MusicOlomouc 2015

Kultura21.cz

MusicOlomouc 2015

Email Tisk

music olomouc 200Ve dnech od 20. do 29. dubna se v Olomouci uskuteční už sedmý ročník mezinárodního festivalu soudobé hudby MusicOlomouc. Akce cílí převážně na posluchače alternativní, avantgardní a experimentální vážné hudby.

 

 

V rámci sedmi festivalových koncertů zazní celkem přes čtyřicet skladeb soudobých autorů a MusicOlomouc nabídne také dvě přednášky renomovaných skladatelů. Místem konání je tradičně Umělecké centrum Univerzity Palackého v Olomouci.

music olomouc


Vedle sebe se představí známé skladby jako Nonova La lontananza nostalgica utopica futura i několik světových premiér. Mezi vystupujícími lze najít brněnské dámské ISHA trio, proměnlivý ansámbl Prague Modern s hostující sopranistkou Irenou Troupovou, Österreichisches Ensemble für Neue Musik z Rakouska a další významné tváře současné avantgardní hudební scény.

Pro podrobnější a aktuální informace sledujte webové stránky www.musicolomouc.cz nebo facebookové stránky MusicOlomouc.


 
PřihlášeníAnketa


Partneři

Hledat

Příběhy Elišky, Vítka a Čenišky (8)

Z archivu...


Literatura

Čtenáři komiksů, střezte se – Živí Mrtví 11!

zivi mrtvi 200Živí mrtví se s přehledem řadí mezi fenomény dnešní kultury. Na počátku byla právě komiksová série, nyní ale fanoušci nedočkavě hltají také televizní sériál, videohry či soundtrack. Co stojí za úspěchem této značky?

Divadlo

Kouzelná, pohádková, strhující My fair lady

my-fair-lady 200Městské divadlo Zlín na konci předešlé sezóny představilo hudební komedii podle hry George Bernarda Swawa a filmu Gabriela Pascala Pygmalion - My fair lady. Nebyl to jednoduchý počin, protože většina zná zápletku nebo filmové zpracová...

Film

Španělská královna: Penelope Cruz zachraňuje trapný pokus o komedii

spanelska kralovna 200Na filmová plátna vstupuje počin ze španělské režie. Zanechává za sebou smíšené pocity a nezodpovězenou otázku „co tím chtěl básník říci“. Jediným highlightem je herecká ikona Penelope Cruz a úsměvná scénka...