Metalové okénko - prosinec 2015
Banner

Metalové okénko - prosinec 2015

mo 200Konec roku přináší introspekci a nese se v duchu bilancování. V posledním měsíci roce ztratil hudební svět hned dva velikány – nejprve to byl bývalý zpěvák Stone Temple Pilots a Velvet Revolver Scott Weiland a pak jedna z největších osobností metalové scény, zpěvák  Motörhead Lemmy Kilmister. Bez nich to nebude jako dřív, ale takový je život. Ale tak to je – něco končí, něco začíná…


Americká rocková banda Nonpoint počátkem roku půjde do studia, aby nahráli nový materiál jako nástupce desky The Return z roku 2014.

Nový videoklip k písni Blackest Magick In Practice z desky Hammer Of The Witches nám servírují britští bubáci Cradle Of Filth. Připomínám, že v současné sestavě mají hned dva Čechy – bubeníka Marthuse Škaroupku a kytaristu Ashoka.

Po dvou letech se s novým materiálem tento rok ohlásí i američtí sludge metaloví Crowbar, kteří již mají napsány čtyři písně.

Scott Weiland, bývalý zpěvák Stone Temple Pilots a Velvet Revolver, jehož poslední kapelou byli The Wildabouts, zemřel na následky požití drog 3. prosince ve věku 48 let.

Připomeňme si jeho tvorbu alespoň videoklipem:

Řečtí metalisté Rotting Christ vydají své nové album Rituals již 12. února. Těšit se můžeme na 11 písní i na hvězdné hosty, např. Vorpha ze Samael.

V březnu se konečně dočkáme nového alba industriálně laděných American Head Charge. Deska ponese jméno Tango Umrella a bude to první plnohodnostná deska po 11 letech! Sice v roce 2013 vydali geniální EP Shoot, ale já už se nemůžu dočkat delšího materiálu, byť půjde jen o 10 nových skladeb.

Moderní metalisté Killswitch Engage nám předkládají nový videoklip písně Strength Of The Mind z alba Incarnate, které má vyjít někdy v březnu.

Osmého prosince jsme si připomenuli jedenácté výročí smrti Dimebaga Darella, kytaristy kapel Pantera a Damageplan. Třináctého prosince jsme si připomenuli již čtrnácté výroční smrti geniálního hudebníka Chucka Schuldinera, který stál za kapelami Death a Control Denied. Jejich tvorba nebude nikdy zapomenuta.

Nová deska Roba Zombieho s šíleným názvem The Electric Warlock Acid Witch Satanic Orgy Celebration Dispenser by měla vyjít někdy začátkem roku. Zatím se ví jen to, že v půlce ledna se dočkáme první nové skladby.

Romantici Papa Roach do světa vypustili videoklip k písni Falling Apart z jejich alba F.E.A.R.

Lemmy Kilmister, legenda metalové hudby, opustil tento svět 28. prosince ve věku sedmdesáti let – kterých dovršil právě na Štědrý den. Bubeník Motörhead Mikkey Dee potvrdil, že kapela končí; bude však nadále žít ve vzpomínkách posluchačů. Stejně jako Lemmy.

Poslední den roku 2015 ukončila kariéru jedna z nejznámějších glam rockových kapel, Mötley Crüe. Učinila tak po 34 letech společné práce, to klobouk dolů! Dočkáme se DVD, kde budeme moct toto poslední představení shlédnout, ale dočkáme se taky řady rozhovorů a myslím, že to bude stát za to.

mo text

Zdroj foto: blabbermouth.net

Zdroj video: youtube.comNejnovější články:
Starší články:

 

Rozhovor

Inspirujte se a naučte se plést z papíru

pleteni 200K rozhovoru jsme tentokrát nepřizvali žádnou celebritu, ale jednu moc šikovnou paní z Dubu nad Moravou, Janu Metlíkovou. Jejím koníčkem je pletení z papíru a my jsme se mu podívali na zoubek. Co vše je potřeba, jak výroba probí...

Hledat

Chaty s osobností

Z archivu...


Literatura

Dagmar Sedlická napsala knihu erotických esejů
ImageCopak to mají v kalhotách? Takový název nese kniha esejů o erotice autorky Dagmar Sedlické. Kniha je dílem zralé ženy, která má k tématu co říci.
...

Divadlo

Pejsek a kočička rozdávají ve zlínském divadle opět radost

200dZlínské Městské divadlo si dětské diváky předchází jak může, rozhodně je nebere jako doplněk k divákům dospělým. A tak první premiéra roku 2013 i první premiéra právě se rozbíhající sezóny 2013/2014 patřily právě dětem. Na jeviště zlínského divadla se po čase v...

Film

Gambler, kterého nezajímá výhra, ale prohra

gambler 200Film The Gambler (2014) je velmi zajímavé a přitom vtipné drama o hazardérovi (hraje Mark Wahlberg), který pořád hraje i když mu to očividně moc nejde. Hraje každý den, za velké peníze, nedá si přitom pokoj i když dluží spousty peněz a začíná mu j...