Scooter, historie legendy, část II. – léta páně 2005 - 2015

Email Tisk

scooter200Éra let 2005 – 2015 je pro Scooter ve znamení dalších dvou změn sestavy, z nichž ta zatím poslední, kterou budete moci vidět i v Praze a Brně, je ve složení H. P. Baxxter (který v Německu definitivně upevnil pozici absolutní celebrity a stal se porotcem v několika talentových soutěžích), Michael Simon a Phil Speiser, šesti alb a mnoha singlů, z nichž už se sice nestaly takové megahity jako v období předchozím, fanoušky skupiny ale vždy potěšily. Tady je dvanáct těch nejvýraznějších.

 

 


Hello! (Good to Be Back) – pilotní singl z alba Who´s Got The Last Laugh Now vyšel 14. října 2005 a opět je směsicí několika samplů – tím hlavním je ten ze songu Hello, Hello, I ´m Back Again od Garyho Glittera. Dále pak můžete zaslechnout i upravené melodie z tracku 3 a.m. Eternal od KLF a We Call It Acieed od D Mob. Chytlavý a svižný song se dostal na druhé místo v maďarské singlové hitparádě a na třetí ve finské.


Apache Rocks the Bottom! – předposlední den roku 2005 vyšel singl, který tedy nepatří k těm úplně nejúspěšnějším (na druhé místo se dostal jen v singlových hitparádách ve Finsku a Maďarsku), mezi fanoušky si ale své místo našel. Už nikoho nepřekvapí, že i tady jsou použity samply, tentokráte jde jen o jeden, a to z instrumentálního songu Apache od skupiny The Shadows z roku 1960. Zajímavý je v tomto případě i mafiánský videoklip plný bitek, spoře oděných žen a jednoho elektrického býka.


Behind the Cow – první singl z dvanáctého alba The Ultimate Aural Orgasm patří za poslední roky u fanoušků k těm nejoblíbenějším. Ačkoli se většího a zásadnějšího úspěchu v hitparádách nedočkal, dodnes patří k velmi žádaným, za což můžou především svižný rytmus, chytlavá melodie a samozřejmě i vtipný a zdánlivě nesmyslný název. S písní kapele pomohl i americký raper Fatman Scoop a na kytaru si v ní zahrál Jeff „Mantas“ Dunn.

scooter

Samply jsou tentokráte použity z tracků What Time Is Love (Live at Trancentral) a America: What Time Is Love od KLF, (Don´t Fear) The Reaper od Blue Öyster Cult a Black Celebration od Depeche Mode. Navíc se v něm objevují i vokály z písně Yeh Kali Kali z indického filmu Baazigar. Atmosféru dotváří i klip natáčený v Indii, kde kapela způsobila kontroverzi tím, že zdejší posvátné zvíře - krávu - pomalovala.


Lass uns tanzen – snad jediný německy zpívaný singl kapely v hitparádách skoro vůbec neuspěl, přesto si ho fandové často žádají, což je určitě dáno jeho provokativním textem, v němž se opakuje pouze: „Lass uns tanzen oder ficken oder beides, denn morgen sind wir tot.“ Sampl je v tomto případě použit z písně Disco Band od skupiny Scotch. „Lechtivou“ píseň doplňuje i videoklip odehrávající se na jakési swingersparty. Song má mimochodem dvě verze – rádiovou (tzv. Day Version), kde je slovíčko ficken cenzurováno, a Night Version, kde je ponecháno.


The Question Is What Is The Question? – album Jumping All Over The World bylo propagováno singlem s až „filozofickým“ názvem. Ten dosáhl na druhé místo pouze v rakouské singlové hitparádě, vysamplovává song How Do You Do od uskupení Mouth & MacNeal z roku 1972 a dnes patří k těm méně výrazným, leč solidním trackům, které neurazí. Videoklip s poskakujícími tanečníky ovšem vlije mnoho energie do žil.


And No Matches – I druhý singl z téhož alba překypuje energií a patří k těm oblíbenějším. Melodii si tentokráte půjčuje ze dvou velkých hitů – jednak Big Big World od Emilie z roku 1999 a jednak Enola Gay od OMD. I v tomto klipu jsou vidět poskakující tanečníci, jedná se o jumpstylovou skupinu Sheffield Jumpers.

Jumping All Over The World – titulní singl ze stejnojmenného alba vyšel začátkem února roku 2008 a v Británii, kde dosáhl na osmadvacáté místo singlové hitparády, se stal tím vůbec nejvýše umístěným trackem Scooteru v této zemi za posledních pět let. Singlová verze se od té albové v tomto případě liší slokou navíc, trošku jiným začátkem a přidaným sborem na konci. Jinak samozřejmě znovu nechybí samply, klíčová melodie je z hardstylového tracku Rock Civilization od Headhunterz, hlavně je tu ale použita píseň A Glass of Champagne popové skupiny Sailor z poloviny sedmdesátých let. Videoklip zůstal věrný názvu skladby a zachycuje již zmíněné Sheffield Jumpers na různých místech světa. 

J´adore Hardcore – pilotní „vlaštovka“ z alba Under the Radar Over the Top patří za poslední dobu k těm nejchytlavějším a pyšní se i tím, že se jedná o vůbec první skladbu kapely, kde se zpívá francouzsky. Vokály obstarala fanynka skupiny Maddy Julien, která byla oslovena přes sociální sítě. Refrén songu, který se umístil na šestém místě maďarské singlové hitparády, je samplem skladby Chase The Sun od Planet Funk a melodie je z písní Lullaby od Activator a I Just Can´t Stop od The Pitcher. V průběhu natáčení videa na španělské Mallorce málem přišel o život frontman H.P., neboť šel na místní policii nahlásit krádež a když byl poslán najít tlumočníka do němčiny, čtvrť, v níž sídlila policie, byla zasažena bombovým útokem.

