JOYFUL NO!SE – soulový víkend v Otevřené zahradě

JOYFUL NO!SE – soulový víkend v Otevřené zahradě

Email Tisk

joy2006. – 8. května se uskuteční další JOYFUL NO!SE víkend otevřený pro všechny zájemce o vícehlasý zpěv. Lektory budou Lukáš Prchal a Alice Bauer, členové mezinárodně úspěšné a cappella formace Skety.

 


Víkend povede Lukáš Prchal, energický dirigent, zpěvák, trumpetista a beatboxer – proslulý zejména každoročním dirigováním Rybovy mše na pražském hlavním nádraží. Je všude tam, kde se v hudbě děje něco nového a nečekaného. Spolu s ním do Brna přijede Alice Bauer, skvělá jazzová a bluesová zpěvačka zpívající v mnoha uskupeních, mimo jiné nazpívala kvazibarokní árii svého bratra Varhana Orchestroviče Bauera do Formanova filmu Goyovy přízraky. Během víkendu se účastníci pod vedení lektorů naučí 8 písní, se kterými pak vystoupí na závěrečném open-air koncertu.

Akci pořádá urban-gospelová komunita JOYFUL NO!SE, která se snaží svými aktivitami překračovat hranice běžného sboru, zpívá po ulicích, pořádá karaoke party a organizuje výjezdy na zahraniční workshopy. „Naše pojetí gospelu je otevřené jiným žánrům, proto jsme tentokrát vybrali písně soulových interpretů, jako jsou Stevie Wonder a Aretha Franklin. Nerozdělujeme hudbu na černou a bílou, ale chceme hlavně umožnit lidem při zpívání svobodně vyjadřovat emoce. Nejsme žádný kostelní sbor, máme energickou kapelu, která se do toho umí pořádně opřít“, zdůrazňuje vedoucí sboru a dirigent Viki Sklář.

joy

 

Celý víkend se bude odehrávat v prostorách Otevřené zahrady na Údolní ulici, nácvik bude probíhat v unikátním pasivním domě a závěrečný nedělní koncert na venkovním pódiu s výhledem do rozkvetlé májové zahrady. „Rádi pro naše akce vyhledáváme neobvyklá místa, která mají zajímavou energii. Minulý mimochodem velmi úspěšný ročník JOYFUL NO!SE třeba proběhl v brněnské Industře, která vznikla renovací mrazírenské haly“, vysvětluje Glena Rauerová, která se ve sboru stará o produkci a propagaci.

Na víkend se můžete přihlásit na stránkách www.jnoise.cz , kde jsou také podrobné informace o jeho programu a lektorech. Cena je 1300/1100 Kč, pro sbory platí při účasti více než pěti členů zvýhodněná cena 900 Kč.

Více o JOYFUL NO!SE: www.jnoise.cz , www.facebook.com/jnoise


 


Literatura

Vikingové a jejich Thor

vik 200Při vyslovení hesla „Vikingové“ si vybavím nádhernou přírodu severu, bojové drakkary a umění mořeplavby, tajemnou mytologii, nezlomné muže a v neposlední řadě i kulturu. Ať už bohatou historii obyvatel Skandinávie, či novodobé kulturní pro...

Divadlo

Jubilejní 20. ročník divadelního festivalu Zlomvaz je „IN PROGRESS“

Zlomvaz 200Ve dnech 8. – 11. 5. 2013 v Praze proběhne již 20. ročník divadelního festivalu ZLOMVAZ, který pořádá Divadelní fakulta AMU. Tradičně jej organizují studenti katedry produkce, jejichž cílem je prohloubení spolupr...

Film

Recenze: Nezlomené (dokumentární film)

nezlomene200Minulý týden proběhla v kině Aero premiéra dokumentárního filmu s názvem Nezlomené. Autorky dokumentu Lenka Klicperová, Jarmila Štuková, Markéta Kutilová a Olga Šilhová slibují podívanou plnou emocí a silných příběhů. Zap...