Nejrychleji hrající pianista Maksim Mrvica přijíždí do Čech!

Nejrychleji hrající pianista Maksim Mrvica přijíždí do Čech!

mrvica 2 200Dne 15. května se představí v pražském Divadle Hibernia a bude to velkolepé. Koncert už je vyprodaný. Pianista získal titul nejrychleji hrajícího pianisty na světě, přehraje známou virtuózní skladbu Let čmeláka od N. A. Rimského Korsakova v nejrychlejším tempu. Hraje 14 not za vteřinu a v současné době je Maksimův výkon 57 vteřin.

 

S více než 4 miliony prodaných alb po celém světě, je nejprodávanějším crossover pianistou. Jeho alba dosahují zlatých a platinových prodejů v mnoha zemích po celém světě, především v zemích Dálného východu. Díky svému energickému hraní a jedinečnému stylu, užívá statusu rockové hvězdy, která přitahuje publikum všech generací, což pro umělce klasické hudby není obvyklé a nutno podotknout, že větší oblibě se těší u publika dámského

Maksim Mrvica se představí na svém historicky prvním koncertě v Čechách. Jak bude vypadat a které skladby zazní? Koncert je koncipován do dvou částí. V první části bude prezentovat klasický repertoár, kde zazní např. Čajkovskij či Chopin. Crossover (žánrové křížení) skladby zazní ve druhé části koncertu – zahraje např. Mission Impossible.

mrvica 1
V Praze byl Maksim Mrvica před měsícem, kvůli pracovním povinnostem spojených s koncertem. Našel si ovšem čas prohlédnout si Prahu a byl ohromen. Nejen architekturou, ale nadšený byl i vstřícností lidí. Na další návštěvu Prahy se moc těší. Do Prahy s Maksimem přijel i jeho manažer a britský koncertní promotér Mel Bush, který v minulosti pracoval pro hudební legendy, jakými jsou Vanessa Mae, Led Zeppelin, David Bowie nebo Elton John.

Kromě klasiky nejraději poslouchá house a chodí na party. Ovlivnit se tímto hudebním stylem ale nenechá, tvrdá elektronická hudba by klasiku převálcovala. Do Čech se chce vracet pravidelně, těší se, až přivítá publikum na vyprodaném koncertě. Pro velký zájem fanoušků se plánuje druhý koncert ve větší koncertní síni!

mrvica 2


Foto: Jakub Hnilica, návštěva Prahy Maksima Mrvici před měsícem.


 


Literatura

Seznamte se s prasátkem Pigym a jeho kouzelným světem

prasatko pigy 200Ilustrátor Jan Vajda je zodpovědný za vytvoření jedinečných postaviček v čele s prasátkem Pigym. Ten pomáhá ztvárnit celý svět prasátka Pigyho a promítnout jej do knih. Vydavatelem je Nakladatelství Fragment a první ze série knih s ná...

Divadlo

Pratchettův Fantom opery se zjeví v Liberci

maskarada liberecV divadle F. X. Šaldy sáhli po Pratchettově Maškarádě v dramatické úpravě Stephena Briggse. Na libereckém jevišti tedy ožije další z příběhů anglického mistra fantasy literatury.

Film

Favoritka - exhibice intrik, toxinů a naturalismu

Favoritka perexRežisér Yorgos Lanthimos proslulý úspěšnými podivnostmi jako byly filmy Humr (2015) a Zabití posvátného jelena (2017) představuje historické drama z doby vlády královny Anny Stuartovny s názvem Favoritka (2018). Dokonalé scény, šokující na...