nejužitečnější na tom je, že během přesunů z města do města, z jedné země do druhé, můžu číst a poslouchat hudbu. Ale to věčné sezení v autobuse nebo v letadle se pak musí vyběhat,“ popisuje náročnost života na cestě Amelia. K soustředění na koncerty Gregorian má světoznámá zpěvačka speciální rituál: „Zatímco jsem v maskérně, pracuji na zklidnění mysli. Zapálím vonné kadidlo a nechám plynout všechny myšlenky. Na závěr si dodám energii krátkým cvičení ashtanga jógy,“ prozradila sestra slavné Sarah Brightman.

 gregorians

Žijeme jako mniši? Svým způsobem ano!

Show Gregorian je přehlídkou pop-rockových hitů v gregoriánském aranžmá, doplněném světelnými a scénografickými efekty. Někdo chodí na jejich vystoupení kvůli hudbě, jiný kvůli esoterické atmosféře, která koncerty provází. A kdekoho přitom zajímá, zda sólisté souboru v reálném životě žijí jako mniši.
Jako mnich nežiju, tedy pokud kněží nehrají kriket a nechodí na pivo,“ směje se Lawrence White, jeden ze sólistů Gregorian. „Na druhou stranu rád medituji v kostelích, kam zajdu i během turné. Vyhledávám tichá místa, starobylá zákoutí, kde mám klid sám na sebe, takže myslím, že kus mnicha ve mně je,“ připouští.
Kriket si s ostatními členy souboru čas od času dopřeje i těsně před koncertem. „Dvacet minut před začátkem se dáváme pěvecky do formy, je to taková společná koncentrace, kterou v šatně někdy proložíme kriketem, abychom se po večeři dostali do pohybu“ vysvětlil Lawrence s tím, že během dlouhých cest mezi jednotlivými městy poslouchá chrámovou hudbu a jazz, což mu pomáhá v odpočinku.


The Final Chapter Tour - ČR

11. květen 2016 - Kongresové centrum Praha, VYPRODÁNO
12. květen 2016 - Hala Vodova Brno, pouze poslední místa

Předprodej posledních vstupenek je v síti Ticket Art Praha po celé ČR.Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 


Literatura

Star Trek: Původní série

star trek 200Právě jsem se vrátil z hvězdného cestování s přátelskou federativní lodí Enterprise. Za svého pobytu na této lodi jsem se seznámil s hlavními členy posádky, se kterými jsem byl společně v mnoha ...

Divadlo

Letní shakespearovské slavnosti přivítají hosty

SSl peSlavnosti v srpnu potěší diváky hned třemi zajímavými hosty – temperamentní slovenskou Komédiou omylov, Othellem v originálním znění a rozverným Zkrocením zlé ženy v ostravském podání. Generálním partnerem slavností je skupina PPF.

...

Film

Premiéra dokumentu Olga s koncertem The Plastic People of the Universe se bude přenášet do kin po celé republice

Olga perexpPoté, co dokumentární film Olga vyprodal několik projekcí na největším lidskoprávním festivalu Jeden svět a zavítal také do regionů v rámci ozvěn tohoto festivalu, vstoupí 15. května do běžných kin...