Metalové okénko – červen, část první
Banner

Metalové okénko – červen, část první

mo kataklysm 200Červen se nese ve znamení doplňování informací k chystaným deskám, nebo taky v propagování interpretů formou videoklipů. Je toho celkem dost, tak si užijte metalové novinky!


Gorgoroth, slavná norská black metalová kapela, vydává své desáté album Instinctus Bestialis. Osmipísničková deska vychází jako digipack CD, limitovaný černý vinyl, limitovaný obrázkový vinyl i digitálně. Pro připomenutí uvádím i sestavu Gorgoroth: Infernus (kytara), Tomas Asklund (bicí; Dark Funeral), Frank Watkins (basa; ex Obituary) a nový zpěvák Atterigner.
Australští metalisté Thy Art Is Murder vydají 30. června svou třetí desku Holy War. Již nyní si jako ochutnávku můžete smslnout na videoklipu k písni Light Bearer.Death metalisté Kataklysm vydají 31. července album Of Ghosts And Gods. Aby nám zpříjemnili čekání, vypustili do světa písničku Thy Serpent Tongue.Kanadská kapela 3 Inchees Of Blood oznámila po 16 letech hraní rozpad. Svůj poslední kocnert zahrají 7. listopadu v domáckém Vancouveru. Banda vydala 5 alb: Battlecry Under A Wintersun (2002), Advance And Vanquish (2004), Fire Up The Blades (2007), Here Waits Thy Doom (2009) a Long Live Heavy Meal (2012).

mo logo


Logan Mader je jméno, které znají hlavně fanoušci Machine Head a Soulfy; jedná se o kytaristu, který v těchto kapelách působil. Pak se dal na dráhu producenta, ale nyní zformoval nový projekt – Once Human a ještě letos bychom se měli dočkat debutové desky.


Koncem srpna, konkrétně 28., se dočkáme dvacáté druhé studiové desky legendární kapely Motorhead. Myslím, že netřeba nic dodávat!
Koncem srpna vyjde též devátá studiovka P.O.D s názvem The Awakening. Jako ochutnávku nabízí pohodovou písničku This Goes Out To You.


 


Slipknot válejí na letních festivalech, ale přesto si našli čas a vydali třetí singl k desce 5: The Gray Chapter. Jedná se o videoklip k písni Killpop.V půli června vychází čtvrtá studiová deska kapely Iwrestledabearonce, Hail Mary. Zde se můžete podívat na klip k písni Green Eyes.Lamb Of God vydají 24. července desetipísničkovou desku VII: Sturm Und Drang a aby nás na ni navnadili, vypustili do světa klip ke skladbě 512:Brazilští death metaloví Krisiun, kteří hrají výbornou hudbu pouze ve třech, vydají 7. srpna novinku Forged In Fury. Jak je znám, určitě nezklamou!

mo krisiun


Zdroj: blabbermouth.net


 


Literatura

Legendární Lobo se vrací a nebere si servítky!

lobo 200Kapitola první: Tajemný příběh ze zlatého dolu. Byl to ten nejbohatší důl na světě – a celý patřil jednomu člověku. No a ten dobrý muž, který měl sedmnáct blízkých příbuzných a čtyři tisíce zaměstnanců, by zřejmě žil šťastně až do smrti, kdyby byl n...

Divadlo

Divadelní Rozmarné léto na počest Vančury

altNa počest spisovatele Vladislava Vančury, kterého před sedmdesáti lety popravili nacisti, byly uskutečněny Vančurovské dny 2012 konané v pražské Zbraslavi.

 

...

Film

Legenda o Tarzanovi

tarzan 200Filmů o Tarzanovi vznikl za posledních sto let bezpočet, statečný muž z divočiny bojoval se všelikými chamtivci, ovšem teprve nyní v nejnovější verzi nazvané Legenda o Tarzanovi se stáváme svědky pokusu propojit Tarzanova dobrodružství s kritikou...