Metalové okénko - prosinec 2015

Metalové okénko - prosinec 2015

mo 200Konec roku přináší introspekci a nese se v duchu bilancování. V posledním měsíci roce ztratil hudební svět hned dva velikány – nejprve to byl bývalý zpěvák Stone Temple Pilots a Velvet Revolver Scott Weiland a pak jedna z největších osobností metalové scény, zpěvák  Motörhead Lemmy Kilmister. Bez nich to nebude jako dřív, ale takový je život. Ale tak to je – něco končí, něco začíná…


Americká rocková banda Nonpoint počátkem roku půjde do studia, aby nahráli nový materiál jako nástupce desky The Return z roku 2014.

Nový videoklip k písni Blackest Magick In Practice z desky Hammer Of The Witches nám servírují britští bubáci Cradle Of Filth. Připomínám, že v současné sestavě mají hned dva Čechy – bubeníka Marthuse Škaroupku a kytaristu Ashoka.

Po dvou letech se s novým materiálem tento rok ohlásí i američtí sludge metaloví Crowbar, kteří již mají napsány čtyři písně.

Scott Weiland, bývalý zpěvák Stone Temple Pilots a Velvet Revolver, jehož poslední kapelou byli The Wildabouts, zemřel na následky požití drog 3. prosince ve věku 48 let.

Připomeňme si jeho tvorbu alespoň videoklipem:

Řečtí metalisté Rotting Christ vydají své nové album Rituals již 12. února. Těšit se můžeme na 11 písní i na hvězdné hosty, např. Vorpha ze Samael.

V březnu se konečně dočkáme nového alba industriálně laděných American Head Charge. Deska ponese jméno Tango Umrella a bude to první plnohodnostná deska po 11 letech! Sice v roce 2013 vydali geniální EP Shoot, ale já už se nemůžu dočkat delšího materiálu, byť půjde jen o 10 nových skladeb.

Moderní metalisté Killswitch Engage nám předkládají nový videoklip písně Strength Of The Mind z alba Incarnate, které má vyjít někdy v březnu.

Osmého prosince jsme si připomenuli jedenácté výročí smrti Dimebaga Darella, kytaristy kapel Pantera a Damageplan. Třináctého prosince jsme si připomenuli již čtrnácté výroční smrti geniálního hudebníka Chucka Schuldinera, který stál za kapelami Death a Control Denied. Jejich tvorba nebude nikdy zapomenuta.

Nová deska Roba Zombieho s šíleným názvem The Electric Warlock Acid Witch Satanic Orgy Celebration Dispenser by měla vyjít někdy začátkem roku. Zatím se ví jen to, že v půlce ledna se dočkáme první nové skladby.

Romantici Papa Roach do světa vypustili videoklip k písni Falling Apart z jejich alba F.E.A.R.

Lemmy Kilmister, legenda metalové hudby, opustil tento svět 28. prosince ve věku sedmdesáti let – kterých dovršil právě na Štědrý den. Bubeník Motörhead Mikkey Dee potvrdil, že kapela končí; bude však nadále žít ve vzpomínkách posluchačů. Stejně jako Lemmy.

Poslední den roku 2015 ukončila kariéru jedna z nejznámějších glam rockových kapel, Mötley Crüe. Učinila tak po 34 letech společné práce, to klobouk dolů! Dočkáme se DVD, kde budeme moct toto poslední představení shlédnout, ale dočkáme se taky řady rozhovorů a myslím, že to bude stát za to.

mo text

Zdroj foto: blabbermouth.net

Zdroj video: youtube.comNejnovější články:
Starší články:

 

PřihlášeníImago, imagines I.-II.

Autoři zvolili jako východisko koncepce nové syntetické publikace věnované středověkému umění v českých zemích latinské slovo imago (označující nejen dvourozměrný obraz, kresbu apod., ale i výtvory trojrozměrné a případně i díla architektonická). academia.cz

Život byl pes

Tak to jsem já – pes Život. Rozhodně jsem se nenarodil jako domácí mazlíček. Díky různým okolnostem, které vám budu vyprávět, a také díky mému vzhledu a povaze, nikoho nenapadlo ho ze mě udělat. grada.cz


Literatura

Mizejí vám knihy? Možná za to můžou Knihožrouti

Knihozrouti1 rozs vydani

Vyprodaná kniha Kláry Smolíkové Knihožrouti s podtitulem Kdo se zakousl do knih se dočkala 2. rozšířeného vydání. Opět se můžete těšit na detektivní pátrání dvojice mladých knihomol...

Divadlo

Meziříčský M-klub nabízí Experimentální předplatné

mklub divado 200Poprvé se v následující sezóně mohou návštěvníci meziříčského M-klubu těšit na alternativní divadla. Sérii šesti inscenací zabalili dramaturgové do předplatného s názvem Experimentální divadla v M-klubu. To je v Turistickém informačním c...

Film

Závod s časem je závodem se sebou samým

zavod s casem perexFilm Závod s časem (2013) je moderní akce bez humoru a nadsázky. To ostatní v něm naštěstí nechybí. Ethan Hawke a Selena Gomez si užívají jako pár závodících unesených v rychlém...