Ti Sento – Song s italským názvem je založen na stejnojmenné skladbě italské skupiny Matia Bazar z roku 1985 (ženský hlas ve skladbě patří Antonelle Ruggiero, jedné ze členek skupiny, která je dnes ve své domovině velmi slavnou hudebnicí), krom toho si ale půjčuje i zvukové efekty ze skladby Music or Noiz od Wildstylez a částečně i melodii z písně Sonic Sabotage od Crypsi. Po dlouhé době natočila kapela i takřka filmový videoklip, který má souvislý děj a odehrává se v opeře. 

The Sound Above My Hair  - Třetí singl z alba Under the Radar Over The Top vyšel koncem roku 2009 a vůbec poprvé zazněl živě v televizním pořadu stanice RTL 2 The Dome. Je založen na samplech ze singlu Wonderful Life od alternativní rockové kapely Black z roku 1985. V zajímavém videoklipu hraje krom samotné skupiny a sexy dudaček hlavní roli české vojenské auto Praga V3S, na němž pánové jedou a hrají. 

Stuck on Replay – pravděpodobně nejslavnější počin z této dekády znají i ti, kteří se o podobný styl hudby jinak nezajímají. Skladba se totiž stala oficiální hymnou mistrovství světa v ledním hokeji 2010, které se konalo v Německu. A nebyli by to Scooter, aby i do ní nevpašovali nějaké ty samply, v tomto případě jde o refrén poměrně slavného songu Lionela Richieho Stuck on You z roku 1984, malé části jsou vypůjčené i z tracku A Kay A od DJe Phila T. Menší zklamání zavládlo pouze v hitparádách, kde píseň příliš neuspěla, ačkoli vzhledem k tak velké události, jakou „zaštiťovala“, se od ní přece jen čekalo o trochu víc. A když hymna k MS v hokeji, tak ani v klipu nesmí tenhle populární sport chybět. 

Bigroom Blitz – Úvodní singl ze zatím posledního alba The Fifth Chapter se veze na vlně momentálně populárního „vrzavého“ bigroomu, s nímž si Scooter, kterým v některých pasážích hlasově vypomohl raper Wiz Khalifa, samozřejmě „pohráli“ po svém a učinili ho alespoň trošku snesitelnějším i pro jeho zaryté odpůrce. Ani tady nesmí chybět sampl, tentokrát z písně Hadi Bakalim od turecké zpěvačky Sezen Aksu. Za pozornost stojí i sexy klip z fitness studia. 

Zdroje k obrázkům: music-germany.blog.cz/1208/4, www.youtube.com 

 Nejnovější články:
Starší články:

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení

K21 se představuje

KATEŘINA HAJŇUKOVÁ


redaktorka a editorka

    Narodila se koncem března 2000, je tedy znamení berana a jak říká, zcela odpovídá její tvrdohlavosti. Pochází z Karlových Varů, které moc ráda a v současnosti je studentkou čtyřletého gymnázia.

    S K21 spolupracuje od začátku července a říká, že je za to neskutečně ráda. "Editace mi otevřela nový svět, který pro mně mnoho znamená a dává mi mnoho možností."

    Mezi koníčky Kačka řadí poslouchání hudby, čtení, psaní různých příběhů, hraní na keyboard, jízdu na skateboardu a trávení času se svými přáteli. "Dalo by se říct, že mým velkým koníčkem je barvení vlasů. D§vod? Už čtyři roky si barvím své hnědé vlasy částečně na modro a nikdy bych svoje modro-hnědé vlasy nevyměnila."

    Mimo studia a editace se věnuje svému blogu. Blogerkou je už asi sedm let, při čemž svůj dosavadní blog má čtyři roky. Ve škole ji nejvíc baví psychologie, český jazyk a angličtina.

    "Ze všeho nejdůležitější je pro mě moje rodina, která mě vždy drží nad vodou. Motta a citáty jsou moje doména. Už jako malá jsem si sepisovala a opisovala motta z internetu nebo ráda prohledávala mamčiny sešity s citáty. Můj nejoblíbenější pochází od zpěváka Andyho Biersacka, který má skupinu Black Veil Brides, kterou miluji: "Každý na světě má sny. Drž je blízko svého srdce a nikdy nepouštěj..."

Toulavka

Anketa


Chat s osobností

Banner

Partneři

Hledat

Mimísek 28

Nové komentáře

Twitter


Literatura

Za Josefa II. prý bylo dobře

Synove Matky terezieHistorická publikace o synech velkolepé panovnice Marie Terezie zaujme popisem nejen jejich panovnického, ale i soukromého života. Oblíbený panovník Josef II., který měl se svou matkou časté spory, nebyl sám, kdo seděl na habsbur...

Divadlo

Divadlo se rozloučí na náměstí se sezonou muzikálem Řek Zorba

Zorba perexNáměstí Míru ve Zlíně se v pátek 27. června v 18 hodin promění v prosluněnou Krétu. Zlínští divadelníci se tam budou stejně jako každý rok loučit se sezonou. Tentokrát zvou na koncertní verzi světového muzikálu Řek Zorba o nekone...

Film

První pořad pro slyšící i neslyšící děti a dalších 10 nových formátů na Déčku

ceska televize 200Během tří let odvysílala Česká televize na svém dětském programu takřka 16 tisíc premiérových pořadů a výrazně rozšířila nabídku zábavně vzdělávacích pořadů. Právě v tomto trendu bude Déčko pokračovat i v následující sezoně, kdy před...