Kapela The Crown představuje nemrtvý death metal

Kapela The Crown představuje nemrtvý death metal

Email Tisk

crown coverrŠvédské metalové podhoubí je bohaté a ve své nezměrné kráse také velmi rozmanité. To dokazuje i kapela, která na místní metalové scéně funguje již úctyhodných 25 let! Letos se představují s novým albem, které má pořád co říct.

 

 

 

The Crown se zformovali ve Švédsku v roce 1990 pod jménem Crown Of Thorns a už od začátku se prezentovali typicky švédským zvukem, a to v žánru death metalu, k němuž přidali i thrash. Jejich hudba je a byla inspirována tématy smrti, rebelie, a na paškál si brali i náboženství.

Sestava zažila turbulentní časy, kdy se zde členové pravidelně střídali a míjeli. Nynější sestava je taková: Johan Lindstrand – zpěv, Marko Tervonen – kytara, Magnus Olsfelt – basa, Robin Sörqvist – kytara a Henrik Axelsson – bicí. Za 25 let své existence dokázali vydat pěknou řádku alb. Zde je jejich výčet: The Burning (1995), Eternal Death (1997), Hell Is Here (1999), Deathrace King (2000), Crowned in Terror (2002), Possessed 13 (2003), Crowned Unholy (2004), Doomsday King (2010) a konečně Death Is Not Dead (13. ledna 2015).

crown

Co mě nadchlo, to je obal desky – zručně minimalistický, přesto působivý a k dané hudbě se hodí. Po hudební stránce musím říct, že takový styl jsem nečekala – ze začátku mi to přišlo až násilím poslepovaná hudební míchanice. Chybí mi tu nápaditost – ten element, díky kterému vám klesne čelist, a vy se do hudby kapely zblázníte. Odbytiště ale určitě mají, protože už nějakou dobu hrají a dělají to na profesionální úrovni.

Nejvíc mě zaujala třetí písnička, Iblis Bane, která začala velmi slibně a vzdáleně mi připomněla tvorbu Amon Amarth. Úplně z toho slyším, že jde o severskou kapelu, a to se mi líbí. Pak mě zaujal poslední song, kde přišlo přitvrzení. Kéž by se celé album neslo v podobném duchu.

Jelikož se jedná o takovou ikonickou kapelu, která na mnohdy nemilosrdné metalové scéně přečkala 25 let, tak musím říct, že jsem čekala něco víc. Kvalitní švédský zvuk, mix spíš thrashe s death metalem než naopak (alespoň podle mých měřítek) a taktéž kvalitní produkci. Jenže já jsem zmlsaná a musím přiznat, že jsem se mnohdy nudila. Příznivce staré poctivé metalové školy toto album ale určitě nadchne!

 crown 200

Název nosiče: Death Is Not Dead
Interpret: The Crown
Žánr: death metal s příchutí thrashe
Skladby: 01. Reign, 02. Headhunter, 03. Iblis Bale, 04. Eternal, 05. Struck By Lightning, 06. Speed Kills (Full Moon Ahead), 07. Herd Of Swine, 08. Horrid Ways, 09. Ride to Ruin, 10. Meduseld, 11. Godeater
Stopáž: 50:29
Vydavatelství: Century Media
Hodnocení: 60 %

Zdroj foto: internet

( 0 hlasů )Související články:
Nejnovější články:
Starší články:

 
Banner

Rozhovor

Jiří Syrovátka: „Stačí něco vyšpulit – a je to hned!“

syrovatka perexSpisovatel Jiří Syrovátka (*1959), představitel vedlejších a spodních literárních proudů je zpátky na scéně. Po několikaleté pauze o sobě dává vědět černou groteskou Hypochondr z periferie. Kniha plná seb...

Hledat

Chaty s osobností


Literatura

Skrytá aneb pátrání po uneseném andělovi

skryta 200Nakladatelství Jota přináší zejména náctiletým čtenářkám první díl nové YoungAdult fantasy trilogie Avena oblíbené australské spisovatelky Marianne Curleyové nazvaný Skrytá, je...

Divadlo

Hostínské divadelní léto 2013

200 divadloV malebném koutu jižních Čech, kousek od Orlické přehrady se na louce v Hostíně u Kovářova odehraje už třetí ročník divadelní přehlídky „Hostínské divadelní léto 2013“.

...

Film

Ewa Farna míří na plátna kin. V dokumentu pustí fanoušky i do svého soukromí

ewa3Poslední dva roky strávila Ewa Farna s kamerou v zádech. Kromě natáčení singlů, porotcování v polské verzi Superstar a spousty jiných aktivit se populární česko-polská zpěvačka připravovala na největší koncert ve své kariéře. U příležitosti oslav desetiletí na české hudební scéně l...