MusicOlomouc 2015
Banner

MusicOlomouc 2015

Email Tisk

music olomouc 200Ve dnech od 20. do 29. dubna se v Olomouci uskuteční už sedmý ročník mezinárodního festivalu soudobé hudby MusicOlomouc. Akce cílí převážně na posluchače alternativní, avantgardní a experimentální vážné hudby.

 

 

V rámci sedmi festivalových koncertů zazní celkem přes čtyřicet skladeb soudobých autorů a MusicOlomouc nabídne také dvě přednášky renomovaných skladatelů. Místem konání je tradičně Umělecké centrum Univerzity Palackého v Olomouci.

music olomouc


Vedle sebe se představí známé skladby jako Nonova La lontananza nostalgica utopica futura i několik světových premiér. Mezi vystupujícími lze najít brněnské dámské ISHA trio, proměnlivý ansámbl Prague Modern s hostující sopranistkou Irenou Troupovou, Österreichisches Ensemble für Neue Musik z Rakouska a další významné tváře současné avantgardní hudební scény.

Pro podrobnější a aktuální informace sledujte webové stránky www.musicolomouc.cz nebo facebookové stránky MusicOlomouc.


 
Hledáme do týmu...

PřihlášeníAnketaLiteratura

Mohou neurovědci opravdu číst naše myšlenky?

neuromarketing 200Nakladatelství Portál vydalo útlou populárně naučnou knihu s názvem Mohou neurovědci číst naše myšlenky? A podtitulem Od detektoru lži po neuromarketing. Jaké je toto dílo na aktuální téma?

 

...

Divadlo

Záhada Jablůňkov witch

altČarodějnici, která stojí za ztrácením dětí, nemají jen v Blair. Jedna jí podobná řádí i ve vesnici Jablůňkov. Tu z Blair “jen” mapovali studenti s kamerou v ruce, proti čarodějnici od Jablůňkova byl nasazen detektiv Lupa. Její záhadu rozpl...

Film

Severské kultovní filmy odstartovala finská bláznivá komedie

Unno perexSkandinávský dům ve středu 2. září odstartoval přehlídku kultovních severských filmů v Komorním kině Evald. Uváděné filmy jsou ve svých domovinách známé asi jako české Pelíšky, avšak český divák se k nim může dostat úplně poprvé a navíc si užít ori...