All That Remains si to přivolali sami – „Tohle asi neskončí dobře“

All That Remains si to přivolali sami – „Tohle asi neskončí dobře“

allthatremains coverAll That Remains se dali dohromady v roce 2000 a za 15 let existence nám převedli již 7 studiových alb. Dokázali se prosadit v nesnadném světě metalcoreových hvězdiček, nebo podlehli touze po slávě a zaprodali se? Jak se vyvedl jejich nejnovější počin, to vám napoví následující recenze.

 


All That remains jsou metalcoreová grupa ze Springfieldu v Massachusetts, která sestává z těchto hudebníků: Philip Labonte – zpěv, Oli Herbert – kytara, Mike Martin – kytara, Jeanne Saganová – basa a Jason Costa – bicí.
Na kontě mají tato studiová alba: Behind Silence And Solitude (2002), This Darkened Heart (2004), The Fall of Ideals (2006), Overcome (2008), For We Are Many (2010), A War You Cannot Win (2012) a konečně The Order Of Things (24. února 2015)

all-that-remains1


Opáčko z historie kapely máme za sebou a můžeme se vrhnout na rozbor novinky. Bohužel, není moc co řešit, či chválit. Řeklo by se, že kapela není žádný nováček, má nakoncertováno, vydala řadu alb a tudíž by měli přijít s něčím dobrým a kvalitním. Bohužel se otočili směrem od metalcoreu k rocku pro rádia – tudíž pro posluchače, kteří ani neřeší, co zrovna hraje.
Všechny písničky se nesou v podobném duchu a i po několika posleších splývají v jednolitou masu. Z ní ještě tak považuji za poslouchatelnou úvodní skladbu This Probably Wont End Well:


Tím, jak jsou si jednotlivé skladby podobné, celé album poslechem unavuje – a nepomáhá ani fakt, že stopáž je poměrně dlouhá.
Ani předešlé album All That remains mě neoslovilo, proto jsem čekala, že se touto deskou dorazí vzhůru. Stal se však opak, šli ke dnu. Album bych tedy popsala nelichotivými přívlastky jako ufňukané, bez nápadu a bez špetky inovace. Mohlo by se líbit těm, kteří hledají „měkčí“ metalcore, který zavání spíš rockem. Každému, co jeho jest!

Název nosiče: The Order Of Things
Interpret: All That Remains
Žánr: rock, metalcore
Skladby: 01. This Probably Wont End Well, 02. No Knock, 03. Divide, 04. The Greatest Generation, 05. For You, 06. A Reason for me to Fight, 07. Victory Lap, 08. Pernicious, 09. Bite My Tongue, 10. Fiat Empire, 11. Tru-Kvlt_Metal, 12. Criticism and Self-Realization
Stopáž: 48:46
Vydavatelství: Razor and Tie
Hodnocení:  40 %

Zdroj foto: internet


 


Literatura

Stoprocentní lahůdkový guláš

200 nesserČíst švédskou detektivku je jako si uvařit guláš s úplně jiným kořením. Získá tak jinou chuť, jinou vůni a chutná znamenitě. Ovšem číst knížku Čtvrtá oběť a přitom vařit nedoporučuji, příběh vonící mořem a deštěm vás k tomu pr...

Divadlo

Mamma Mia! Další vítězství Heleny Vondráčkové na muzikálové scéně

helena perex1Prozatím poslední muzikálovou rolí Heleny Vondráčkové je Donna v muzikálu Mamma Mia!, který se v Kongresovém centru Praha hraje bezmála rok. Přitom popová diva do něj vstoupila až v sobotu 21. listopadu, co...

Film

Hon: nezištné lži na komunální úrovni

hon jagten 200Obecně vzato jsou skandinávská dramata opředena řadou mýtů. Například, že seveřané točí často filmy o patologických jevech ve společnosti (násilí, alkoholismus, rodinné krize) a že je točí realisticky a bez cíleného uspokojování diváckých oč...