DASHA a Pajky Pajk Quintet. Charismatická, osobitá a nezaměnitelná...

DASHA a Pajky Pajk Quintet. Charismatická, osobitá a nezaměnitelná...

Email Tisk

dasha 200Dasha patří mezi naše nejobsazovanější muzikálové zpěvačky a herečky, je držitelkou Ceny Thálie za rok 2010 a vystupuje jako sólistka Moondance Orchestra Martina Kumžáka. Podílí se na mnoha úspěšných hudebních projektech, trvale spolupracuje s K. Gottem a dalšími hvězdami naší popové scény. Účinkovala také v řadě televizních pořadů např. TýTý, Královny popu v opeře, Robin Hood aneb Cesta ke slávě, To byl náš hit, StarDance... když hvězdy tančí.

 

 

Ve svém novém koncertním programu zpívá Dasha své oblíbené skladby všech žánrů od popu přes funky, soul až k muzikálovým melodiím. Dokonalý hudební zážitek zaručuje kromě zpěvu také výběr skvělých hudebníků, kteří Dashu doprovází. Martin Kumžák - piano, Jan Jakubec - basa, Tomáš Brožek - bicí, Pavel Plánka - perkuse, Peter Binder - kytara. Nejbližší termín koncertu je 5.5.2015 od 19 hod. a zbývají poslední volné vstupenky. Tak neváhejte ;-)

dasha 1

 

Kde se zrodil nápad uspořádat něco tak výjimečného jako je komorní koncert Dashy a Pajky Pajk Quartet? (nyní již v obsazení Quintetu - pozn. redakce)

Asi tak před dvěma roky jsme společně s klukama z kapely Martina Kumžáka založili malou partu - jen čtyři muzikanti a já, abychom měli možnost občas hrát při různých akcích. Ať už to bylo vystoupení v kostele nebo na plese. Po prvních vystoupeních jsem zjistila, jak moc mi to je sympatické a baví mě blízkost a propojenost s diváky. Navíc to pro mě byla velká změna. Mnohem častěji mám příležitost zpívat s velkým orchestrem nebo v divadle, čehož si samozřejmě vážím. Ale komorní koncert, to je prostě úplně jiný zážitek... A upozorňuji, že pro zpěvačku opravdu velký.


Teď vám takovou exkluzivní možnost nabídlo Divadlo v Rytířské přímo v centru Prahy?

Právě ve chvíli, kdy jsem si uvědomila, že jsme skoro ještě nikdy neměli možnost vystupovat v Praze, přišel Michal Mazač, producent Divadla v Rytířské, se skvělým nápadem. On má k dispozici prostor, který je pro mě osobně velmi zajímavý, kde by bylo možné dělat komorní koncerty. Hned mi bylo jasné, že to je úplně exkluzivní místo - v centru Prahy, nedaleko Staroměstského náměstí a v těsné blízkosti Stavovského divadla. Takže co víc si přát, když dostanete takovou nabídku! Ani na chvíli jsem neváhala - báječný nápad na skvělém místě.


Jste zvyklá účinkovat při turné s Karlem Gottem, na muzikálových scénách nebo při přímých přenosech jako je StarDance. Co vás nejvíc láká na komorním koncertu?

Přiznávám, že mi opravdu velmi chybí bližší kontakt s publikem, abychom si viděli do očí, vnímali se navzájem… Prostě aby bylo mezi námi určité napojení. Právě to je totiž pro zpěváka nejlepší předávání zážitku.

dasha 2

 


Už jste takový komorní koncert někdy zažila?

Ano, ale nebyl to úplně samostatný koncert. Náš kolega, perkusista Pavel Plánka, uspořádal nedaleko Stříbra v Kladrubech takový večer, který jsme nazvali Beseda. V podobném prostoru jako je Divadlo v Rytířské, možná ještě menším, jsme seděli s muzikanty na jevišti, povídali si spolu i s diváky a mezitím hráli a zpívali. A právě ten blízký kontakt s diváky mě tak nadchnul, že když mi Michal Mazač dal takovou báječnou nabídku, hned se mi vybavily všechny ty bezvadné pocity z Kladrub... Věřím, že podobný zážitek si odneseme i z Divadla v Rytířské.

dasha 4

 


Na co se můžeme při koncertech těšit?

Rozhodli jsme se pro takový průřez mým repertoárem. Mám velkou výhodu, že vystupuji v celé řadě projektů rozmanitých žánrů, takže si na komorních koncertech zazpívám jazz, muzikál, pop i šanson. Samozřejmě vždy v zajímavých a originálních aranžích Martina Kumžáka, který se při nich skvěle vyřádí.


Každý koncert bude tedy trochu originál?

Určitě, pokusíme se repertoár vždy trochu obměnit, aby divák, který třeba přijde víckrát, měl bohatší zážitek. Rozhodně na pódiu Divadla v Rytířské diváci uslyší řadu věcí, které jsem zpívala na nejrůznějších pódiích, ale v mém vlastním výběru.

dasha 3

 


Který žánr je vlastně vašemu srdci nejbližší?

Určitě R`n`B a šanson, což je pro divadelní prostor a komorní koncert jako stvořené.


Má vůbec zpěvačka, která zpívá od třinácti let, ještě trému?

Před každým novým koncertem určitě trochu ano. Ale naštěstí jsem na kapelu zvyklá a prostor je příjemný. Navíc blízkost diváků dodává energii a já věřím, že to je vzájemné.


Dasha a  Pajky Pajk Quintet
Divadlo v Rytířské
5.5.2015 od 19:00 hodin
Délka koncertu: 90 minut

www.divadlovrytirske.cz
www.divadlovrytirske.cz/dasha-a-pajky-pajk-quintet.phpSouvisející články:
Nejnovější články:
Starší články:

 
Banner

PřihlášeníAnketa


Partneři

Hledat

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (8)


Literatura

Pomocník pro začátečníky v angličtině

Anglictina 200Já opravdu nejsem zdatná na cizí jazyky. Vyrostla jsem na ruštině, na střední škole jsem bojovala s němčinou a v angličtině tápu již několik dlouhých let. Mám několik učebnic a slovníků, ale pokaždé to dopadlo úplně stejně - uvízla jsem na ...

Divadlo

Divadelní Odysea v létě pobaví děti na pražském nábřeží v představeních a workshopech jiskřících humorem, hravostí a vynalézavostí

divOdysea perexCirkusová aréna plná pestrobarevného veselí, rozmanitých zážitků a aktivní radosti ze hry vyroste od 20. do 30. července v Zítkových sadech nedaleko pražské náplavky. Svůj bohatý letní program tu dětem a ...

Film

Slavnostní předpremiéru valašského filmu Děda ve Vsetíně zhlédlo na 500 diváků

deda 200Hlediště vsetínského kina Vatra bylo v neděli 29. května zcela vyprodané do posledního místa, a to hned dvakrát! Součástí uvedení filmu byla beseda s tvůrci a protagonisty snímku, jehož autoři dva roky bojovali hlavně s penězi. Na výrobu filmu měli pou...